W czym może pomóc seksuolog?

0

Polacy korzystają często z usług różnych lekarzy, aczkolwiek jest jeden  lekarz przed którym mają opór. Mianowicie, chodzi o seksuologa. Tymczasem, ten specjalista zajmuje się leczeniem pacjentów z problemami w sferze seksualnej, szukając ich przyczyny i poprawiając komfort życia pacjentów.

Pomoc dla par

Pary mające problemy w sferze seksualnej nie powinny mieć oporu przed skorzystaniem z profesjonalnej pomocy seksuologa. Tymczasem, Polacy nadal są zbyt mało otwarci, jeśli chodzi o sprawy intymne. Najważniejsze jest to, aby partnerzy potrafili ze sobą szczerze rozmawiać. Wtedy będą mogli zacząć działać.

Statystyki wskazują, że mężczyźni w sferze seksualnej skarżą się na problemy ze wzwodem oraz na oziębłość swoich partnerek. Natomiast, kobiety odczuwają brak zainteresowania seksem, wtedy, gdy na przykład nie są zadowolone z jakości relacji partnerskiej, czy też wtedy, kiedy mają zaburzenia gospodarki hormonalnej. Wówczas pomoc seksuologa może okazać się niezbędna. Tym bardziej, kiedy para zgłasza się do seksuologa z powodu zdrady. Pewne jest to, że nie warto zaniedbywać życia seksualnego. Warto określić, czy problemy natury seksualnej wynikają z czynników fizjologicznych, czy psychologicznych. To pomoże zastosować odpowiednie leczenie.

Kto jeszcze powinien skierować się do seksuologa?

Specjalistę takiego jak seksuolog powinny także odwiedzić osoby zmagające się z uzależnieniami na tle seksualnym. Wtedy leczenie psychoterapeutyczne, a nawet farmakologiczne może okazać się jedyną drogą do tego, by pacjent mógł odzyskać równowagę w życiu.

Warto szukać pomocy w takich miejscach jak Centrum Dobrej Terapii, gdzie pracują prawdziwi specjaliści. Oczywiście, podstawą jest to, aby osoba uzależniona miała świadomość tego, że potrzebuje pomocy i żeby chciała samodzielnie podjąć leczenie. Niezależnie od typu zaburzenia seksualnego liczy się odwaga stanięcia przed swoim problemem. Obca osoba, jaką jest seksuolog może nam pomóc się otworzyć. Musimy tylko dokładnie opowiedzieć specjaliście o symptomach świadczących o tym, że nasze życie seksualne odbiega od ogólnie przyjętych norm.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here