Ferie w Czechach – jak ciekawie spędzić czas

0

Niedługo w szkołach rozpoczną się ferie i warto pomyśleć jak miło spędzić ten czas z dzieciakami. Gdzie wyjechać? Co robić? Co ciekawego zobaczyć? Jeśli masz ochotę na małą odmianę i spędzić ferie poza Polską warto się wybrać do naszych sąsiadów Czechów. Oto kilka pomysłów na urlop.

Ferie w Czechach – jak ciekawie spędzić czas

Choć nie każdy to wie, u naszych południowych sąsiadów można znaleźć ciekawe zabytki, świetne stoki narciarskie i naprawdę dobre jedzenie. Jest to doskonałe miejsce na krótsze i dłuższe wypady.

Najciekawsze miejsca do zobaczenia

Dla każdego miłośnika sztuki i zabytków to kraj godny polecenia. Warto się tam wybrać nie tylko by zwiedzić wspaniałą Pragę. Wiele mniejszych i większych miejscowości zaskakuje swą malowniczością i licznymi zachowanymi zabytkami. Godne polecenia są na przykład Karlowe Vary, należące do miejscowości uzdrowiskowych, które jednak znaczeni się różnią od tego co znamy np. z dolnego śląska. Ta największa miejscowość uzdrowiskowa w Czechach, została założona przez cesarza Krola IV. W XVIII wieku przebywał tu car Piotr Wielki, zaś w wieku XIX Jan Becher rozpoczął tu produkcję Becherovki.

Inną miejscowością godną polecenia to Krumlov, którego starówkę oraz zabytkowy zamek wpisano na listę zabytków UNESCO. Tym zaś osób, które lubią stare zamki i twierdze prawdziwą radość sprawią wycieczki do renesansowych średniowiecznych i renesansowych budowli, które znajdują się między innymi w takich miejscowościach jak: Frydlant, Troski, Turnow, Kost, Valdštejn, Hruba Skala.

Szaleństwo na stoku

Czesi mogą się poszczycić dość licznymi, nieźle przygotowanymi ośrodkami narciarskimi. Są one rozlokowane przede wszystkim w obszarze parków narodowych oraz chronionych parków krajobrazowych. Najbardziej popularne są wśród Polaków Karkonosze, które mają bardzo dobrą infrastrukturę i wyposażenie. Jednak to nie jedyne miejsce gdzie można się wybrać. Dla tych, którzy wolą bardziej kameralna atmosferę warto wybrać się w do takich miejsc jak: Szumawy, Góry Izerskie czy Beskidy. Większe ośrodki narciarskie posiadają bogata ofertę również zajęć, na których dzieci mogą się nauczyć nie tylko jazdy na nartach, lecz również na snowboardzie. Jeśli zdecydujesz się na taki sposób spędzania ferii zimowych warto wybrać do tego odpowiednie ubezpieczenie, więcej na ten temat znajdziesz w artykule „Ubezpieczenie na narty Czechy”.

Parki rozrywki i inne atrakcje

Jeśli nie jesteście miłośnikami sportów zimowych a szukasz innych sposobów na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi oto kilka przykładów miejsc, do których warto się wybrać.

IQLandia w to nowoczesne centrum nauki, przypominające nieco centrum Nauki Kopernik w Warszawie, jednak bardziej nakierowane na kwestie techniczne. Jest to miejsce, w którym i dzieci i dorośli znajdą wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia i przeżyją niezapomnianą przygodę. Świetne miejscówka nie zależnie od pogody.

DinoPark Plaza – w tym miejscu przeniesiecie się w świat epoki dinozaurów. Naturalnej wielkości modele zwierząt ukazana w sugestywnych pozach i odpowiednio zaaranżowana sceneria tworzą w tym miejscu niezwykły klimat. Warto się wybrać by dokładnie się przyjrzeć wymarłym już gatunkom.

Podczas pobytu w Czechach można również skorzystać z oferty jednego z licznych parków wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here