Jak zachowywać się w teatrze, aby nikomu nie przeszkadzać?

0

Wyjścia do teatru stały się dość popularną formą rozrywki. Nie wszyscy jednak wiedzą w jaki sposób należy się zachowywać podczas spektaklu. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym wizyta w tym miejscu będzie przyjemna nie tylko dla nas, ale także dla innych widzów.

Przygotowania

W przeciwieństwie do biletów kinowych, te do teatru musimy kupić z dość dużym wyprzedzeniem. Szczególnie, gdy marzymy o wybraniu się na spektakl premierowy musimy wcześniej zarezerwować miejsca. Zazwyczaj możemy zrobić to na stronie teatru, jednocześnie wybierając te, które najbardziej nam odpowiadają. Od tego jakie miejsca wybierzemy będzie zależała cena biletu. Przed spektaklem warto także nieco o nim poczytać. Zdobyte informacje śmiało będziemy mogli wykorzystać podczas ewentualnych dyskusji z innymi widzami, czy nawet z osobą z którą wybierzemy się do teatru. W dniu spektaklu pomyślmy o odpowiednim stroju. Prosta sukienka dla pań i elegancka marynarka dla panów powinna być koniecznością. Unikajmy luźnej stylizacji – jeasnów, koszulek czy tenisówek. Wizyta w teatrze wymaga pewnej powagi, niezależnie od tego na jaką sztukę się wybieramy.

Inne zasady

We wszystkich polskich teatrach obowiązują te same zasady, pierwsza z nich dotyczy spóźnialstwa. Powinniśmy go unikać, ponieważ możemy przeszkodzić innym osobom w zajęciu miejsca, a nawet oglądaniu spektaklu. Jest to także niekomfortowa sytuacja dla samych aktorów. Szmery i szumy pochodzące z widowni mogą przeszkodzić im w pracy. Kolejna kwestia dotyczy oczywiście wyciszenia telefonu i kategorycznego zakazu spożywania posiłków na sali.

Bogata oferta

Wiele polskich teatrów, w tym teatrszekspirowski.pl oferują nie tylko spektakle ale również inne ciekawe wydarzenia, jak koncerty. Dzięki temu miejsca te są często i chętnie odwiedzane. Niezależnie jednak od tego, czy wybieramy się na spektakl, czy nawet widowisko muzyczne powinniśmy przestrzegać reguł i szanować innych odbiorców. Obcując ze sztuką wysoką musimy zachowywać się w odpowiedni i kulturalny sposób.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here