Depilacja laserowa w Lublinie

0

Depilacja laserowa jest współcześnie najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety oprócz tego również i mężczyźni. Mimo tego że w pojedynkę zabieg wolno wliczyć jako kuracja nadmiernego owłosienia to jest on szczególnie w szerokim zakresie dobrany jako technika do posiadania estetycznej gładkiej skóry. Więc warto poznać się z pewnymi faktami i mitami odnoszącymi się do depilacji laserowej.

Rynek kosmetyczny w Lublinie jest ogromny warto zapoznać się z tym co oferuje salon kosmetyczny Laser Look. Depilacja laserowa Lublin w tym gabinecie jest doskonała. Doświadczona kadra opowie wam o wielu faktach związanych z tym zabiegiem.

Skuteczność depilacji laserowej

Jest to podobno najbardziej sporny temat depilacji. Przyczyna jest prosta: gabinety ogłasza swoje metody jako wysoce efektywne. Oglądając Internet lub reklamy innego formatu widzimy wiele haseł o skuteczności i trwałości depilacji realizowanych w danym gabinecie. Na pewno odnotujemy że nadzwyczaj często widać dwie oznaczenia Vectus i Light Scheer oraz cała paleta innych mniej chwytliwych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale współcześnie w Polsce (oraz na świecie) swoją drogą te dwie technologie zagwarantują całkowitą efektywność depilacji. Alternatywne urządzenia niezbicie też mogą efektywnie depilować i dawać nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia niemniej jednak ich skuteczność nie jest uznana tak wieloma badaniami i dowodami jak pokazanej dwójki. Dlaczego taka jest ich przewaga? Te dwa urządzenia były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w kosmetologii laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to natomiast próby zaplanowania czegoś zbliżonego. Trzeba uzupełnić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został zakupiony przez firmę Lumenis, producenta Light Scheer. A wypada o ty odnotować ponieważ laser Vectus jest już osobiście rezultatem prac firmy Palomar który jest poprawioną wersją wcześniej wymienionego lasera. Laser do depilacji Vectus jest na dzień dzisiejszy oceniany za w największym stopniu efektywny i pożyteczny w licznych sławnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość zabiegów depilacji laserowej

Trwałość tz. uzyskiwane rezultaty w trakcie są otwarcie następstwem efektywności depilacji laserowej. Zwróćmy uwagę na zjawisko że w małym cyklu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub światłem IPL będą zadowalające, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednak po sprawnym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem bazuje na rozbijaniu mieszków włosów z których zaraz nic nie odrośnie, ale nasze tkanki poddają się nieprzerwanej przebudowie, każda komórka w skórze właściwej zostaje zastąpiona z precyzyjną częstotliwością, zatem choć się piszę że jest to trwały zabieg to jak bądź jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po przeprowadzeniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi wolny odrost słabych włosów. Okresowo wypada robić serie zabiegów przypominających aby zatrzymywać stały wynik epilacji.

Ból w czasie zabiegu

Pomimo to odmienne osoby w inny rodzaj doznają ból i posiadają odmienne pułapy wrażliwości to prawdą jest że depilacja jest bolesny, niemniej jednak skóra w różnych obszarach jest w wyższym stopniu słaba a w niektórych bardziej odporna na ból. Nastawiając się do procedury depilacji laserowej trzeba się przystosować na ten fakt, mimo to nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki sprawi że znikniemy z gabinetu. Ogromna cześć osób zagryzie zęby i nie pokaże symptomów bólu, niektórzy dość będą cierpieć. Ale z całą pewnością zarówno słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to sztuczki reklamowe lub co gorsza oszukane lasery. Aktualnie najlepszym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i bodaj że zabiegi nim reklamowane są formułowane niekiedy jako bezbolesne ze względu na fakt że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak mocny ból. W ewentualności gdy nie mamy żadnych oznak w przy sesji to należy się przeanalizować czy przyrząd jest sprawne, albo czy nie jest stosowana nazbyt niewielka moc zabiegu. Przemyślmy niemniej to że początkowe zabiegi będą najbardziej bolesne a pozostałe co raz to słabiej, a przy końcowym możemy czuć już ledwo lekkie ciepło. Przyczyna jest normalny, na początku owłosienia posiadamy najwięcej, w przy serii depilacji rozpoczyna ich znikać wskutek tego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo a depilacja laserowa

Bezpieczeństwo zabiegu to decydujący wymiar w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się każdemu z cieniutką strumieniem światła która da radę wszystko przepołowić. Również lasery używane w medycynie nie tak jak trzeba stosowane potrafią zrobić multum strat. Wpływ posiadają tutaj dwa okoliczności: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne powinna dysponować wiedzę i doświadczenie, oprócz tego urządzenie powinno być bezpieczne i odpowiednio wyposażone. Zagrożenie depilacji laserowej polega przede wszystkim z tym że jesteśmy w stanie zaaplikować za dużą dawkę mocy która uszkodzi daną część ciała. Odpowiedni laser do depilacji da radę jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, wobec tego może w podobny sposób zrobić znaczną zniszczenie na skórze pacjenta. Pojawia się tu myśl ażeby w takim wypadku nie wprowadzać znacznej energii podczas zabiegu żeby był on bezpieczny. Pomimo to z innej strony niższa moc to mniejsza skuteczność. W tym momencie dochodzimy do podsumowania że zabiegi należy robić dużą mocą ale zarazem taką żeby nie zrobić strat cerze. Nie jest to bezproblemowe i wyłącznie lasery pewnych producentów mogą bardzo dobrze dozować energię. Szczególnie tutaj wskazany jest receptor który można przyłożyć do cery i rozszyfrować potrzebną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i ma go w ofercie jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do kwestii bezpieczeństwa w przydatny sposób.

Cena depilacji laserem

Laserowe usuwanie owłosienia nie jest tanie. Ceny są rozmaite w zależności od wymiaru partii ciała którą żądamy poddać depilacji laserowej. Wydatek wynika z tego że ceny laserów są szczególnie ogromne i dla znanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odbija się w koszcie zabiegu. Ale nie wolno patrzeć jednakże na cenę, z tego powodu że luksus którą można zafundować sobie dysponując cały czas gładkie ciało nie można oszacować.

Aby trafić do naszego salonu Laser Look można zapoznać się z mapą

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here