Dojrzała cera w gabinecie medycyny estetycznej. Z jakich zabiegów skorzystać?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z pełnej palety zabiegów dedykowanych dla kobiet w każdym wieku. Co wybrać dla cery dojrzałej?

Właściwa pielęgnacja z użyciem dopasowanych kosmetyków, ale również zdrowy tryb życia – to podstawa młodo wyglądającej cery na lata. Jednak z czasem na każdej skórze zaczynają być widoczne oznaki starzenia. W takiej sytuacji pomoże medycyna estetyczna, która oferuje pełną paletę procedur dedykowanych dla dojrzałych kobiet.

Dlaczego warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej?

Obecnie gabinety medycyny estetycznej to doskonała propozycja dla każdej kobiety, która chciałaby zadbać o swoją urodę. Dostępne w takich gabinetach zabiegi plasują się na poziomie pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczna. Są bezpieczne, ale też efektywne w usuwaniu różnych niedoskonałości, a przy tym mają działanie profilaktyczne.

Zabiegi medycyny estetycznej prowadzone są przez lekarzy posiadających odpowiednie uprawnienia, w sterylnych warunkach. Ze względu na swoją małą inwazyjność medycyna estetyczna nie powoduje wysokiego ryzyka, dlatego też procedury te mogą być wykonywane bez konieczności specjalnych przygotowań oraz długiej rekonwalescencji.

Z tego względu wizyta w gabinecie medycyny estetycznej może być doskonałym sposobem, aby skutecznie pozbyć się oznak starzenia – zmarszczek, wiotkości skóry, utraconego owalu twarzy, ale także zapobiegać ich dalszemu pogłębianiu się.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać dla cery dojrzałej?

Praktycznie każdy gabinet medycyny estetycznej może zaproponować swoim klientkom dostęp do szerokiej gamy procedur skoncentrowanych na potrzebach cery dojrzałej. Wśród najpopularniejszych zabiegów znajdują się:

Botoks – usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów służących do usuwania zmarszczek. Substancją aktywną jest wtedy botoks, inaczej toksyna botulinowa, która oddziałuje na połączenia nerwowo-mięśniowe i powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Botoks rekomendowany jest na zmarszczki na czole, kurze łapki i inne zmarszczki wokół oczu, na bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza.

Kwas hialuronowy – zabieg na zmarszczki starcze i wiotkość skóry

Drugim popularnym związkiem, jaki medycyna estetyczna wykorzystuje w zabiegach, jest kwas hialuronowy. To naturalny związek wiążący wodę, który działa w tkankach skóry jak wypełniacz.

Zabiegi z kwasem hialuronowym są stosowane w celu wypełniania zmarszczek, ale również uzupełniania braków objętości skóry, by nadać jej młodszy, pełniejszy wygląd.

Wolumetria twarzy

To zabieg polegający na modelowaniu twarzy z opadającym owalem, co jest jednym z rezultatów starzenia się skóry. W tym przypadku medycyna estetyczna stosuje wspomniany kwas hialuronowy, ale także inne związki, na przykład kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia.

Po zabiegu skóra jest podniesiona w górę, zanikają braki w jej objętości, a dzięki temu wygląda ona młodziej. Dodatkowo stymuluje on wytwarzanie kolagenu, który naturalnie rewitalizuje skórę twarzy.

Nici liftingujące

To także zabieg służący do poprawy rysów. Polega na wszczepieniu nici liftingujących, inaczej nici PDO, które podnoszą tkanki w górę. Zabieg jest mało inwazyjny – nie wymaga prowadzenia cięć, ale jedynie dwóch nakłuć w skórze.

Mezoterapia igłowa

Jest to wszechstronny zabieg służący do poprawy wyglądu skóry twarzy i innych części ciała. Polega on na wstrzykiwaniu w głąb tkanek skóry substancji aktywnych, które mogą również dawać efekt odmładzający.

Do mezoterapii igłowej stosuje się różne substancje, między innymi są to kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, czyli inaczej wampirzy lifting, składniki tworzące koktajle ekstraktów, witamin, minerałów.

Powyższe zabiegi oferuje wiele gabinetów medycyny estetycznej, w tym między innymi Gabinet Medycyny Estetycznej Slowage, który czeka na klientki w mieście Rzeszów.

Każda właścicielka cery dojrzałej, której zależy na atrakcyjnym wyglądzie swojej skóry, powinna zatem pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Tam można zadbać o swoją urodę skutecznie i bezpiecznie!

One thought on “Dojrzała cera w gabinecie medycyny estetycznej. Z jakich zabiegów skorzystać?”

  1. Najlepiej po prostu wybrać sie na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej oraz na miejscu powinni dobrać odpowiednie zabiegi dla skóry. Kazda skóra jest inna. W przeciwieństwie do cery mlodej, cera dojrzała bedzie potrzebowała znacznie więcej nawilżenia oraz większego ujędrnienia. Lekarz na miejscu dobierze odpowiednie dzialania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *