Powiększanie piersi

Porozmawiajmy o kosmetykach, paznokciach, włosach...

Moderatorzy: Sikorka, Beata

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 823
Rejestracja: czw gru 15, 2005 10:35 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Powiększanie piersi

Post autor: admin » pn lip 17, 2006 10:41 pm

Zabieg powiększenia piersi polega na wszczepieniu odpowiednio ukształtowanych protez (implantów), składających się z elastycznej silikonowej otoczki wypełnionej żelem silikonowym lub fizjologicznym roztworem soli. Protezy umieszcza się "pod mięśniem" - to jest w wytworzonej chirurgicznie przestrzeni, pomiędzy gruczołami piersiowymi a mięśniami klatki piersiowej (mięśniami piersiowymi) lub "pod gruczołem" - to znaczy pomiędzy gruczołami i mięśniami piersiowymi a ścianą klatki piersiowej.

Należy podkreślić, iż mimo okresowo pojawiających się w mediach, na zasadzie taniej sensacji, kontrowersji dotyczących silikonu, jest to w świetle współczesnej wiedzy medycznej substancja nie mająca żadnego wpływu na rozwój raka piersi ani też żadnej innej znanej choroby. Silikon pozostaje również bez wpływu na możliwość karmienia piersią.

Godnym zaakcentowania jest również fakt, że nie istnieją żadne przekonywujące dowody na wyższość jakichkolwiek innych protez ( tj. solnych - wypełnionych fizjologicznym roztworem soli, olejowych - wypełnionych olejem sojowym lub skrobiowych - wypełnionych różnego rodzaju żelami skrobiowymi) nad protezami silikonowymi (tj. wypełnionymi płynnym silikonem). Wręcz przeciwnie w ostatnim czasie wycofano z rynku medycznego pod wpływem różnych niepokojących doniesień zarówno protezy olejowe jak i skrobiowe.

Efekt kosmetyczny powiększania piersi jest trwały. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że protezy piersi nie mogą być uznane za implant do końca życia. Oznacza to konieczność ich wymiany z różnych przyczyn u pewnej części pacjentek po upływie kilkunastu lat. Należy też uwzględnić fakt, iż wraz z upływem czasu w wyniku naturalnego procesu starzenia oraz pod wpływem karmienia piersią lub gwałtownych zmian wagi ciała kształt piersi może ulec niekorzystnej zmianie wymagającej chirurgicznej korekcji.

Kto jest odpowiednią kandydatką do tej operacji?
Mimo, iż nie istnieje żadna ściśle określona granica wiekowa dla wykonywania tego typu zabiegów to najczęściej operowane są młode osoby pomiędzy 18 a 40 rokiem życia.

Operowanie pacjentek młodszych (ze względów formalno-prawnych oraz z uwagi na niedojrzałość emocjonalną) jak również starszych ( z uwagi na dużo gorsze właściwości elastyczne skóry i tkanek miękkich oraz zmiany zanikowe gruczołów piersiowych) może być
przyczyną dodatkowych kłopotów.

Czy powiększenie piersi to właściwy wybór w Twoim przypadku?
Odpowiedzi na to pytanie dostarczyć może tylko konsultacja ze specjalistą, który uwzględniając wiek, stan skóry, warunki anatomiczne, wielkość piersi, stan zdrowia jak również dyskutując szczegółowo oczekiwania pacjentki pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Należy pamiętać, że podobnie jak przy wielu innych operacjach kosmetycznych nie istnieją żadne medyczne wskazania do wykonania tej operacji. Decyzję o jej wykonaniu powinna podjąć zatem sama pacjentka, na własną odpowiedzialność, mając świadomość, iż opinia lekarza ma jedynie charakter pomocniczy w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Pacjentka decydująca się na operację powinna zdawać sobie sprawę, że nie możliwe jest osiągnięcie dowolnie wybranej wielkości lub kształtu piersi ani też ich idealnej symetrii. Poza doborem rodzaju, wielkości i kształtu protez oraz umiejętnościami chirurga to wygląd piersi przed operacją determinuje w znacznym stopniu jak będą wyglądały one po operacji. W związku z powyższym absolutnie nie jest możliwe osiągnięcie każdej zmiany w każdym wypadku.
Najlepsze wyniki uzyskuje się u pacjentek z płaskimi lub niewielkimi, jędrnymi piersiami bez nadmiaru skóry dążącymi, do zmiany wielkości piersi o jeden maksymalnie dwa rozmiary stanika.

Dobór wielkości, rodzaju oraz kształtu protez jak również miejsca ("pod gruczoł", "pod mięsień") i drogi ich założenia ( przez pachę, przez otoczkę, przez fałd podsutkowy czy endoskopowo przez pępek) uzależnione jest od wielu czynników. Należą do nich: doświadczenie chirurga, preferencje pacjentki, warunki anatomiczne, wielkość i stan gruczołów piersiowych, wielkość otoczki, planowane macierzyństwo oraz wiele innych. Szczegółowe omówienie zasygnalizowanych powyżej kwestii jest tu nie możliwe ze względu na ich indywidualny charakter i powinno mieć miejsce na konsultacji przedoperacyjnej.

Oczywiście istnieje również duża grupa pacjentek, które nie są dobrymi kandydatkami do tego rodzaju operacji. Są to przede wszystkim pacjentki z obwisłymi piersiami i dużą ilością wiotkiej skóry (konieczna jest wówczas plastyka piersi), pacjentki z licznymi zaawansowanymi zmianami mastopatycznymi oraz bardzo szczupłe pacjentki o niewystarczającej dla właściwego pokrycia implantu grubości tkanek, dążące do bardzo znacznego powiększenia piersi.

Czego należy oczekiwać przed operacją?
Poza rutynowymi badaniami laboratoryjnymi konieczne jest również wykonanie badania ultrasonograficznego (USG) piersi.

Prawie zawsze zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym w związku z czym należy pozostać na czczo na 6 godzin przed rozpoczęciem operacji. Tuż przed zabiegiem zostanie założona do żyły kaniula służąca do podawania leków oraz naniesione zostaną na skórę klatki piersiowej oznaczenia ułatwiające precyzyjne umiejscowienie protez. Zrobiony zostanie również komplet zdjęć piersi.

Co zdarzy się podczas operacji?
W zależności od wybranej drogi założenia implantów przez 4-5 centymetrowej długości cięcie w danej okolicy chirurg oddzielając od siebie tkanki wytwarza jamę pod gruczołem lub mięśniem piersiowym o wielkości stosownej dla umieszczenia wybranej protezy. Po założeniu protez i drenów odprowadzających wydzielinę i niewielkie ilości krwi, rana jest szczelnie zaszywana kilkoma piętrami szwów a następnie zakładany jest lekko uciskający opatrunek.

W przypadku zastosowania metody endoskopowej poprzez kilka nacięć w pępku wprowadzane są pod piersi specjalne narzędzia za pomocą, których pod kontrolą toru wizyjnego wytwarzana jest odpowiednia jama na protezę. Może to być tylko proteza solna, która wypełniania jest dopiero po jej założeniu. Po usunięciu "wężyków" służących do wypełnienia protez fizjologicznym roztworem soli i założeniu drenów niewielkie nacięcia zszywane są za pomocą kilku szwów.

Czego należy się spodziewać po operacji?
Bezpośrednio po operacji i w ciągu kolejnych 2-3 dni, zwłaszcza po założeniu protez pod mięśnie, występują zazwyczaj pewne dolegliwości bólowe kontrolowane bez większego trudu za pomocą przepisanych przez lekarza doustnych leków przeciwbólowych. Dolegliwości te mogą się nasilić przy czynnościach aktywnie angażujące mięśnie piersiowe (unoszenie rąk do góry, dźwiganie ciężkich przedmiotów).

Znaczne zasinienia i obrzęki należą do wyjątkowych rzadkości w związku z czym ich wystąpienie powinno być sygnałem do skontaktowania się z chirurgiem. Podobnie alarmujące są: podwyższona powyżej 37.5 - 38 stopni Celsjusza temperatura ciała oraz dolegliwości bólowe nie dające się opanować przepisanymi lekami przeciwbólowymi.

Na drugi dzień po operacji po usunięciu drenów bandaże zastępowane są specjalnym stanikiem, który należy nosić dzień i noc aż do zdjęcia szwów mającego zazwyczaj miejsce w 7 dni po operacji. Stanik należy również nosić przez większą część dnia i nocy aż do pełnego wgojenia protez , co następuj po upływie kilku tygodni od operacji.

Do pełnej aktywności życiowej pacjentki wracają zazwyczaj po upływie 7-10 dni. Jedynie po założeniu protez "pod mięsień", co wiąże się z jego przecięciem, należy powstrzymać się od ćwiczeń fizycznych angażujących kończyny górne przez okres 1 miesiąca. Aktywność seksualna może być podjęta w większości przypadków po upływie 10-14 dni. Blizny po operacji mogą być opalane dopiero po kilku miesiącach.

U pewnej grupy pacjentek może dojść po operacji do przejściowych zaburzeń czucia w obrębie brodawek i otoczek. Objaw ten ustępuje w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Jakie są możliwe komplikacje?
Do najczęstszych powikłań należą : krwiak lub infekcja wymagające doraźnej reoperacji, powstanie obkurczającej się wokół protezy torebki oraz trwałe zaburzenia czucia w obrębie otoczek. Szczegółowe omówienie wymienionych powikłań oraz sposobów ich leczenia powinno mieć miejsce podczas konsultacji przedoperacyjnej, która jest najwłaściwszą okazją do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Kwestie do wyjaśnienia na konsultacji
Czy przed operacją trzeba będzie wykonać badania piersi, jeżeli tak to jakie?
Jakie istnieją metody powiększenia piersi, czy są sposoby na powiększenie piersi bez operacji? Czy można przed zabiegiem dokładnie ustalić do jakiej wielkości zostaną powiększone piersi (rozmiar stanika), czy można skorygować asymetrię w wielkości piersi jeżeli istnieje ona przed operacją, czy można powiększyć piersi do dowolnej wielkości niezależnie od warunków anatomicznych pacjentki, czy założenie większych protez wiąże się z dodatkowym ryzykiem?
Czy luźna skóra na piersiach (obwisłość piersi) stanowi jakąś przeszkodę w uzyskaniu dobrego efektu operacji, czy każdy nadmiar skóry na piersiach da się wypełnić protezami, czy też w pewnych przypadkach zachodzi konieczność połączenia powiększenia piesi z plastyką (uniesieniem) piersi? Jakie jest optymalne rozwiązanie w Twoim przypadku?
Jak trwałe są efekty tego rodzaju operacji, jakie czynniki mogą na to wpłynąć, czy protezy piersi są na całe życie czy też kiedyś trzeba je będzie wymienić?
Czy obecność protez piersiowych zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi lub jakąkolwiek inną chorobę, czy może utrudnić diagnostykę chorób gruczołu piersiowego?
Czy obecność implantów piersiowych stanowi przeszkodę w karmieniu piersią?
Jak często dochodzi do powstania obkurczającej się na protezach torebki, w jakim czasie po operacji może mieć to miejsce, jakie są tego konsekwencje?
Jakie są rodzaje protez, czym się między sobą różnią, czy protezy różnych firm poza ceną różnią się także jakością?
Czym charakteryzują się protezy anatomiczne i protezy z zagęszczonym żelem, jakie są ich zalety w porównaniu z innymi protezami, czy ich założenie jest obarczone dodatkowym ryzykiem, jeżeli tak to jakim? Czy w związku z tym ich założenie w Twoim przypadku jest celowe, czy przyniesie Ci to jakąkolwiek dodatkową korzyść?
Czym charakteryzują się protezy teksturowane, czym charakteryzują się protezy tzw. solne jakie mają zalety i wady?
W jakim znieczuleniu będzie wykonywana operacja i ile potrwa?
Jakie są wady i zalety poszczególnych dostępów do założenia protez (przez pachę, przez otoczkę, przez fałd podsutkowy, endoskopowo przez pępek), który z nich będzie najwłaściwszy dla Ciebie?
Jakie są wady i zalety związane z założeniem protez pod gruczoł piersiowy bądź pod mięsień piersiowy, co będzie lepsze dla Ciebie?
Jak wygląda opatrunek po operacji, czy będą założone dreny, jeżeli tak to na jak długo, kiedy będą zdjęte szwy, jak długo po zabiegu trzeba nosić stanik?
Czy po operacji występuję dolegliwości bólowe, jeśli tak to jak długo i jak im zaradzić, kiedy po zabiegu będzie można wrócić do normalnej aktywności życiowej (praca, seks, sport), kiedy będzie można podjąć stosunki seksualne, kiedy będzie można opalać piersi na słońcu lub w solarium?
Jak często po operacji dochodzi do zaburzeń czucia w obrębie brodawek, kiedy następuje jego powrót, czy może ono nie powrócić?
Jak często zdarzają się powikłania (np. infekcja czy krwiak) po tego typu operacjach, jakie mogą być ich konsekwencje?

Planując taki zabieg z pewnością warto skonsultować się z bezpłatnym doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA. Dzięki niej można bezpłatnie zasięgnąć informacji o najlepszych polskich lekarzach i klinikach. Usługi tej firmy już od kilku lat cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród pacjentów z całego świata.

Źródło: www.erodzina.com
Serdecznie Pozdrawiam,
admin www.ekobiety.pl

Awatar użytkownika
Anuuula
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 23, 2007 10:34 am

Post autor: Anuuula » czw paź 18, 2007 1:59 pm

nigdy prze nigdy nie powiększyłabym sobie piersi... takie piersi wyglądają nienaturalnie wręcz sztucznie, a do tego słyszałam że raz na ok 10lat należy zmienić wkładki, a po usunięciu ich piersi są obwisłe, a fujjjj, i ja się pytam po co??

Sikorka
Moderator
Posty: 155
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 9:48 am

Post autor: Sikorka » pn paź 22, 2007 8:58 pm

Osobiście jestem przeciw. Wolę ujędrniać mój biust (np.przez odpowiednie ćwiczenia) i sprawiać, że ten który mam był ładny i pociągający.

Ale tym kobietom, którym jest naprawdę źle z naturalnym , i są pewne, że to jest jedyne rozwiązanie by się czuć dobrze ze samą sobą- to ok! Naprawdę nie mam nic przeciw!

Awatar użytkownika
anioła_głos
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 06, 2007 1:25 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jestem zadowolona z tego jaki posiadam biuścik...

Post autor: anioła_głos » wt lis 06, 2007 3:29 am

Ja osobiście myślałam kiedyś o powiększeniu biustu do rozmiaru miseczki C ale szybko zrezygnowałam, ponieważ zaakceptowałam taki, jaki mam, czyli pełne 70 B i wszystko jest ok :wink:
moje GG - 10494013

Chciano za szczęściem rozpisać listy gończe, ale nikt nie umiał podać rysopisu...

fiona188
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:56 am
Kontakt:

Post autor: fiona188 » sob gru 01, 2007 12:40 pm

zanim się zdecydujecie. polecam artykuł, bardzo osobiste spojrzenie na operacje powiększenia piersi
http://www.dlaurody.pl/ar-166-Najpierw% ... %20b%F3%B3

bulik
Posty: 256
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:15 pm

Post autor: bulik » sob paź 10, 2009 9:59 am

Ale jak się zupełnie ich nie ma? Dla niektórych kobiet to duży problem jest, czasami przez to nie układa im się życie erotyczne i w ogóle życie, ponieważ nie akceptują swego ciała, wtedy czemu nie dopomóc swojemu losowi operacją plastyczną...

bulik
Posty: 256
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:15 pm

Post autor: bulik » pn paź 12, 2009 10:53 am

Czasami tej pewności dodaje wizyta w klinice i konsultacja z chirurgiem plastykiem.
A te zdjęcie powyżej tylko potwierdza słuszność decyzji tamtej dziewczyny, od razu wygląda inaczej, korzystniej :)

bulik
Posty: 256
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:15 pm

Post autor: bulik » wt paź 13, 2009 9:34 am

O, ten program to i ja oglądałam, nasi lekarze wykonali kawał bardzo dobrej roboty :)

bulik
Posty: 256
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:15 pm

Post autor: bulik » pn paź 19, 2009 9:46 am

Pewnie sie trzymają, nie słyszałam żeby któraś narzekała gdzieś publicznie. Spełniły im się marzenia, są piękne a czas zagoił rany :) Chociaż i tak szybko się im goiły bo po 8 tygodniach od operacji pokazały sie w pełnej krasie w tv :)

bulik
Posty: 256
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 5:15 pm

Post autor: bulik » wt paź 20, 2009 11:58 am

No przecież wiadomo kto robił i gdzie jest taka opieka :) Nie mogło być inaczej :)

asiaczecho9
Posty: 516
Rejestracja: pn gru 10, 2012 9:53 am

Post autor: asiaczecho9 » pn lis 11, 2013 4:18 pm

Hmm, ja myślę że powiększanie piersi, to powinna być w pełni świadoma decyzja, żeby potem nie było żalu i płaczu, że jednak chcemy swój poprzedni biust. W przypadku silnych kompleksów i naprawdę faktu, że utrudnia nam to życie to dlaczego nie? Ale z takim zamiarem trzeba się też przespać, a nie chcieć tego ot tak z dnia na dzień.
No i przede wszystkim uderzyć do dobrego specjalisty, który nas nie skrzywdzi, a swoimi umiejętnościami poprawni nam wygląd.

Awatar użytkownika
kradziejka
Posty: 946
Rejestracja: czw sty 17, 2013 2:19 pm

Post autor: kradziejka » śr sie 12, 2015 9:15 am

To rzeczywiście musi być świadoma decyzja. Ja bym się na to nie zdecydowała, ale moja ciotka powiększyła sobie piersi kilkanaście lat temu i teraz czeka ją wymiana implantów w Clinicforyou: http://clinicforyou.com/pl/oferta/chiru ... implantow/. Przez cały ten czas była zadowolona ze swojego wyboru i cieszyła się, że zdecydowała się na taką poprawę swojego wyglądu.

bella
Posty: 421
Rejestracja: wt maja 20, 2014 8:25 pm

Post autor: bella » śr paź 07, 2015 8:11 am

To prawda. W podjęciu decyzji powiększenia piersi pomocni są lekarze. Nie dość, że robią badania, to jeszcze rozmawiają z kobietą, czy jest pewna tego, co chce zrobić.

ODPOWIEDZ