Noszenie pieluch przez kobietę to nie wstyd!

0

Gdy u kobiety pojawia się taki problem, jak Inkontynencja, jest on na szereg sposobów ukrywany. Ciężko jest bowiem o tym mówić otwarcie. Nie są informowani o nim zwykle partnerzy i lekarze. Tymczasem szybkie wdrożenie odpowiednich metod leczenia może przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układowi moczowemu. Stosowanie w okresie leczenia, takiego wyrobu medycznego jak pieluchomajtki, pomaga w dochodzeniu do zdrowia.

Dlaczego nietrzymanie moczu jest ukrywane przez kobiety?

Inkontynencja to wstydliwy problem. Kropelki moczu na ubraniu i nieprzyjemny zapach w trakcie spotkań z innymi osobami obniżają samoocenę, prowadząc nawet do unikania kontaktu i spędzania czasu w pojedynkę. Dla wielu kobiet nadal jest to niestety temat tabu. Tłumaczenie się z takich dolegliwości jest mocno krępujące. Zwykle bowiem problem z utrzymaniem moczu mają osoby starsze lub też małe dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego wypróżniania.

Pieluchomajtki – czyli jak poradzić sobie ze wstydem

Chcąc poradzić sobie ze wstydem przy inkontynencji, każda kobieta powinna, oprócz podjęcia właściwej metody leczenia wypróbować także takiego rozwiązania, jak pieluchomajtki. Dzięki ich unikalnej konstrukcji nie tylko zapewniają one maksymalną ochronę przed przeciekaniem moczu, ale również, jako zamiennik bielizny, nie są widoczne pod ubraniem. Kobieta, która je zakłada, nie wyróżnia się zatem na tle innych osób. Majtki pieluchowe można nabyć w różnych rozmiarach i wariantach chłonności. Oprócz tego różnią się one sposobem ich zdejmowania i zakładania, a także zastosowanymi w nich rozwiązaniami. Na przykład w wysokiej jakości pieluchomajtkach marki TENA zastosowano specjalne wsady o bardzo dużej chłonności, ale również bariery ochronne dające bardzo wysoką ochronę w każdej pozycji oraz unikalne systemy neutralizacji przykrych zapachów, które zapewniają maksymalną świeżość nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Skuteczne usunięcie problemu nietrzymania moczu u kobiety – czy jest możliwe?

Całkowite pozbycie się problemu nietrzymania moczu jest możliwe, jeśli zastosuje się odpowiednie środki farmakologiczne przepisane przez lekarza oraz zastosuje szereg ćwiczeń, które będą praktykowane regularnie. Chodzi tutaj minimum 3 lub 4 sesje treningowe trwające co najmniej kilkanaście minut. Gdy dopasowana do tego zostanie dodatkowo lekkostrawna dieta, nastawiona na spadek wagi oraz wyeliminowanie zostaną z niej moczopędne kawa i alkohol, bardzo szybko można dojść do pełni zdrowia. Przy trudnych przypadkach konieczne staje się leczenie operacyjne. W każdej sytuacji możliwe jest jednak całkowite pozbycie się problemu inkontynecji.

Nietrzymanie moczu u kobiet to kłopotliwa sprawa, jednakże zbyt długie ukrywanie jej może skończyć się poważną operacją. Wcześniejsze odwiedziny u lekarza minimalizują ryzyko tego, że zostaną zastosowane inwazyjne metody leczenia. Gdy istnieje problem nietrzymania moczu, należy nosić pieluchomajtki, pozwalające na zachowanie normalnej aktywności w ciągu całego dnia.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here