Elegancja Twojego salonu – podstawek pod świece

0

Salon to miejsce, w którym najczęściej przyjmujemy gości. Należy więc zadbać o jego design, styl i czystość. Puste ściany i brak jakichkolwiek ozdób może dostarczyć mało satysfakcjonującego klimatu, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie elementy wybrać.

Oczywiście doskonałym pomysłem są świece, które nie tylko będą dodawać ciepła, ale także sprawią, że pomieszczenie nabierze ciekawego wymiaru. Kolejnym elementem, który jest w pewien sposób zwieńczeniem, to podstawek pod świece. Gdzie i jaki model najlepiej kupić? Przedstawimy Wam kilka ciekawych propozycji, które dostosowane będą zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i dużo bardziej klasycznych. Z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadać stylowi jego prywatnego azylu.

Podstawek pod świece – niby nic, a jednak coś

Teoretycznie jest to tylko i wyłącznie akcesorium, które ustawiasz pod świecą, lecz należy pamiętać, że swoją rolę pełni w bardzo reprezentacyjny sposób, ponieważ jest przysłowiową kropką nad i. Podstawek pod świece nie tylko powinien pasować kolorystyką i stylem do wnętrza oraz mebli, ale także wielkością, dzięki której możesz umieścić na nim kilka takich samych (lub dla odważnych osób innych) świec.

Warto jednak wiedzieć, że podstawek pod świece, może być także wybrany ze względu na styl aranżacji. Przykładowo, jeśli wybierzecie nowoczesny design, automatycznie powinniście wybierać bardzo minimalistyczne pomysły – mogą być to nawet podkładki lub maty w kolorze, który będzie tworzył ciekawy kontrast. Jeżeli posiadacie w mieszkaniu styl klasyczny, pojawia się jednak większa dowolność.

Podstawek – najlepsze zabezpieczenie mebli

Jeśli uwielbiacie w swoich domach trzymać świece, z pewnością doskonale wiecie, jak mogą one także zniszczyć meble – zwłaszcza jeśli dysponujecie produktami wykonanymi z drewna. Wosk lub inne materiały, z których produkowane są świece, bardzo szybko topią się pod wpływem ciepła, dlatego wystarczy okres wakacyjny lub zbyt duże nagrzanie pomieszczenia w zimie, by stała się ona miękka, lepka i tłusta. Automatycznie pozostawia także ślad na meblach, który w przypadku drewna może być bardzo trudny do usunięcia. Warto wspomnieć także, że jeśli nie zabezpieczyliście wcześniej wyposażenia, to już jedynie zaawansowane narzędzia mogą dostarczyć Wam satysfakcji. Konieczne będzie zdzieranie warstw i olejowanie wszystkiego od nowa.

Podstawek pod świece eliminuje takie ryzyko. Jak widać gołym okiem, warto zainwestować kilka lub maksymalnie kilkanaście złotych, by nie ryzykować uszkodzeniem mebli.

Świeczki pływające – ciekawa innowacja

Gadżety domowe tworzą cały wystrój i klimat. Można oczywiście decydować się za każdym razem na bezpieczne pomysły, lecz w ten sposób nie uda się Wam wyróżnić mieszkania na tle innych. Jak więc wybrać akcesoria, by były one zaskoczeniem dla odwiedzających Was gości?

Ciekawym i przede wszystkim innowacyjnym pomysłem mogą być świeczki pływające, które do kupienia są w dobrych i dużych sklepach z asortymentem dla mieszkań. Pamiętajcie, że czasem nietypowe kombinacje mogą być zaskakująco udane, dlatego warto podchodzić odważnie do swoich planów. Nie ograniczajcie się do aranżacji, które można spotkać we wszystkich mieszkaniach. Świeczki pływające z pewnością Wam w tym pomogą.

Jak urozmaicić swoje mieszkanie kupując świeczki pływające?

W pierwszej kolejności należy powiedzieć sobie, czym jest ten niewielki i często niedoceniany element. Otóż są to bardzo niewielkie świeczki, które dzięki specjalnym kształtom, utrzymują się na wodzie. W ten sposób można tworzyć bardzo ciekawe aranżacje, które są nietypowe i z pewnością zapadną w pamięci Waszym gościom.

Żeby wykorzystać świeczki pływające w swoim domu, najpierw trzeba znaleźć wazon lub pojemnik, w którym umieścicie płyn, po czym wstawicie świeczkę. Żeby efekt był zadowalający, powinien być on przezroczysty i przejrzysty, dlatego wszystkie matowe szklane pojemniki nie będą miały większego sensu. Doskonałym wyborem będzie najbardziej klasyczne szkło.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie kilku świec w jednym wazonie. Musi być on jednak odpowiednio duży, by pomieścić wszystkie elementy. Nie trzeba się jednak obawiać, ponieważ bez problemu można znaleźć takie narzędzia we wszystkich dużych sklepach z wyposażeniem meblarskim i dodatkami. Świece pływające także nie należą do drogich, dlatego nie powinny być problematyczne podczas planowania budżetu.

Gdzie można je dodatkowo stosować?

Świetnym rozwiązaniem będą także obiekty bardziej reprezentacyjne, np. sale bankietowe i domy weselne. Umieszczenie bardzo dużego wazonu z wieloma świeczkami, które zostaną zapalone przy wejściu na salę główną, z pewnością będzie wyglądać bardzo elegancko.

Pamiętajcie, że przystrojenie takich miejsc z powodu różnych okazji, nie musi być wcale drogie i problematyczne. Czasem wystarczy zastosować klasyczne pomysły w innowacyjnym wydaniu, o których mało kto pamięta. Goście z pewnością będą zaskoczeni i widząc to, przypomną sobie, jak dawno nie widzieli takiego rozwiązania. Warto również dopasować kolor świec do pozostałych elementów wystroju sali lub wnętrza.

Patera na owoce – jak dopasować ją do swojej jadalni

Owoce muszą znajdować się w każdym mieszkaniu, ponieważ za ich pomocą można dostarczyć odpowiednią ilość witamin, minerałów i niezbędnych składników odżywczych do organizmu. Jeśli posiadacie dzieci, z pewnością wiecie, jak ciężko jest je namówić, by zaczęły się one zdrowo odżywiać i konsumować takie produkty. Jeśli umieścicie warzywa i owoce w widocznym miejscu, z pewnością szybciej zachęcicie domowników, by wybrali je zamiast klasycznych przekąsek.

Patera na owoce może okazać się jedynym sensownym narzędziem, które w elegancki sposób będzie prezentować dostępne opcje. Jest to element, który także możecie potraktować jako dodatek do jadalni, dzięki któremu aranżacja będzie pełniejsza. Warto jednak znać podstawy, którymi należy kierować się podczas zakupu.

Minimalistyczna nowoczesność

Coraz więcej młodych par decyduje się na to, by wybierać nowoczesny styl do swoich mieszkań i domów. Oczywiście nie jest to nic złego, lecz trzeba liczyć się z bardzo dużą surowości, chłodnym klimatem wnętrza i ograniczeniami. Wyposażenie często jest także droższe, ponieważ jest po prostu modne. Jak więc wybierać takie drobne elementy, jak patera na owoce?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że owoce nie pasują do nowoczesności, ponieważ nie są białe, czarne lub szare i kojarzą się raczej z ciepłymi kolorami. Wystarczy wyobrazić sobie jabłko, pomarańcz, czy chociażby cytrynę lub banana. Teoretycznie jest to prawda, lecz jeden kolorowy element wygląda bardzo ciekawie i dodaje wnętrzu jadalni lub kuchni w pewien sposób kontrowersyjności, zwracając na siebie uwagę. W ten sposób prawdopodobnie nakłonisz gości lub dzieci na to, by zamiast chipsów wybrali owoc.

Skoro same produkty tworzą już kontrast, to czy patera na owoce również powinna? Jeśli ściany, blat i meble są białe, to patera powinna być czarna. Będzie ona prawdopodobnie pasować do płyty grzewczej, która także w większości przypadków jest czarna.

Klasycznie oznacza luźniej

Klasyczny styl dzielimy na wiele innych podkategorii. Oznacza to, że można zupełnie luźno podchodzić do takich aranżacji i nawet jeśli umieścicie zupełnie niepasujący do siebie element, to zupełnie nic się nie stanie. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, wybierając paterę pod względem kształtu i wielkości. Nie zalecamy stosować także krzykliwych kolorów, jeśli większość Waszych mebli jest w stonowanych odcieniach i wykorzystuje drewno.

Jak widać, niewielka patera na owoce może bardzo dużo zmienić w Waszym mieszkaniu, dlatego należy się jej przyjrzeć z bliska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here