W czym tkwi tajemnica wyciskarki do soków?

1

Świeżo wyciśnięte soki są smaczne, pożywne i bardzo zdrowe. Dostarczają organizmowi niezbędnych witamin, minerałów, a jeśli zostaną przygotowane w odpowiedni sposób, także cennych enzymów roślinnych. Jak je robić? To wie każdy, kto już testował coraz popularniejsze wśród Polaków wyciskarki do soków.

Czym wyciskarki zjednały sobie konsumentów? Przecież na rynku od lat dostępne są popularne niegdyś sokowirówki.

Sokowirówka wyciskarce nierówna

Okazuje się, że sokowirówka nie dorównuje wyciskarce pod względem jakości otrzymanego soku oraz wielu aspektów związanych ze sposobem pracy urządzenia. Podstawowe różnice dotyczące obu sprzętów wymieniono poniżej.

  1. Dobrej jakości sokowirówkę kupisz za niższą cenę niż dobrej jakości wyciskarkę.
  2. Sok otrzymany przy pomocy wyciskarki jest gęstszy i mniej klarowny, niż sok z sokowirówki, który z kolei może być wodnisty w smaku.
  3. Sokowirówka pracuje szybciej niż wyciskarka, dlatego potrzeba nieco mniej czasu na otrzymanie takiej samej ilości soku.
  4. Wyciskarka pracuje na niskich obrotach, dlatego nie generuje dużego hałasu w przeciwieństwie do wysokoobrotowej sokowirówki.
  5. Wyciskarka jest znacznie bardziej funkcjonalna, jeśli chodzi o różnorodność soków, jakie można przygotować. Doskonale spisuje się w przypadku owoców oraz warzyw, w tym także warzyw o zielonych liściach np. sałata, jak również ziół, traw i liści innych roślin np. pokrzywa. Sokowirówka może nam dać sok z niektórych warzyw i owoców. Natomiast nie nadaje się do warzyw liściastych.
  6. Wyciskarki mogą posiadać szereg dodatkowych funkcji, które umożliwiają m.in. przygotowanie sorbetów, koktajli, mleka sojowego. Niektóre sokowirówki umożliwiają kruszenie lodu oraz pozyskiwanie soku z pestek i ziół.
  7. Z takiej samej ilości owoców wyciskarki dają ok. 35% więcej soku niż sokowirówki, pozostawiając jako produkt uboczny suchą pulpę z resztek wyciśniętych owoców.
  8. Soki uzyskane w wyciskarkach utrzymują świeżość i przydatność do spożycia przez dłuższy czas. Zamknięte w szczelnym pojemniku mogą być przechowywane w chłodnym miejscu nawet 48 h. Sok z sokowirówki szybko traci świeżość i ulega rozwarstwieniu. Nadaje się do natychmiastowego spożycia po przygotowaniu.
  9. Dzięki wyciskarkom otrzymasz zdrowy i pożywny sok wysokiej jakości. Zawiera dużo cennych składników odżywczych, w tym witaminy, mikroelementy i enzymy roślinne. W przypadku sokowirówek otrzymujemy soki o niskiej wartości odżywczej. Dzieje się tak, ponieważ podczas pracy sokowirówki na wysokich obrotach sok ulega napowietrzeniu i utlenieniu, a co za tym idzie, traci zawarte w nim cenne składniki odżywcze.

Zestawienie dość mocno unaocznia zalety wyciskarek. Więcej informacji na temat tych urządzeń można znaleźć na stronie wyciskarki kuvings w sklepie WyciskarkiSokow.pl.

Dlaczego warto włączyć soki do codziennej diety?

Wszyscy wiedzą, że soki są smaczne i zdrowe. Dobrze wiedzieć, co konkretnie dają naszym organizmom i dlaczego warto je spożywać.

Soki a nasze zdrowie

Jak donosi wiele badań naukowych, świeże, bogate w wartości odżywcze soki wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poprawiają koncentrację, dodają energii i witalności. W wyniku ich spożywania może dochodzić do remisji niektórych chorób, a nawet całkowitego wyleczenia.

Zróżnicowana dieta

Decydując się na spożywanie samodzielnie przygotowanych soków, można zgodnie z własnymi potrzebami komponować ich skład, wpływając tym samym na smak i zawartość składników odżywczych.

Dawka witamin dla każdego

Nie wszystkie osoby, z uwagi na dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą spożywać surowe warzywa i owoce. W ich przypadku doskonale sprawdzą się soki, które zamiast surowych produktów będą w stanie dostarczyć sporą dawkę witamin i innych cennych dla organizmu składników odżywczych.

Podsumowanie

Soki to spora dawka witamin, mikroelementów i enzymów roślinnych. Jednak aby były pełnowartościowe, muszą być przygotowane w odpowiedni sposób. Dlatego, zanim kupimy urządzenie do robienia soków, dobrze jest zastanowić się nad naszymi względem niego oczekiwaniami.

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here