Czy szkła fotochromowe to coś dla Ciebie?

Jeśli nosisz okulary, na pewno dobrze są Ci znane różne kłopoty ze słońcem. Musisz nosić korekcyjne okulary i okulary przeciwsłoneczne, przekładając je na zmianę za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, a następnie wracasz z powrotem. Jedną prostą alternatywą jest… noszenie okularów z szkłami fotochromowymi!. Te specjalne soczewki ciemnieją na słońcu, a następnie rozjaśniają się, gdy wchodzisz do środka. To takie proste!

Czy szkła fotochromowe to coś dla Ciebie?

Czy szkła fotochromowe to nowoczesny wynalazek?

Nic bardziej mylnego! Szkła fotochromowe istnieją już od dziesięcioleci. Kiedyś jednak nie były w pełni funkcjonalne i miały wiele wad, ale dzisiejsze okulary fotochromowe to wybór wielu różnych wzorów, materiałów i szereg kolorów soczewek.

Szkła tego rodzaju ciemnieją, dzięki różnym procesom, w zależności od rodzaju soczewki i marki, która je oferuje. Najwcześniejsze propozycje fotochromowe takie jak te dostępna na stronie seikovision.com/pl/ polegają na najwyższej klasy i bezpiecznych materiałach, które potrafią świetnie reagować na światło UV i ciemnieć. Większość dzisiejszych szkieł fotochromowych używa też specjalnych barwników, które ulegają przemianom chemicznym pod wpływem światła UV.

Czy szkła fotochromowe są odpowiednie dla Ciebie?

Okulary ze szkłami fotochromowymi z pewnością oferują wygodę, ale czy są odpowiednie również dla Ciebie? Oto kilka faktów, które powinny pomóc Ci podjąć decyzję.

Jeśli chodzi o ich zalety – są przede wszystkim wygodne. Możesz używać tych okularów w większości sytuacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oferują ciągłą ochronę przed promieniowaniem UV, a Ty:

  • już nie zapomnisz o swoich okularach przeciwsłonecznych
  • nie będziesz się martwić o ostre słońce na zewnątrz

Nie zgubią się, bo przecież będzie to mniej prawdopodobne, jeśli nie musisz pilnować dwóch par – tylko jednej. Są dostępne w wielu stylach i kolorach, a tym samym mogą zaspokoić potrzeby większości ludzi szukających soczewek korekcyjnych. Jeśli potrzebujesz odpornych na uderzenia soczewek, okularów dwuogniskowych, progresywnych lub innych modeli do specyficznych potrzeb, prawie na pewno jest dla Ciebie soczewka fotochromowa. Możesz też korzystając z nich sporo zaoszczędzić. W jaki sposób? To proste: nie musisz kupować okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych osobno.

Oczywiście są też pewne wady, ale przy tych wszystkich zaletach nie są znaczące. Tym bardziej, że dzisiejsze zaawansowane okulary wysokiej jakości ze szkłami fotochromowymi mogą nie być fanaberią, ale raczej naprawdę rozsądnym rozwiązaniem dla wielu ludzi. Zastanów się, czy pasują do Twojego stylu życia.

podobne wpisy

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
warto wiedzieć

DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu.  W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

Czytaj...
warto wiedzieć

Olej konopny – rodzaje i właściwości

Konopie siewne od lat wykorzystywane są przez człowieka ze względu na swoje szerokie właściwości. Obecnie rynek został zalany produktami, których skład opiera się na tej roślinie. Występują one w formie tabletek, cukierków czy herbat. Najczęściej jednak można je spotkać w formie oleju – ze względu na łatwość aplikacji i najszybsze wchłanianie substancji poprzez błony śluzowe […]

Czytaj...