Wybieramy śpiworek dla dziecka na wiosnę

0

Kiedy za oknem nareszcie wiosna, można pomyśleć o dłuższych spacerach z dzieckiem w wózku. Ale dopóki pogoda jest jeszcze zmienna i bywa chłodno, warto zaopatrzyć się w śpiworek do wózka, który zadba o malucha.

Cienki śpiworek do spania czy grubszy?

Wybierając wiosenny śpiworek do wózka, możesz się zastanawiać, czy lepszy będzie ten cienki czy nadal jeszcze grubszy – lepiej grzejący. Na to pytanie odpowiedź jest niejednoznaczna. Dużo zależy od tego, jaka jest faktycznie pogoda w twoim regionie i jak wyglądają wasze spacery. Mimo wszystko jednak puchowe śpiworki to zdecydowanie zimowe akcesorium i wiosną najlepiej jest ubierać dziecko „na cebulkę”. Dzięki temu możesz łatwo zdjąć niepotrzebną warstwę, gdy np. wchodzicie do sklepu.

Rozpinanie śpiworka na wiosenne spacery

Wiosenny śpiworek do wózka powinien być więc wygodnie rozpinany, tak żebyś mogła bez problemu zapewnić maluchowi dopływ chłodniejszego powietrza. Bo choć najczęściej myślimy o tym, by dziecku nie było zimno, to przegrzanie również negatywnie wpływa na układ odpornościowy. To jeden z powodów, dla których w okresie zmiany ubrań z zimowych na wiosenne, częściej zdarzają się infekcje – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Śpiworek może być klasycznie rozpinany na zamek wzdłuż całej długości, może mieć odpinaną górę, która pozwoli ci wygodniej rozebrać dziecko, gdy wejdziecie na chwilę do ciepłego pomieszczenia, a także rozpinany u dołu, co ułatwia wkładanie dziecka do śpiworka bez zabrudzenia go dziecięcymi bucikami.

Jak wybrać śpiworek do spacerówki i wózka?

Prócz grubości śpiworka oraz sposobu jego rozpinania, ważne są też inne aspekty:

  • rozmiar,
  • materiał wykonania,
  • dostosowanie do wózka.

Wybierając rozmiar śpiworka zwróć uwagę nie tylko na wiek dziecka, ale też jego wagę i ogólnie wielkość. W dobrze dobranym śpiworku dziecko powinno móc się swobodnie poruszać. Aby śpiworek nie krępował ruchów, nie może ściśle przylegać do ciała maluszka. Lepiej wybrać taki, który będzie odrobinę za duży niż zbyt ciasny. Popularnym pomysłem są śpiworki całoroczne, „rosnące” z dzieckiem aż do 4 roku życia. Mają one dwie odpinane warstwy oraz zapięcia, które zmniejszają jego wielkość. Musisz jednak pamiętać, że takie rozwiązanie – choć wydaje się praktyczne – może okazać się nie do końca wygodne, jeśli dużo chodzisz z dzieckiem na rękach.

Z czego powinien być zrobiony śpiworek dla dziecka?

Materiał z jakiego wykonany jest śpiworek, powinien być dobrej jakości i możliwie jak najbardziej naturalny. Wiosną szczególnie ważne będzie, aby śpiworek był nieprzemakalny i oddychający. Pozwoli to ochronić dziecko przed nagłymi zmianami temperatury i deszczem, który dostanie się pod daszek wózka.

Bezpieczeństwo dziecka w śpiworku

Dobry śpiworek do spacerówki powinien być też przystosowany do zabezpieczenia dziecka w wózku. O ile w klasycznej gondoli dziecko jest zabezpieczone po prostu bokami wózka, w spacerówce powinno mieć pasy, utrzymujące je w miejscu. Dlatego też i wiosenny śpiworek do wózka musi mieć miejsce na przypięcie 3- lub 5-punktowymi pasami.

Źródło: sklep z artykułami dla niemowląt

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here