Czy szkła fotochromowe to coś dla Ciebie?

0

Jeśli nosisz okulary, na pewno dobrze są Ci znane różne kłopoty ze słońcem. Musisz nosić korekcyjne okulary i okulary przeciwsłoneczne, przekładając je na zmianę za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, a następnie wracasz z powrotem. Jedną prostą alternatywą jest… noszenie okularów z szkłami fotochromowymi!. Te specjalne soczewki ciemnieją na słońcu, a następnie rozjaśniają się, gdy wchodzisz do środka. To takie proste!

Czy szkła fotochromowe to coś dla Ciebie?

Czy szkła fotochromowe to nowoczesny wynalazek?

Nic bardziej mylnego! Szkła fotochromowe istnieją już od dziesięcioleci. Kiedyś jednak nie były w pełni funkcjonalne i miały wiele wad, ale dzisiejsze okulary fotochromowe to wybór wielu różnych wzorów, materiałów i szereg kolorów soczewek.

Szkła tego rodzaju ciemnieją, dzięki różnym procesom, w zależności od rodzaju soczewki i marki, która je oferuje. Najwcześniejsze propozycje fotochromowe takie jak te dostępna na stronie seikovision.com/pl/ polegają na najwyższej klasy i bezpiecznych materiałach, które potrafią świetnie reagować na światło UV i ciemnieć. Większość dzisiejszych szkieł fotochromowych używa też specjalnych barwników, które ulegają przemianom chemicznym pod wpływem światła UV.

Czy szkła fotochromowe są odpowiednie dla Ciebie?

Okulary ze szkłami fotochromowymi z pewnością oferują wygodę, ale czy są odpowiednie również dla Ciebie? Oto kilka faktów, które powinny pomóc Ci podjąć decyzję.

Jeśli chodzi o ich zalety – są przede wszystkim wygodne. Możesz używać tych okularów w większości sytuacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oferują ciągłą ochronę przed promieniowaniem UV, a Ty:

  • już nie zapomnisz o swoich okularach przeciwsłonecznych
  • nie będziesz się martwić o ostre słońce na zewnątrz

Nie zgubią się, bo przecież będzie to mniej prawdopodobne, jeśli nie musisz pilnować dwóch par – tylko jednej. Są dostępne w wielu stylach i kolorach, a tym samym mogą zaspokoić potrzeby większości ludzi szukających soczewek korekcyjnych. Jeśli potrzebujesz odpornych na uderzenia soczewek, okularów dwuogniskowych, progresywnych lub innych modeli do specyficznych potrzeb, prawie na pewno jest dla Ciebie soczewka fotochromowa. Możesz też korzystając z nich sporo zaoszczędzić. W jaki sposób? To proste: nie musisz kupować okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych osobno.

Oczywiście są też pewne wady, ale przy tych wszystkich zaletach nie są znaczące. Tym bardziej, że dzisiejsze zaawansowane okulary wysokiej jakości ze szkłami fotochromowymi mogą nie być fanaberią, ale raczej naprawdę rozsądnym rozwiązaniem dla wielu ludzi. Zastanów się, czy pasują do Twojego stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here