Nowy samochód w kredycie co kilka lat. Czy to możliwe?

0

Chociaż to leasing pojazdów cieszy się sporą popularnością, część przedsiębiorców decyduje się zaciągnąć kredyt samochodowy dla firm. I Ty rozważasz taką opcję? Jest to rozwiązanie, które może dawać wiele korzyści – szczególnie, jeśli zdecydujesz się co kilka lat wymieniać pojazd na nowy. Sprawdź, jak to możliwe i dlaczego warto.

Przedsiębiorcom decydującym się na kredyt samochodowy dla firm zależy przede wszystkim na tym, aby po spłacie zobowiązania pojazd stał się ich własnością. Biorąc pod uwagę fakt, że banki oferują szeroki wybór kredytów samochodowych, warto przeanalizować dostępne możliwości – po to, aby podjąć najkorzystniejszą decyzję.

Standardowy kredyt samochodowy – czy zawsze się opłaca?

Chociaż zakup samochodu można sfinansować m.in. kredytem gotówkowym czy nawet obrotowym, nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. Znacznie lepszą opcją jest typowy kredyt samochodowy dla firm z niższym oprocentowaniem. Jego zaletą jest także dość długi okres kredytowania – nawet do kilku lat i możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu np. części odsetkowej miesięcznej raty.

To, ile będzie kosztować kredyt samochodowy, zależy od oferty konkretnego banku. Istotną rolę odgrywają jednak nie tylko parametry tej formy finansowania, ale także wartość kredytowanego pojazdu.

Przykład 1. Załóżmy, że chcesz sfinansować samochód o wartości 61140,00 zł, korzystając ze Standard Kredytu w ofercie Toyota Banku. Wkład własny został ustalony na poziomie 23233,00 zł, a okres trwania umowy wynosi 36 miesięcy. Wartość raty kredytowej została oszacowana na 1238,00 zł (RRSO 15,57%). Całkowita kwota kredytu to 37907,00 zł, zaś całkowity koszt kredytu 8812,41 zł (obejmuje prowizję bankową 1895,35 zł, odsetki 4762,97 zł oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2154,09 zł). Oznacza to, że kredytobiorca ma w sumie do zapłaty 46719,41 zł.

Wymiana kredytowanego samochodu na nowy jest możliwa

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, dla którego ma znaczenie niezawodność pojazdów firmowych, rozważ innowacyjny kredyt dostępny w ofercie Toyota Banku. Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody to nie tylko niższe o 40% raty (w porównaniu z finansowaniem w standardowej ofercie), ale przede wszystkim możliwość wymiany pojazdu na nowy.

Zasada działania takiego kredytu jest prosta. Wnosisz wkład własny w wysokości minimalnej 10%, spłacasz niskie miesięczne raty, a po 3-4 latach spłacasz ostatnią wysoką ratę. Jako że dealer daje gwarancję odkupu pojazdu, otrzymana ze sprzedaży kwota pozwala spłacić ratę balonową oraz uregulować należność związaną z wkładem własnym kolejnego kredytu samochodowego. Dla Twojej firmy oznacza to jedno: możliwość korzystania z fabrycznie nowych pojazdów marki Lexus lub Toyota.

Decydując się na taką formę finansowania:

  • korzystasz z samochodów będących stale na gwarancji producenta
  • masz pewność stałych kosztów
  • korzystasz z atrakcyjnego oprocentowania (RRSO 11,48%).

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę kredytową, przeanalizuj swoje potrzeby i oczekiwania. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja flota firmowa była niezawodna i nie wymagała właściwie żadnych dodatkowych nakładów finansowych, rozważ innowacyjny kredyt dający możliwość wymiany pojazdów po 3-4 latach.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here