Rodzaje kropli do oczu

0

Wbrew pozorom istnieje kilka typów tych preparatów, które powinno się stosować adekwatnie do posiadanych dolegliwości. W dzisiejszym artykule opowiemy o nich więcej, a także podpowiemy, kiedy najlepiej ich używać. Dowiesz się także jakie działanie mają poszczególne rodzaje kropel do oczu, dzięki czemu sam już będziesz w stanie określić, których z nich będziesz potrzebować.

„Sztuczne łzy”

Jest to potoczna nazwa dla kropel nawilżających do oczu, które stosowane są najczęściej. Wynikać to może między innymi ze zmiany trybu życia, kiedy to częściej spędzamy czas przed ekranem komputera. Wówczas nasze oczy zdecydowanie szybciej się męczą i zaczynają wysychać, ponieważ podczas patrzenia w monitor zapominamy o najważniejszej czynności – mruganiu. Dodatkowo klimatyzacja czy alergia mogą wpływać negatywnie na kondycję naszych oczu, dlatego niezbędne będą w tym przypadku krople nawilżające do oczu MylenShop.

Można je stosować przez cały czas bez jakichkolwiek ograniczeń, a najlepiej jak najczęściej zakrapiać oczy, by odzyskały swoją świeżość i właściwe nawilżenie. Oczywiście ostrożność powinny zachować osoby nadwrażliwe, których oczy mogą dostać uczulenia na konkretny składnik kropel. Właśnie dlatego zalecamy najpierw spróbować i zakropić jedno oko, by sprawdzić jego reakcję na poszczególny środek nawilżający. Jednak w większości przypadków substancje takie jak: hialuronian sodu czy też metyloceluloza nie sprawiają żadnych problemów, a wręcz przeciwnie przynoszą wymarzoną ulgę dla oczu. Nazwa „sztucznych łez” wzięła się również z obecności kwasu hialuronowego w kroplach, który naturalnie występuje w łzach, a dzięki jego zastosowaniu oczy znów stają się wypoczęte i chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Na zaczerwienione i przekrwione oczy

Następnie możemy wyróżnić preparaty przeznaczone do zwężania naczyń krwionośnych w gałce ocznej, dzięki czemu staje się ona mniej zaczerwieniona. W tym przypadku kluczowym składnikiem jest chlorowodorek tetryzoliny, który działa obkurczająco na układ krwionośny, aczkolwiek warto zaznaczyć, że nie wolno dłużej stosować tego preparatu. Najczęściej zaleca się 2-dniową terapię, ale dodatkowo powinno się używać kropel nawilżających do oczu, ponieważ oko pod wpływem tego rodzaju kropel ulega osłabieniu. Niewłaściwe odżywienie warstw gałki ocznej może powodować wiele schorzeń oraz skutków ubocznych, jak na przykład zaburzenia widzenia.

Właśnie dlatego nie można przesadzać ze stosowaniem tego środka, a jednocześnie trzeba zadbać o nawilżenie oka oraz prawidłowe warunki higieny pracy, czyli chociażby przerwa od pracy z laptopem albo krótkie spacer na świeżym powietrzu. Zatem krople te warto stosować, gdy sytuacja jest naprawdę poważna, aczkolwiek trzeba uważać i ograniczyć ich użytkowanie do minimum, ze względu na własne zdrowie.

Antybiotyki

Ostatnim rodzajem preparatów do oczu są krople z antybiotykiem, które możliwe są do zakupienia jedynie na receptę. Zatem przy odczuwaniu dyskomfortu związanego z widzeniem albo innymi objawami okulistycznymi, należy od razu zgłosić się do lekarza specjalisty, który dokładnie przebada Twoje gałki oczne oraz stwierdzi powód odczuwanego bólu. Postawiona diagnoza następnie obliguje lekarza do przepisania właściwych środków z antybiotykiem lub sulfonamidami, które skutecznie mają zadziałać i przywrócić Twoje oczy do pierwotnej kondycji fizycznej.

Dobranie leku wiąże się także z jego rygorystycznym stosowaniem według zaleceń, czego koniecznie trzeba się trzymać, ponieważ krople te funkcjonują dokładnie tak samo jak antybiotyk podawany w tabletkach. Jego chwilowe przerwanie czy niedokończenie może spowodować ponowne pogorszenie się stanu zdrowia, a tym samym uodpornienie organizmu na konkretne substancje, przez co kolejne antybiotyki mogą być nieskuteczne. Ważne jest również dostosowanie leków do innych dodatkowych preparatów, które stosujesz, by wszystkie środki mogły ze sobą odpowiednio współgrać. Zatem antybiotyk w postaci kropel do oczu jest równie istotny i powinien być przez Ciebie dokładnie przypilnowany, by był stosowany regularnie i we właściwych dawkach.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here