Odzyskaj radość – proste sposoby na uwolnienie od lęku

0

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie
lęku.

Prosty sposób 1: Na wszystkich spoglądaj z czułością i miłością, tak jakby każdy – bez wyjątku! – był twoim dzieckiem.

Prosty sposób 2: W trudnych sytuacjach przenoś uwagę z myśli na ciało. Uregulowanie oddechu pozwoli ci złapać dystans i stworzyć przestrzeń dla nowych rozwiązań, zamiast reagować automatycznie.

Prosty sposób 3: Gdy czujesz się zraniona i masz ochotę wyrzucić z siebie potok słów, wykrzyczeć coś bliskim, sprowokować kłótnię, policz od dziesięciu do jednego i zapytaj siebie: „Czy to działanie pomnaża szczęście wokół?”.

Prosty sposób 4: W chwilach narastającego napięcia przenoś swoją uwagę na zmysły – wsłuchaj się w dźwięki, potrzyj dłonią spodnie, posmakuj popołudniową herbatę. Skup się na drobnych namacalnych rzeczach.

Prosty sposób 5: Raz dziennie powiedz do siebie (lub pomyśl): „Kocham”.

Prosty sposób 6: Gdy zauważysz coś, co zakłóca twój spokój, weź głęboki oddech i z wydechem powtarzaj: „Uwalniam się”.

Prosty sposób 7: Wieczorem przed snem trenuj wdzięczność. Pomyśl o trzech rzeczach, które wydarzyły się tego dnia i wniosły wartość w twoje życie, postrzeganie, relacje.

Prosty sposób 8: Praktykuj osiemnaście uścisków dziennie (takich bez podtekstu seksualnego) Przytul się do dzieci, rodziców, przyjaciół, psa, kota, partnera (jeśli tutaj zdarzy się przytulaniec z podtekstem, to też się liczy!).

DAGMARA SKALSKA – pozytywna egoistka, inspiratorka, pasjonatka świadomego życia, wulkan energii, założycielka projektegoistka.pl

Gdy miała 18 lat zakochała się na zabój. On był starszy – 33 lata, po rozwodzie. Dla niego rzuciła wszystko. Po tygodniu mieszkali razem. Po miesiącu wzięli ślub.

Początkowo wszyscy patrzyli na nich jak na wariatów. Wspólnie promowali Projekt Egoistka. Dla wielu byli najbardziej zakochaną parą na ziemi. I wszystko być może skończyłoby się niczym w bajce, ale po ośmiu latach On zmarł. Na jej rękach, dając jej najtrudniejszą lekcję życia jakiej człowiek może doświadczyć.

Dziś Dagmara kontynuuje Projekt Egoistka sama. Bogatsza o swoje doświadczenie, mocniejsza i bardziej świadoma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here