Pośrednik, czyli alternatywa dla kuriera

0

Wysyłka paczki jest obecnie bardzo prostym zadaniem, gdyż kurierzy oferują swoje usługi od drzwi do drzwi. Na polskim rynku operuje kilkunastu przewoźników o zasięgu międzynarodowym, jak choćby DPD, UPS czy InPost. To sprawia, że wyszukanie najkorzystniejszej oferty dla wielu okazuje się po prostu trudne. Klienci więc coraz częściej korzystają z usług pośredników kurierskich, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Najtańsze przesyłki

Najważniejszym zadaniem pośrednika kurierskiego jest wynalezienie najniższej ceny wysyłki. Koszt, przynajmniej przy tak stosunkowo prostej czynności jak przewiezienie paczki z punktu A do punktu B, jest dla większości ludzi kluczowym kryterium. Wystarczy zatem kilka kliknięć myszką, aby broker automatycznie wyszukał i wyświetlił najatrakcyjniejsze oferty. Klienci wówczas mogą dokonać wyboru kuriera. Na cenę wpływa przede wszystkim rozmiar paczki i odległość dzieląca punkt nadania od miejscowości docelowej. Waga zazwyczaj jest w tej kwestii mniej istotna. Różnica między kwotami oferowanymi przez poszczególne firmy może znacząco się różnić. Co ważne, w przypadku brokera istnieje nawet możliwość uzyskania niższej ceny niż u tradycyjnego kuriera. Pośrednik z reguły podpisuje specjalna umowę o współpracy z firmą kurierską, co zapewnia niskie ceny. Przykładowo ParcelABC wykorzystuje środki transportu innych przewoźników, które nie zostały w całości wypełnione. Miejsce „last minute” jest tańsze, co oczywiście obniża kwotę, jaką ostatecznie płaci nadawca.

Wygoda i oszczędność czasu

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z usług pośrednika, zaoszczędzają sporo czasu. Zamiast przeszukiwać cały Internet, wystarczy tylko wejść na jedną stronę, podać wymiary przesyłki, miejsce nadania oraz punkt docelowy, aby mieć pełen przegląd kurierów. Broker bowiem zazwyczaj udostępnia porównywarkę cen. Czasem koszt nie jest jednak jedynym kryterium wyboru. Dla niektórych niezwykle istotne są dodatkowe usługi, jak na przykład ubezpieczenie. Niektóre firmy kurierskie pozwalają ubezpieczyć wysyłany przedmiot na dużą kwotę. Z opcji tej chętnie korzystają osoby, które przesyłają drogocenny towar. Uszkodzenia podczas transportu są raczej rzadkością, ale zawsze lepiej być przezornym. Na stronach zajmujących się pośredniczeniem w usługach kurierskich można również porównać przewoźników pod względem szybkości dostawy. Coraz popularniejsze stają się przesyłki ekspresowe, które skracają czas oczekiwania.

Wysoka dbałość o klienta

Rynek kurierski w Polsce jest nadal zdominowany przez międzynarodowe korporacje, a pośrednicy dopiero powoli zyskują klientów. To sprawia, że ci drudzy mocno zabiegają o popularność, oferując choćby zniżki. W Parcel ABC na nowych klientów czeka rabat w wysokości 10%. Aby zachęcić do skorzystania ze swoich usług, brokerzy często proponują także bezpłatne ubezpieczenie czy możliwość śledzenia przesyłki. Strony internetowe pośredników są zazwyczaj nowoczesne i niezwykle proste w obsłudze, dzięki czemu złożenie zamówienia zajmuje raptem kilka minut. Firmy te skupiają się głównie na sferze wirtualnej, gdyż sama dostawa paczki leży już po stronie kuriera.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here