Biżuteria – idealny prezent dla każdej kobiety

1

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Okazuje się, że nie tylko one – biżuteria ze szlachetnych metali jest obiektem pożądania wszystkich kobiet i rewelacyjnym pomysłem na prezent dla kobiety w każdym wieku!

Jak wybrać odpowiednią biżuterię?

Wydaje się, że wybór prezentu w postaci biżuterii jest bardzo trudny – nic bardziej mylnego, jeśli tylko będziemy uważnymi obserwatorami i odpowiemy sobie na kilka pytań. Po pierwsze, zainteresujmy się tym, jaką biżuterię na co dzień nosi przyszła obdarowana. Czy jest to złoto czy raczej srebro? Jaki prereruje styl biżuterii – bogatą, klasyczną, a może romantyczną lub boho? Jaki jest element biżuterii, z którym się nie rozstaje? Zapiszmy nasze spostrzeżenia na kartce, to pomoże nam usystematyzować myśli i wyciągnąć wnioski.

Kolczyki, naszyjnik, a może pierścionek?

Aby nie popełnić faux pas zwróćmy uwagę, czy obarowana nosi kolczyki – może się bowiem okazać, że nie ma przebitych uszu, a to wprawi w kłopot nie tylko ją, ale także nas. Jeśli chcemy wybrać pierścionek, który jest rewelacyjnym pomysłem ze względu na to, że ilekroć osoba spojrzy na swoje ręce, pomyśli o nas, musimy znać idealny rozmiar palca. Nie kupujmy „na oko”, ponieważ nawet jeden rozmiar różnicy jest niekomforotowy w noszeniu. Najlepszym pomysłem dla mniej znanej nam osoby jest więc bransoletka, łańcuszek lub klasyczny wisiorek.

Srebro czy złoto – co jest lepsze na prezent?

Wybierając pomiędzy tymi dwoma metalami często kierujemy się ceną, a to błąd. Możemy kupić srebrny komplet z łańcuszkiem i bransoletką w cenie złotych kolczyków, ale jeśli obdarowana nie nosi i nie lubi srebra, prezent nie sprawi jej przyjemności. Warto więc podpatrzeć, jakiego koloru dodatki wybiera na co dzień i jakie kolory ubrań preferuje. Jeśli ciepłe barwy, prawdopodobieństwo, że będzie preferowała złoto wydaje się o wiele większe, niż w przypadku gdy nosi chłodne pastele.

Biżuteria szlachetna czy sztuczna?

Tu odpowiedź wydaje się oczywista – biżuteria z metali szlachetnych jest eleganckim prezentem, którego nie powstydzi się żaden obdarowany. Podarowując sztuczną biżuterię, choćby była bardzo starannie wykonana i ładna niestety możemy wprawić w zakłopotanie, jeśli solenizantka unika tego typu dodatków. Biżuterię szlachetną doceniają i noszą wszyscy. Dodatkowo zmniejszamy ryzyko uczuleń, które często wywołuje biżuteria sztuczna.

Jeśli nie umiesz się zdecydować – postaw na klasykę

Ta stara prawda sprawdzi się nie tylko w modzie, ale też w jubilerstwie. Obecnie jednak moda wychodzi nam naprzeciw, proponując bardzo delikatne i kobiece wzory – wystarczy podpatrzeć słynne blogerki modowe czy choćby polskie WAGs, jak Anna Lewandowska – wszystkie noszą delikatne, nierzucające się w oczy pierścionki, łańcuszki i kolczyki typu celebrytki. Jeśli wybieramy kamienie, to są to albo delikatne, drobne diamenty lub białe cyrkonie, które piękne połyskują komplementując urodę właścicielki.

Artykuł został opracowany przy pomocy beller.pl

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. ja ostatnio jak odchodziłam z pracy dostałam od znajomych piękną broszkę z hexeline i pamiątkę będę miała długi czas. Wiedzieli, że uwielbiam więc prezent trafiony 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here