Co kupić małemu dziecku na urodziny?

1

Chociaż wydawałoby się, że zakupienie prezentu na urodziny dla malucha nie jest żadnym problemem, to jednak w rzeczywistości wyszukanie czegoś interesującego, co mogłoby przypaść mu też do gustu, może stanowić nie lada wyzwanie. Co zatem kupić małemu dziecku na urodziny?

Przede wszystkim prezent dla malucha powinien być dopasowany do jego wieku, zainteresowań, a także do płci, chociaż nie jest to konieczne, ponieważ bez problemu można zakupić również prezent na urodziny unisex, czyli doskonały zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Zabawki – wybieraj mądrze

Jeżeli chcesz zdecydować się na taki upominek, pamiętaj o tym, że zabawka powinna nie tylko bawić, ale i uczyć. Warto wobec tego zdecydować się na zabawki wzmagające kreatywność, zdolności motoryczne dziecka i poszerzające wiedzę o świecie – oczywiście, zabawka musi być też dopasowana do wieku dziecka i bezpieczna. Klocki Lego, puzzle, gry planszowe i karciane, drewniane układanki, zabawki do robienia biżuterii, ale również zabawki sportowe – w końcu maluchy teraz tak mało czasu spędzają na dworze.

W przypadku dzieci watro zwrócić uwagę także na śmieszne prezenty z 4gift.pl, które doskonale sprawdzą się w przypadku maluchów – smoczek z wąsami lub butelka do mleka z napisem vodka będą nie tylko zabawne, ale i praktyczne!

Książki – zawsz w modzie

Warto również wspomnieć o jeszcze jednym pomyśle na prezent na urodziny dla dziecka – książkach. Niestety, teraz są coraz mniej popularne, ponieważ zastępuje je telewizja oraz gry komputerowe, ale książki są zawsze udanym prezentem. Można zarówno zdecydować się na najnowsze wydawnictwa, jak i również na klasykę, która czytana jest od pokoleń. Wybierając książkę pamiętaj, że musi być ona dobrana do wieku dziecka! O ile do “poważniejszej” lektury dziecko dorośnie, tak kilkulatek nie powinien dostać książki przeznaczonej dla roczniaka.

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. A tu się zgadzam, to nie lada wyzwanie. Przyznaję, że też miałąm zawsze z takimi prezentami problem, ale jak siostra pokazała mi strone jagodowegokota to wszystko uległo zmianie i teraz wybór takiego prezentu to dla mnie czysta przyjemność. Ostatnio dla siostrzenicy kupiłam fajny drewniany wózek dla lalek. Bardzo się jej spodobał i świetnie sie nim bawi wożąc swoje lalki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here