Moda na mini rolety – gdzie warto je zainstalować?

0

Choć wielkość ekranu w naszych telewizorów i telefonów wydaje się temu zaprzeczać – miniaturyzacja wciąż jest na topie. Jednym z przykładów są tu rolety mini, które po pojawieniu się na rynku bardzo szybko zyskały popularność, odbierając ją tradycyjnym, dużym roletom. Skąd się wzięła ta popularność i czy jest ona rzeczywiście uzasadniona?

Cena ma znaczenie

Bez wątpienia jedną z podstawowych zalet rolet w wariancie mini jest ich niska cena. Mniejsze skomplikowanie budowy, a także często mniejsza ilość materiału oznacza, że producent jest w stanie zaoferować znacznie niższą cenę za mini rolety na wymiar. Co ważne – nawet jeżeli wybierzemy ten zminimalizowany wariant rolet, to niekoniecznie oznacza to zmniejszenie ich funkcjonalności. Podobnie powiem jak w przypadku ich starszych braci – tu również bez problemu możemy zamówić różnorodne warianty uzależnione od naszych potrzeb. Prowadnice, żyłki, magnesy – to wszystko przyda się w konkretnych przypadkach – i to wszystko mogą nam zapewnić mini rolety.

Rolety mini na wymiar, czy gotowe?

Czasem zdarza się, że sklepach widzimy gotowe już mini rolety w kilku wariantach kolorystycznych i rozmiarowych. Czy jest to zatem dobra alternatywa dla zamawiania rolet typowo na wymiar? W zdecydowanej większości przypadków jest to jednak zbyt duży kompromis. Na ogół bowiem będziemy mieli kłopot ze znalezieniem takich, które nam się spodobają, a przy tym będą pasowały do naszych okien.

Gdzie możemy zamontować mini rolety?

Praktycznie wszędzie. Choć pierwotnie system montażu małych roletek znacząco ograniczał rodzaje okien, na których mogliśmy je zamontować – obecnie sytuacja jest już znacznie inna. Bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie dobrać takie rolety, które zamontujemy na przykład na oknach dachowych, albo na takich, które nie uchylają się. Wystarczy jedynie, że zamawiając rolety – wyraźnie zaznaczymy rodzaj naszych okien, a z pewnością dostaniemy właściwe elementy montażowe oraz wskazówki, by skutecznie zamontować je na naszych oknach.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here