Walczymy z pasożytami, bakteriami oraz bólem NATURALNIE

Naturalnie, czyli jak? Czyli za pomocą karwakrolu – związku, którego działanie znane było już starożytnym Egipcjanom, jak również Hipokratesowi i Arystotelesowi. Karwakrol pobudza ośrodki naczynioruchowe, działa moczopędnie, przeciwskurczowo, przeciwbólowo, a także uśmierca ludzkie pasożyty i bakterie ropne.
Gdzie szukać karwakrolu? Można na łące, gdyż jest go pod dostatkiem w lebiodce pospolitej, znanej szerzej pod wdzięczną nazwą oregano. Własnoręczne pozyskiwanie karwakrolu może jednak być zajęciem nieco uciążliwym i skomplikowanym, dlatego też polecamy prostsze rozwiązania:

  • Dzikie oregano w kroplach, marki Avitale;
  • Dzikie oregano, olej 100% w kapsułkach miękkich, marki Aliness.

 

 

 

 

 

 

Karwakrol zawarty w tych produktach jest wyłącznie naturalnego pochodzenia, pozyskiwany z rosnącego na Węgrzech dzikiego oregano. Specyficzny, stepowy klimat Niziny Wegierskiej jest szczególnie korzystny dla tej rośliny, co skutkuje m.in. wysokim poziomem stężenia karwakrolu.

Olejek z dzikiego oregano jest bogatym źródłem witaminy A i C, flowanoidów i fenoli, w tym karwakrolu, który jest dobrze znanym każdemu aromatem oregano. Zawartość karwakrolu zależna jest od chemotypów roślin, podgatunków, ale także od regionu, jakości zbiorów, użytych części rośliny, a nawet dokładnego czasu zbioru oregano.

Najbardziej popularne jest stężenie 60%-70%. Wyższe stężenia można uzyskać wyłącznie przy zastosowaniu innowacyjnych procesów rektyfikacyjnych.
Rektyfikacja zwana też destylacją frakcyjną – z fizycznego punktu widzenia jest kaskadową destylacją (wielopoziomową), w której każdy stopień procesu jest zasilany produktem (destylatem) poprzedniego procesu. Proces ten powtarza się aż do uzyskania oczekiwanego stężenia.

Niższe, jak i wyższe stężenia karwakrolu to mixy naturalnych olejków wraz z syntetycznym karwakolem uzyskiwanym z D-limonenu. Syntetyczne oleje mają inny zapach i inaczej smakują. Oleje z oregano, występujące, jako mix naturalnego i syntetycznego karwakolu, zawierają do 35% naturalnego oraz 65% syntetycznego karwakrolu.

Dzikie oregano w kapsułkach marki Aliness to w 100% naturalny olej z oregano o wysokiej i wyjątkowo rzadko spotykanej zawartości karwakrolu 90% – tylko i wyłącznie naturalnego karwakrolu. Uzyskanie takiego stężenia możliwe jest dzięki zastosowaniu procesu „rectification/stripping” (frakcjonowanie w oparciu o względną lotność składników) oraz zastosowanie odpowiednich części roślin do jego produkcji.

Sposób produkcji w 100% naturalnego oregano polega na procesie rektyfikacyjnym, bez użycia żadnych syntetycznych procesów czy składników.

Szczegółowe informacje o produktach dostępne są pod adresami:

https://aliness.pl/pl/p/Avitale%2C-Dzikie-oregano-100-naturalny-olej%2C-90-Naturalnego-karwakrolu-30-ml/96

https://aliness.pl/pl/p/Dzikie-oregano%2C-olej-100-x-90-kapsulek-miekkich/138

Wypowiedź Michała Undra (Eksperta Aliness Specjalisty ds. zdrowia, eksperta od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej z wieloletnim doświadczeniem):

Oregano tradycyjnie stosowano do posiłków w celu poprawy trawienia – zarówno w postaci liści jak i herbaty. Oprócz tego ma ono przede wszystkim silne działanie przeciwbakteryjne i w tym celu najczęściej się je stosuje – jako jedyna lub uzupełniająca terapia na różnego rodzaju infekcje, szczególnie te dotyczące jelit –pasożyty oraz grzyby takie jak candida. Jest on jednym z najskuteczniejszych naturalnych suplementów stosowanych w tym celu.

Dodatkowo olejek z oregano jest silnym antyoksydantem i zmniejsza stany zapalne a jak wiadomo te czynniki znacznie przyczyniają do wszelkiego rodzaju chorób chronicznych, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego. Ma on też działanie przeciwnowotworowe, dlatego możemy go także stosować dla ogólnej poprawy zdrowia. W badaniach stosowano go także w postaci maści na rany, gdzie przyspieszał ich leczenie oraz zapobiegał bliznowaceniu, dodatkowo u myszy może zapobiegać cukrzycy typu I, co może też znaleźć potwierdzenie u ludzi.

W praktyce olejek z oregano jest bardzo silnym naturalnym antybiotykiem, który jednak nie powoduje skutków ubocznych jak tego typu leki (przede wszystkim nie wywołuje oporności bakterii). Jednak ze względu na bardzo silne działanie nie zaleca się przyjmować go dłużej niż 30 dni jednorazowo. Dawki to przeważnie 2-4 krople (dawki) dziennie w zależności od przypadku. Zaleca się zaczynać od jednej porcji dziennie, ponieważ na początku może powodować biegunki czy wzdęcia, co jest oznaką działania antybakteryjnego. Warto też koniecznie zaznaczyć, żeby nie stosować olejku z oregano w postaci nierozcieńczonej – produkt z aliness jest naprawdę silnym ekstraktem, więc bez rozcieńczania może podrażniać śluzówkę gardła czy żołądka. Porcję poleca się rozpuścić w pół szklanki wody lub w łyżce oliwy z oliwek.

www.avitale.pl

podobne wpisy

(fem)zdrowie medycyna alternatywna polecane

Tajemnicze Mumio – Nowość Aliness

Mumio powoli odsłania przed światem coraz więcej swych tajemnic. Chyba najwyższa pora, bo substancja ta znana jest i stosowana od tysiącleci. Intensywne badania prowadzone m.in. w Indiach, Rosji i Chinach, pozwoliły na rozszyfrowanie wielu zagadek i potwierdziły prozdrowotne właściwości „żywicy gór”.

Czytaj...
medycyna medycyna alternatywna odżywianie zagrożenia

Siarka – niezbędna do życia

Jeden z cytatów Paracelsusa brzmi: Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę. Dlatego też bardzo wiele pierwiastków i związków chemicznych, które powszechnie kojarzą się z substancjami szkodliwymi, okazuje się być wręcz koniecznymi do utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu. Należy do nich m.in. siarka. Pomylą się wszyscy, którzy zaliczą siarkę […]

Czytaj...
medycyna medycyna alternatywna zagrożenia

Nie zmarnuj wakacji! Skorzystaj z probiotyków!

Wakacje to doskonały moment na zmianę stylu życia. Nie od dziś wiadomo, że tylko wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz regularny wysiłek fizyczny mogą przynieść należyte efekty. Niewiele jednak się mówi o tym, że ruch nie może być zbyt intensywny, gdyż może zaburzyć funkcjonowanie jelit, a dobrą dietę dobrze wspomóc probiotykami. Jaką dietę możemy uznać za […]

Czytaj...