Hybrydy – idealne auta dla kobiet?

0

Silniki hybrydowe łączą w sobie właściwości silników elektrycznych i benzynowych. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji nie wymagają dużej ilości paliwa – te najnowocześniejsze palą około 3 litrów na 100 kilometrów, jednocześnie zużywają tańszą w porównaniu z cenami benzyny energię elektryczną.

Wygoda na najwyższym poziomie

Obsługa samochodu hybrydowego jest wyjątkowo łatwa i dla osób, które nie są zainteresowane motoryzacją, ale po prostu chcą przejechać z punktu A do punktu B, hybryda jest najbardziej komfortowa. Auto startuje od razu i prowadzi się wyśmienicie, także w korkach, które są zmorą wielu polskich miast.Również silnik elektryczny nie wymaga stosowania części znanych z silników konwencjonalnych – kół dwumasowych, sprzęgieł, filtrów cząsteczek stałych. Wolniej zużywają się okładziny hamulcowe, ponieważ hamuje się silnikiem. Kierowanie jest wyjątkowo proste, przy zmianie biegów nie trzeba używać sprzęgła, dodatkowo także ładowanie auta nie jest skomplikowaną sprawą, a w razie czego na benzynie można przejechać nawet 1000 kilometrów.

Ile kosztuje auto hybrydowe?

Wbrew pozorom samochody hybrydowe nie są wyjątkowo drogie. Ich ceny systematycznie spadają i wprawdzie nie zrównały się jeszcze z cenami aut z konwencjonalnymi silnikami, ale różnią się około 10-15 tysiącami złotych. Na początek wydatek będzie większy, ale potem można już liczyć oszczędzone pieniądze, ponieważ oszacowano, że średnio po 4-5 latach zakup się zwraca. Kwestia hybryda a oszczędność jest wobec tego bardzo interesująca dla tych, którzy nie chcą płacić dużo za wygodną jazdę.

Warto umówić się u dealera na jazdę próbną i poznać bliżej technologię hybrydową, bo chociaż cena zakupu nowego auta jest wyższa, to jednak jeżeli spojrzy się w przyszłość, zerkając przy okazji na rosnące koszty tankowania benzyny, to okazuje się, że to naprawdę dobra inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here