Sombre i ombre – idealne fryzury na lato 

1

Farbowanie włosów to od stuleci doskonały sposób na zmianę swojego wizerunku. W zależności od wybranego koloru, metamorfoza może być mniej lub bardziej spektakularna. Doskonałym przykładem subtelnej koloryzacji jest sombre, a wyrazistszej – ombre. Obie metody odświeżają look, dodając fryzurze lekkości.

Ombre vs sombre

Obie metody farbowania włosów są doskonale znane. Jednak mylne jest przekonanie, że to dwa identyczne sposoby koloryzacji. W rzeczywistości, pomiędzy sombre a ombre są znaczące różnice, które wpływają na efekt końcowy. Wiele ciekawych informacji na ten temat można znaleźć na: https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/w-osy-ombre-a-sombre-jak-fryzur-wybra_a10360/1. 

Ombre pojawiło się jako pierwsze w ofertach salonów fryzjerskich i jeszcze kilka lat temu, większość kobiet spotkanych na ulicy miała włosy ufarbowane w ten sposób. W jaki dokładnie? Ombre najlepiej charakteryzuje słowo wyrazisty, ponieważ połączone są dwa przeciwstawne kolory włosów – brązowy z jasnym blondem. Przejście pomiędzy nimi, wykonane mniej więcej w połowie długości włosów, jest równie mocne i eksponuje kontrast. Podobnie jak jasny kolor, którym pokrywane są włosy na całej szerokości, bez wyodrębniania poszczególnych pasemek. Choć osiągnięty w ten sposób efekt może wydawać się dość kontrowersyjny, w rzeczywistości jest pożądany. 

Sombre jest znacznie delikatniejsze od ombre, ponieważ różnica pomiędzy tonacjami kolorów nie jest tak duża. Profesjonalnie wykonane sombre różni się tylko jednym tonem pomiędzy końcówkami włosów a ich nasadą. Co więcej, farbowane są poszczególne pasma o różnej długości, a nie włosy na całej szerokości tak jak w przypadku ombre. Ufarbowane mogą być jedynie cienkie pasemka, okalające twarz. Efekt takiej koloryzacji jest niezwykle naturalny, a włosy sprawiają wrażenie, jakby zostały muśnięte słońcem.

Dla kogo ombre hair?

Im większy kontrast pomiędzy jaśniejszym i ciemniejszym kolorem włosów, tym lepszy efekt ombre. W związku z tym, ta metoda farbowania włosów najlepiej sprawdza się u szatynek i brunetek. Dzięki temu, że ich włosy mają naturalnie ciemniejszy odcień, jasne końców są lepiej wyeksponowane. Co ciekawe, duża różnica kolorów powoduje, że włosy optycznie wydają się bardziej płaskie. Dlatego ten sposób koloryzacji jest szczególnie polecany paniom o gęstych i grubych włosach. Ombre prezentuje się także lepiej na długich włosach, ale profesjonalnie wykonana koloryzacja będzie też ciekawie wyglądać na włosach krótkich i o średniej długości. 

Ombre to zdecydowanie propozycja dla kobiet, które cenią sobie wyrazisty wygląd. Warto przy tym wiedzieć, że ta metoda koloryzacji może wyglądać bardzo subtelnie, jeśli różnica pomiędzy kontrastującymi ze sobą kolorami wyniesie nie więcej niż 3-4 tony. 

Dla kogo sombre hair?

Sombre z powodzeniem można wykonać na każdym rodzaju włosów, bez względu na ich wyjściowy kolor i gęstość. Co więcej, w przeciwieństwie do ombre, sombre pozwala optycznie zwiększyć objętość fryzury. Taka koloryzacja świetnie prezentuje się na każdej długości włosów. 

Sombre to doskonała propozycja dla kobiet, które nie chcą diametralnej zmiany wizerunku, a jedynie pragną go odświeżyć. To subtelna metoda koloryzacji, która wygląda bardzo naturalnie. Co więcej, profesjonalnie wykonane sombre rozświetli włosy, doda blasku twarzy i odmłodzi właścicielkę takiej fryzury. 

Warto zauważyć, że zarówno ombre, jak i sombre pozwala nie martwić się odrostami. W obu przypadkach włosy u nasady nie są farbowane. Nakładanie jaśniejszego koloru zaczyna się dopiero kilka centymetrów poniżej czubka głowy – w przypadku sombre, lub dopiero w połowie długości włosów – przy ombre. Kontrast, pomiędzy ciemniejszymi włosami na górze i jaśniejszymi poniżej, jest zamierzony, a naturalne odrosty tylko ułatwią koloryzację i przybliżają do osiągnięcia zamierzonego efektu. 

Grafika: pixabay.com
Artykuł sponsorowany

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. ja wolę bardziej naturalną koloryzację. od tych ombre i sobre na ulicach aż się w głowie kręci, a coraz mniej jest naturalności. Ja też troszkę oszukuję rzeczywistość, bo z natury mam bardzo musi kolor włosów, więc delikatnie podkręcam kolor na bardziej brązowy przy pomocy cameleo omega, ale kolorek wychodzi jakbym była naturalną szatynką i to bardzo mi odpowiada 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here