5 oznak, że czas zmienić pracę

1

Pracujesz już w jednym miejscu od kilku lat? Organizacja firmy nie jest Ci obca, świetnie dogadujesz się ze współpracownikami, a biurowiec znasz jak własną kieszeń? Taka wiedza z pewnością daje Ci poczucie bezpieczeństwa. Musisz jednak pamiętać, że nawet w takiej sytuacji mogą pojawić się czynniki, które oznaczają, że pora na zmianę stanowiska.

Nudzisz się w pracy

To, co robisz na co dzień pracy kompletnie Cię nie interesuje, a raczej sprawia, że się jesteś znużony? Nuda w pracy to największa oznaka tego, że czas na zmiany. Nie dość, że sprawia, że zajmujesz się tym, co jest niezwiązane z Twoimi zainteresowaniami, to jeszcze nie działa stymulująco i nie zachęca do dalszego rozwoju.

Nie jesteś zadowolony z pensji

Nie ma się co oszukiwać – pieniądze to nie wszystko, ale bez nich wcale nie jest łatwiej. Nic więc dziwnego, że pensja to jedno z najważniejszych kryteriów doboru stanowiska. Problem jednak pojawia się, gdy od jakiegoś czasu pracownik czuje, że jej wysokość nie jest adekwatna do obowiązków, jakie na co dzień wykonuje oraz energii i wysiłku, jakie wkłada się w wykonywanie ustalonych czynności. Przez to spada jego motywacja i zapał do pracy dlatego, gdy rozmowy z szefostwem na temat podwyżki spełzną na niczym, jedynym rozwiązaniem może być wizyta w agencji pracy takiej jak https://www.gppeople.pl lub intensywne poszukiwania atrakcyjnych ofert w sieci.

Masz syndrom wypalenia zawodowego

Od jakiegoś czasu praca nie sprawia Ci żadnej satysfakcji? A może odczuwasz ciągłe zmęczenie i wyjątkowe rozdrażnienie? Wiele skazuje na to, że dopadło Cię wypalenie zawodowe. To jeden z bodźców, który wskazuje na to, że pora nie tylko na zmianę pracy, ale w ogóle zawodu. Pomóc w tym mogą dodatkowe studia podyplomowe oraz kursy, w czasie których w krótkim czasie można zdobyć szereg przydatnych kompetencji.

Czekasz na weekend

W oczekiwaniu na dwa wolne dni nie ma nic złego. Problem pojawia się, gdy żyjesz od weekendu do weekendu, a tydzień jest dla Ciebie prawdziwą mordęgą. Pamiętaj, nikt jeszcze nigdy nie był szczęśliwy, w momencie, gdy dobre samopoczucie dopisywało mu tylko przez ok. 96 dni w roku.

Czujesz, że stoisz w miejscu

Nie ma nic gorszego niż brak rozwoju dlatego, jeśli w swojej pracy od dłuższego czasu niczego nowego się nie uczysz, to czas poszukać czegoś nowego. Dlaczego? Nie tylko codzienność w pracy staje się dla Ciebie nie do wytrzymania, ale Twoja kariera zawodowa cofa się o kilka poziomów.

Jak więc widać symptomów tzw. zasiedzenia jest co najmniej kilka. Bacznie obserwuj swoje zachowanie w pracy i na bieżąco informuj szefa o swoich obawach. Gdy jednak nie osiągniesz zamierzonego celu, nie wahaj się i poszukaj miejsca, w którym w pełni docenią Twoje umiejętności i kompetencje.

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here