Wyciszająca podróż taksówką elektryczną

0

W dobie prężnego rozwoju wielu technologii, nowoczesności w różnych aspektach życia codziennego, często czujemy się zagubieni w gonitwie czasu; brakuje chwil na spokojne zebranie swoich myśli. Korporacje zrzeszające taksówkarzy wpadły na rewelacyjny pomysł jak „podarować” swoim klientom chwilę ciszy i relaksu.

W różnych dziedzinach życia codziennego słyszymy o nowoczesnych wynalazkach oszczędzających czas lub ułatwiających wykonywanie nudnych obowiązków domowych. Firmy zajmujące się przewozem osób wykorzystały nowatorskie produkty branży Automotive i wprowadziły do swojej oferty przewozy taksówkami elektrycznymi.

Cicha podróż

Z rozwiązań dojazdów taksówkami często korzystają m.in. osoby udające się w delegacje do innego kraju czy miasta. Po ciężkich negocjacjach lub wyczerpujących spotkaniach, od których czasem zależą losy firm zatrudniających tysiące osób, oczekuje się chwili wytchnienia, aby móc zebrać myśli. W takich sytuacjach przychodzą z nowoczesnym rozwiązaniem korporacje świadczące usługi przewozów taksówkami elektrycznymi. W Polsce takie rozwiązania zaczęły się pojawiać stosunkowo niedawno, jednak na rynku europejskim funkcjonują już od dawna. Przystosowane są do tego nawet korzystne pakiety ubezpieczeniowe dla flot taksówek (tzw. Taxi fleet insurance) – przykładem może być oferta jednej z brytyjskich firm – Taxi Insurer https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

Zagrożenia cichej pracy silnika

Cicha praca silnika w elektrycznych taksówkach ma również swoje minusy. Podczas jazdy w mieście – szczególnie z prędkością poniżej 30 km/h, dźwięk silnika elektrycznego jest na tyle mało rozpoznawalny wśród odgłosów miejskiego szumu ulic, że często zdarzają się wypadki z udziałem elektrycznych samochodów. Jak podaje agencja Reuters, Departament Transportu w USA, po wieloletnich konsultacjach przygotował kanon zasad dotyczących bezpieczeństwa w takich przypadkach. Według dyrektyw, które mają obowiązywać od 2020 roku, samochody elektryczne lub hybrydowe poruszające się z prędkością do 30km/h będą musiały emitować charakterystyczne dźwięki ostrzegawcze (źródło: http://biznesalert.pl/rzedowska-samochody-elektryczne-sa-ciche/).

Dla pasażera taksówki brak hałasu to wielka zaleta. Podróż elektryczną taksówką po trudnym dniu pozostaje doskonałym sposobem na zebranie myśli szczególnie dla osób lubiących ciszę i spokój. Miejmy nadzieję, że negatywne aspekty bezpieczeństwa poruszania się po drogach poprawi rozwijający się sektor autonomicznych rozwiązań, w tym czujników ostrzegających przed przeszkodami na drodze oraz poruszającymi się pieszymi.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here