Muzyka klubowa zmieni Twój styl życia. W jaki sposób?

0

Każda nowinka i innowacja w życiu uczy nas czegoś nowego – warto więc być otwartym na różne propozycje, nowe doświadczenia, nowe gatunki muzyczne, których do tej pory nie znaliśmy… Muzyka elektroniczna okazuje się tu świetnym przykładem. Dla wielu brzmi ciężko i nieznośnie – wystarczy jednak odrobina dobrej woli, by nie tylko dobrze ją poznać, ale i pozwolić jej nieco wpłynąć na nasze życie. Tylko pozytywnie! W jaki sposób i jak to się dzieje?

Cheerful young woman listening music in headphones sitting on the bed in the room at home.

Muzyka klubowa pomaga się skupić

Jeśli miewasz problemy z koncentracją, mamy dobrą, choć zaskakującą wiadomość. Wiele osób uważa, że muzyka klubowa wpływa na nasz umysł negatywnie, rozpraszając naszą uwagę. Wystarczy jednak odpowiedni dobór gatunku i utworów, by przekonać się, że bywa zupełnie na odwrót.

Pracujesz lub czegoś się uczysz i nie możesz zebrać myśli? Dobra setlista z kawałkami w rytmie techno powinna pomóc od ręki. To muzyka o jednostajnym rytmie w metrum cztery czwarte, która okazuje się idealnym tłem podczas sesji egzaminacyjnej czy w momentach, kiedy zbliżają się deadline’y w pracy. Jeśli nie lubisz dźwięków wyłącznie syntetycznych, zamiast techno wybierz house – tam cała linia melodyczna oparta jest o sample z tradycyjnego instrumentarium. Gdzie znaleźć odpowiednie kawałki? Sprawdź na YouTube kanał Electronic Beats. Muzyka klubowa na najwyższym poziomie nie ma tam końca.

Muzyka klubowa pomaga w medytacji

Czasami sytuacja jest dokładnie odwrotna – po godzinach wytężonej pracy umysłowej i skupienia chcemy się po prostu odprężyć. Muzyka elektroniczna znalazła sposób także i na to, tworząc gatunek znany pod wiele mówiącą nazwą trance. Nie, to nie żaden fałszywy przyjaciel – chodzi o rytmy, które wprowadzają w lekki trans, pomagają się rozluźnić i sprzyjają medytacji. Brzmi kusząco? Jak najbardziej. Jak z każdym eksperymentem z naszą świadomością, tak z „transowymi” sesjami trance należy uważać. W nadmiarze mogą one bowiem powodować zawroty głowy – a tego przecież nie chcemy.

Muzyka klubowa pomaga w treningu

Niezależnie od tego, czy biegasz, czy raczej trenujesz na siłowni, ruchy Twojego ciała powinny być niemal automatyczne, bardzo rytmiczne i skoordynowane. Takie gatunki muzyki elektronicznej jak techno czy house doskonale więc nadają się, jeśli poszukujesz odpowiedniej playlisty do ćwiczeń. Łatwiej będzie Ci utrzymać stały rytm danego ćwiczenia z rytmem dyktowanym przez muzykę, która rozbrzmiewa w Twoich słuchawkach.

Muzyka klubowa pomaga… ruszyć się z domu!

Zaskoczony? Spieszymy z wyjaśnieniem. Wielbiciele muzyki elektronicznej mogą się różnić w kwestii ulubionych gatunków, ale co do jednego są zgodni – najlepiej słucha się jej nie w domowym zaciszu, a na żywo. Czy to impreza klubowa, czy weekendowy festiwal techno lub trance, z pewnością i ty zechcesz tam być! A częstsze wyjścia oznaczają nowe znajomości, nowe przygody, nowe wspomnienia… Daj sobie szansę, by tego doświadczyć!

Przyjemnego słuchania!

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here