Wszystko o tablicach interaktywnych

0

Stają się coraz popularniejsze, a zwłaszcza w placówkach szkolnych, gdzie pełnią rolę zastępczą zwykłych tablic kredowych lub magnetycznych. Od teraz trzeba bardziej zachęcić uczniów do współpracy z nauczycielem, a przede wszystkim zainteresować ich nauką. Właśnie w tym celu wykorzystywane są tablice interaktywne, o których opowiemy więcej w dzisiejszym artykule. Dowiecie się na co zwracać uwagę podczas jej wyboru oraz w jaki sposób można spożytkować jej potencjał.

Hi-Tech Futuristic HUD Display Circle Elements

Jakie tablice interaktywne kupować?

Przede wszystkim trzeba najpierw sprawdzić miejsce, z którego dokonujesz zamówienia, więc najpewniej, gdy mamy do czynienia z profesjonalnym sklepem stacjonarnym lub internetowym. Wówczas możemy być spokojni o złożone zamówienie, które sprowadzane jest prosto od producenta lub pośrednio przez profesjonalną firmę. Następnie mając już do wyboru kilka różnych tablic interaktywnych, można zająć się sprawdzanie ich poszczególnych funkcji, jak na przykład powierzchnia. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup tablicy o właściwościach interaktywnych, a jednocześnie dającej stosować się jako tablica magnetyczna czy suchościeralna. Wówczas jej uniwersalność sprawdzi się na każdego rodzaju zajęciach, gdzie nauczyciele będą mogli wykorzystać jej potencjał w 100%, a dodatkowo musi ona wykazać się dużą odpornością na uszkodzenia.

Z drugiej strony trzeba mieć również na uwadze jej rozmiar, aby była wystarczająco duża, a co za tym idzie treści wyświetlane na niej – widoczne dla uczniów i prowadzącego. Co więcej, można spotkać się kilkoma metodami obsługiwania tablicy interaktywnej, a mianowicie za pośrednictwem dłoni, a dokładniej palca, a także specjalnego wskaźnika, który powinien być dołączony do produktu. Ostatnią najważniejszą rzeczą jest okres gwarancji, który powinien obejmować nawet kilka lat, by zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania bez zamartwiania się o ewentualne awarie techniczne przyrządu.

Co będzie potrzebne?

Następną ważną kwestią jest między innymi oprogramowanie zastosowane przy tablicy interaktywnej. Mianowicie najlepiej wybrać tak uniwersalne, aby po zmianie sprzętu mogło ono nadal funkcjonować bezbłędnie. Co więcej, chcąc ułatwić sobie życie trzeba wybrać oprogramowanie z domyślną funkcją języka polskiego, bogatą bazą materiałów edukacyjnych oraz intuicyjną obsługą. W rezultacie każde zajęcia będą mogły przebiegać o wiele ciekawiej i płynniej, ponieważ nauczyciele nie będą mieli problemu z zastosowaniem sprzętu.

Kolejno nie można zapomnieć o potrzebnych do działania tablicy interaktywnej pozostałych akcesoriów jak laptop oraz urządzenie do wyświetlania na tablicy obrazów, filmów czy treści. Do tego wszystkiego niezbędny będzie dostęp do internetu w szkole, który umożliwi pokazywanie przykładów na bieżąco prosto ze źródła, co jeszcze bardziej wzbogaci przedmiot.

Zalety tablic interaktywnych

  • Większe zainteresowanie uczniów i ich aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu ćwiczeń, analizowaniu materiałów czy też słuchaniu wypowiedzi obcojęzycznych;
  • Ułatwienie dla nauczycieli i urozmaicenie zajęć o nowe formy multimedialne;
  • Możliwość przedstawiania materiałów edukacyjnych na bieżąco prosto z sieci;
  • Udostępnienie projekcji dla całej klasy, gdzie obraz czy film jest widoczny dla wszystkich;
  • Ciekawe przeprowadzanie prezentacji czy doświadczeń na zajęciach, gdzie istnieje więcej możliwości i funkcji interakcji w grupie.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here