Bibuła – idealny materiał do pakowania i ozdabiania prezentów

0

Prezenty, zarówno te, którymi obdarowujemy najbliższych, jak i te przekazywane klientom firm, powinny być estetycznie opakowane. Z pewnością dużo lepsze wrażenie zrobi podarunek podany w efektownej oprawie, niż ten w byle jakim opakowaniu. Jakiego materiału użyć, by w atrakcyjny sposób zapakować prezent? Do tego celu z pewnością przyda się bibuła do pakowania.

Bibuła do pakowania – najważniejsze cechy

Bibuła ma dwojakie zastosowanie: może posłużyć zarówno do zapakowania prezentów, jak i można ją wykorzystać jako wypełniacz do prezentów, które są pakowane w pudełka. Jakie są najważniejsze cechy bibuły do pakowania? Bibuła jest:

  • miękka – nie rysuje delikatnych i kruchych powierzchni,
  • niebrudząca – dzięki temu, że jest farbowana bez użycia chloru, nie zostawia śladów na przedmiotach,
  • ochronna i elastyczna – łatwo ją owinąć wokół przedmiotów, które dzięki temu zyskują dodatkowe zabezpieczenie,
  • dekoracyjna – stanowi eleganckie opakowanie na prezent,
  • łatwa w obróbce – można ją kleić zarówno za pomocą taśmy, jak i kleju.

Bibuła doskonale chroni produkty przed zniszczeniem podczas transportu. Co ważne, jest dostępna nie tylko w podstawowej, białej i brązowej wersji, ale też w wielu innych kolorach, dzięki czemu łatwo wybrać interesujący odcień. Duży wybór gładkiej bibuły można znaleźć w tym sklepie: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne/bibula-wypelniacze-ozdobne/bibula-gladka_C231611.html.

Bibuła czy papier – w co zapakować prezent?

Jak w łatwy sposób zrobić dobre wrażenie na klientach? Poświęcając odrobinę czasu na zapakowanie dla nich prezentu. Dużo efektowniej wygląda upominek, w którego zapakowanie został włożony nawet niewielki wysiłek, niż paczki umieszczone w gotowych opakowaniach: torebkach lub pudełkach prezentowych. Pakowanie prezentu może być nie lada przyjemnością dla obdarowującego – szczególnie gdy użyje do tego celu podatnej na obróbkę bibuły. Efekt z pewnością zostanie doceniony przez osobę, która otrzyma zapakowany w ozdobną bibułę pakunek. Warto zaznaczyć, że bibuła dobrze prezentuje się nie tylko jako całościowe opakowanie dla prezentu, ale też można z niej wykonać atrakcyjnie prezentującą się ozdobę.

Nie tylko opakowanie na prezent – bibuła jako wypełniacz

Przygotowując paczkę z upominkiem do wysyłki, warto pamiętać o odpowiednim wypełnieniu przestrzeni w pudełku – tylko wtedy będzie można mieć pewność, że umieszczone w nim przedmioty dotrą bezpiecznie na miejsce. W przypadku przygotowywania tradycyjnych paczek, najczęściej używane są wypełniacze styropianowe. Jeśli natomiast chodzi o prezenty, dużo lepiej sprawdzi się wypełnienie w postaci miękkiej bibuły. To idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku delikatnych przedmiotów, np. filiżanek lub szklanych wyrobów.

Grafika: flickr.com
Artykuł sponsorowany

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here