Biurowy dress code – czyli jak przeżyć lato w rajstopach

1

Lato to czas, kiedy wysokie temperatury sprawiają, że kobiety najchętniej nosiłybyśmy zwiewne sukienki, czy krótkie spodenki, japonki lub inne wygodne sandałki, na samą myśl o rajstopach czy chociażby pończochach robi nam się duszno, gorąco i słabo. Istnieją jednak sytuacje, w których savoir vivre wymaga formalnego stroju, który kategorycznie wyklucza brak okrycia nóg.

Lato to czas, kiedy wysokie temperatury sprawiają, że kobiety najchętniej nosiłybyśmy zwiewne sukienki, czy krótkie spodenki, japonki lub inne wygodne sandałki, na samą myśl o rajstopach czy chociażby pończochach robi nam się duszno, gorąco i słabo. Istnieją jednak sytuacje, w których savoir vivre wymaga formalnego stroju, który kategorycznie wyklucza brak okrycia nóg.

Jak mus to mus – czyli kiedy kobieta musi zakładać rajstopy?

Jedną z sytuacji, jaka wymaga ubierania rajstop, jest praca biurowa. Oczywiście istnieją wyjątki — firmy i biura, które nie wymagają aż tak restrykcyjnego dress codu, jednak jeżeli Twój zawód to prawnik, sekretarka zarządu, asystentka zarządu, księgowa w korporacji, czy nawet zwykły pracownik biurowy w dużej korporacji, najprawdopodobniej Twój pracodawca będzie wymagał dostosowania się do z góry przyjętych zasad, w tym właśnie stroju złożonego między innymi z rajstop czy pończoch.

Rajstopy czy pończochy do biura – co wybrać?

Jeżeli pracujemy w biurze, gdzie konieczne jest ubieranie rajstop czy pończoch nawet latem, wówczas warto zaopatrzyć się w takie, które zapewnią maksymalny komfort noszenia. Pończochy do biura wchodzą w grę tylko i wyłącznie w przypadku kiedy połączymy je z dłuższą spódnicą sięgająca przynajmniej do kolan. Jest to ważne, ponieważ krótsza spódniczka, która w trakcie siedzenia podwija się do góry, może przypadkiem odsłonić patenty od pończoch, a ten widok niekoniecznie spotka się z aprobatą przełożonego czy współpracowników, może wręcz zostać opacznie odebrany i uznany za wyzywający. Pończochy owszem zapewniają nieco większą wentylację, co jest szczególnie ważne w gorące dni, jednak należy je stosować w sposób bardzo przemyślany.

Jakie rajstopy wybrać do biurowego uniformu?

Jeżeli w naszym biurze obowiązuje odpowiedni dress code i konieczne jest noszenie uniformów, w klasycznych kolorach i krojach, wówczas najlepszym wyborem będzie ubieranie rajstop cielistych. Cieliste rajstopy, najlepiej o minimalnej grubości idealnie dopasują się do służbowego stroju, podkreślą kształt nogi oraz zapewnią nienaganny wygląd w każdej sytuacji.

Rajstopy do biura – jak w nich przetrwać?

Przede wszystkim nie ma sensu obrażać się na rajstopy i na biuro, które wymaga ich noszenia latem. Należy spojrzeć na to z innej perspektywy. Rajstopy zapobiegają powstawaniu otarć, nogi wyglądają w nich na smuklejsze, chronią nasze stopy przed powstaniem pęcherzy, o które znacznie łatwiej, jeżeli stopa jest bosa. Ponadto odpowiednio dobrane rajstopy dobrej jakości w dobrze dobranym rozmiarze są naprawdę wygodne i pomocne. Zapewniają jednolity koloryt skóry, ukrywają wszelkie niedoskonałości w postaci popękanych naczynek, siniaków czy przebarwień, spódnice dobrze się na nich układają, a także dodają pewności siebie, gwarantując stuprocentowo profesjonalny wygląd. W pracy biurowej, kiedy mamy stały kontakt z drugim człowiekiem, z kontrahentami czy współpracownikami bardzo ważne jest dobre samopoczucie i pewność siebie. Nienaganny wygląd działa na naszą korzyść, dlatego, nawet jeżeli na co dzień do pracy musimy nosić rajstopy, warto przekuć to na swoją korzyść i z pomocą pięknych rajstop wyglądać i czuć się jeszcze lepiej.

Poszukiwania swoich idealnych rajstop na lato proponujemy zacząć w specjalistycznym sklepie internetowym www.lamai.pl

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here