Epilacja laserowa – fakty i mity, które warto poznać przed zabiegiem!

0

Nadmierne, bądź też po prostu niechciane owłosienie, można usunąć za pomocą różnych metod, nie tylko tradycyjnych, ale i bardziej zaawansowanych, jak np. depilacja laserowa, która jest oferowana w niemal każdej renomowanej klinice medycyny estetycznej, w tym także w bydgoskiej Bieńkowscy Clinic. Wokół bardzo popularnych w ostatnich kilku latach, zabiegów epilacji laserowej, narosło wiele błędnych przekonań – co jest prawdą, a co fałszem?

Epilacja laserowa jest bardzo bolesnym zabiegiem – MIT

Przekonanie o bolesności depilacji laserowej, powstrzymuje skorzystanie z zabiegu osoby szczególnie obawiające się bólu. Zupełnie niesłusznie, gdyż współczesne, zaawansowane technologie sprawiają, że zabieg nie powoduje cierpienia ze strony pacjenta. Przykładowo zaawansowany laser diodowy Palomar Vectus, często wykorzystywany do trwałego usuwania owłosienia, posiada specjalną głowicę z systemem chłodzącym, która gwarantuje komfort podczas pracy urządzenia, nawet w przypadku redukcji włosów ze szczególnie wrażliwych partii ciała, jak okolice intymne, czy pachy.

Depilacja laserem trwale usuwa włosy – FAKT

Epilacja laserowa pozwala pozbyć się włosów na stałe – to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Poddanie się serii zabiegów (ustalanych indywidualnie dla każdego pacjenta) pozwala cieszyć się idealnie gładką, zadbaną skórą bez włosów przez lata. Pojedyncze zabiegi przypominające, wykonywane co jakiś czas (raz na roku lub raz na dwa lata) zapobiegają pojawianiu się owłosienia w nowych miejscach i umożliwiają podtrzymanie pierwotnego efektu epilacji.

Nie ma przeciwwskazań do skorzystania z depilacji laserowej – MIT

Depilacja laserowa posiada pewne przeciwwskazania, do których należy się zastosować – zresztą, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Z epilacji laserem Vectus nie mogą skorzystać zwłaszcza pacjentki w ciąży, posiadające świeżą opaleniznę, stosujące samoopalacze, przyjmujące leki i zioła światłouczulające, a także cierpiące na zaburzenia krzepnięcia krwi, epilepsję, cukrzycę, przewlekłe choroby skóry oraz nowotwory.

Do epilacji laserowej należy się przygotować – FAKT

Zabieg depilacji laserem diodowym wymaga przygotowań. Do głównych zaleceń przedzabiegowych, należy zaprzestanie opalania się, korzystania z solarium i rezygnacja z używania depilatora, plastrów woskiem na miesiąc przed laseroterapią. Na 6 miesięcy przed zabiegiem, należy odstawić retinoidy (w przypadku kuracji doustnej). Poważne potraktowanie tych zaleceń, ma ogromny wpływ na efektywność epilacji laserowej oraz bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu!

Wystarczy jeden zabieg depilacji laserem, by cieszyć się gładką skórą – MIT

Niektóre osoby błędnie myślą, że wystarczy raz umówić się na depilację laserową w gabinecie kliniki estetycznej, by móc cieszyć się gładką skórą nóg, pach, czy innej partii ciała. Niestety jedna sesja zabiegowa nie wystarczy do całkowitej eliminacji owłosienia, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu (podczas jednego spotkania zwykle likwiduje się około 30% włosów). Żeby móc pozbyć się ich na stałe, konieczne jest kilka zabiegów (dokładna liczba sesji epilacji laserowej jest ustalana podczas konsultacji lekarskiej, zwykle są to co najmniej 4 zabiegi).

Laserowe usuwanie owłosienia działa nie tylko na ciemne włosy – FAKT

Starsze systemy do depilacji laserowej, faktycznie radziły sobie jedynie z ciemnymi, grubymi włosami. Natomiast współcześnie stosowane, zaawansowane technologie w laserze Vectus, bez problemu niszczą nawet jasne włosy (np. rude), co sprawia, że z zabiegu może skorzystać jeszcze więcej osób.

Jeśli rozważasz trwałą redukcję zbędnego owłosienia i szukasz dodatkowych informacji na temat przebiegu procedury zabiegowej z wykorzystaniem zaawansowanego lasera diodowego Vectus Palomar, jego efektów, przeciwwskazań i możliwości, jakie oferują również inne lasery medyczne dedykowane do tego typu zadań, odwiedź stronę internetową: https://bienkowscyclinic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here