Jak osiągnąć udany związek, udane małżeństwo?

Masz szansę zbudować takie małżeństwo, w którym obydwoje będziecie szczęśliwi i spełnieni. Kluczem do osiągnięcia szczęścia, spełnienia w związku jest przestrzeganie kilku zasad.
 
Zasady nadrzędne, te które są fundamentem udanego związku wprowadź w czyn i żyj według nich. Udany związek to nic innego jak wynik pracy obydwojga partnerów.
 
Zakładając rodzinę, decydując się na życie z drugą osobą powinieneś być świadomy, świadoma swojej decyzji. Tylko świadomie wchodząc w związek małżeński jesteś w stanie nad nim pracować. Do wspólnego życia musisz podejść na serio. Udane małżeństwo to nie zabawa. Wymaga ono od Ciebie pracy i tego, by przyświecały Ci wartości takie jak:
 
szacunek wobec drugiej osoby, tolerancja wobec partnera oraz jego rodziny, posiadanie wspólnych celów, umiejętność wspólnej rozmowy.
 
Szacunek i tolerancja są bardzo ważne dla stabilnego, trwałego oraz szczęśliwego trwania związku, małżeństwa. Nie możesz nie szanować partnera. Brak szacunku może być powodem kłótni, nieporozumień, zranień.
 
W niemieckojęzycznej przysiędze małżeńskiej osoby przyrzekają sobie: lieben, achten und ehren. Co można przetłumaczyć na: kochać, zważać/uważać na drugą osobę, szanować. Szacunek jest jedną z piękniejszych rzeczy jakie można dać partnerowi. Dzięki szacunkowi Twój partner będzie czuł się przez Ciebie doceniony, spełniony. Pięknie jest kochać i być kochanym. Ale nawet najgorętsze uczucie miłości może sprawić drugiej osobie ból, jeżeli związek nie będzie opierał się na szacunku.
 
Tolerancja drugiej osoby, jej hobby, zachowań, rodziny leży u podstaw dobrego związku. Partnerzy różnią się płcią, pochodzeniem, wykształceniem, mają inne zawody, inaczej zostali wychowani. Jeżeli wchodzisz w związek z drugą osobą bądź tolerancyjny.
Czasem Twój partner, partnerka może zachowywać się inaczej niż się tego spodziewasz. Może inaczej gotować, hołdować innym modom niż to widziałeś/widziałaś u siebie w domu. Tolerancja jest tym ważniejsza im partnerzy są starsi. Inaczej buduje się związek kiedy ma się dwadzieścia, a inaczej kiedy ma się trzydzieści lat. Nie musisz rodziny partnera uwielbiać, ale powinieneś/powinnaś ją tolerować.
 
Małżeństwo, które nie posiada wspólnego celu jest jak statek bez steru. Takie małżeństwo płynie przez życie ciągle kręcąc się w kółko, nigdy nie porusza się w wyznaczonym kierunku. Jeżeli dwoje partnerów ma zupełnie odmienne cele wspólne bycie razem traci na znaczeniu. Trudno jest być z partnerem, który ma odmienne podejście do wspólnego życia, posiadania bądź wychowania dzieci. Czasami odmienność celów jest tak duża, że może dojść do rozwiązania małżeństwa. Aby wiedzieć, znać cele życiowe partnera trzeba umieć z nim rozmawiać.
 
Umiejętność wspólnej rozmowy jest niezwykle istotna. Dzięki rozmowie poznaje się bliżej partnera, jego pragnienia. Aby umieć rozmawiać musisz umieć słuchać. Dzięki rozmowie nie będziecie się sobą nudzić oraz będziecie odkrywać siebie na nowo. Życie, a my wraz z nim nie stoi w miejscu, zmienia się. Spotykają nas tragedie, rozczarowania, awanse, narodziny dzieci. Każde z tych wydarzeń doświadcza nas i zmienia nasze poglądy, zapatrywania. Rozmowa umożliwia poznawanie się od nowa, towarzyszenie partnerowi w życiu.


Jolanta Valentin
partnerstwo.informativo.pl

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...