Jak karmić psa?

0

Jednym z ważniejszych zadań każdego właściciela jest odpowiednie karmienie swojego czworonożnego przyjaciela. Wybór odpowiedniej karmy to nie wszystko, ważne jest również odpowiednie zaplanowanie posiłków. Poniżej umieściliśmy kilka wskazówek, które to ułatwią.

Stałe pory karmienia

Opieka nad psem nie jest prostym zadaniem. Wiąże się ona z dużą odpowiedzialnością. Jednym z głównych obowiązków każdego opiekuna jest właściwe karmienie psa. Ważne jest by nasz czteronożny przyjaciel dostawał posiłki o stałej porze. Należy też starać się w miarę możliwości podawać psu każdorazowo odmierzone ilości sprawdzonej karmy. Takie postepowanie wpływa bardzo korzystnie na pracę układu pokarmowego zwierzęcia. Pies może być karmiony od dwóch do czterech razy dziennie a pomiędzy posiłkami może dostać ustaloną ilość przekąsek.

Czym karmić psa?

Decydując się karmić psa suchą karmą należy pamiętać, że zawiera ona około dziesięć procent mniej wilgoci niż mokre jedzenie. Z tego powodu porcja składająca się z suchej karmy powinna być odpowiednio mniejsza.

Należy unikać nagłych zmian w diecie. Jeśli karmimy psa stale suchą karmą, nie zmieniajmy tego. Może to prowadzić do zaburzeń w pracy układu pokarmowego.

Choć może się wydawać, że wszystkie karmy wyglądają tak samo, to bardzo różnią się między sobą. Na karmie nie należy oszczędzać. Warto kupować produkty sprawdzonych producentów takich jak na przykład royal canin czy purina.

Karmienie przed spacerem

Nie powinno się podawać psu posiłku przed spacerem. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt o głębokiej klatce piersiowej, które w takiej sytuacji są bardziej narażone na wystąpienie skrętu żołądka. Posiłki należy tak rozplanować by pies zjadł ostatni pokarm, co najmniej cztery godziny przed większą aktywnością. W przypadku szczególnie intymnego wysiłku czas ten powinien być odpowiednio dłuższy.

Jak dużo pies powinien jeść?

Częstym błędem popełnianym przez opiekunów jest przekarmianie psów. Aby tego uniknąć porcje powinny być dokładnie wyliczone. W przeciwnym wypadku nasz czworonożny przyjaciel bardzo szybko zacznie przybierać na wadze.

W sytuacji, gdy zwierzęciem opiekuje się kilka osób w domu, warto rano przygotować w pojemniku dzienną porcję karmy by potem wydzielać z niej kolejne posiłki. W taki sposób unikniemy sytuacji, gdy pies jest dwukrotnie karmiony przez inne osoby.

Aby dokładnie wymierzyć ilość pożywienia można posługiwać się wagą lub odpowiednim pojemnikiem z miarką.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here