Hydrolat różany – właściwości i zastosowanie

Hydrolat różany - właściwości i zastosowanie

Hydrolaty czyli wody roślinne stają się coraz bardziej popularne. Mają one wiele zastosowań. Można je stosować do łagodzenia, nawilżania podrażnień skóry, np. tonizowania. Są świetne na lato, ponieważ można je stosować w ciągu dnia, aby odświeżyć skórę. Co jeszcze warto wiedzieć o hydrolacie?

Co to jest hydrolat?

Destylacja to proces, w wyniku którego powstaje hydrolat. Podczas tego procesu wyodrębniane są dwie substancje: substancja oleista (olejki eteryczne) i substancja wodna (hydrolat).

Hydrolat jest skoncentrowaną formą olejków, natomiast olejki są skondensowane. Może zawierać nawet do 99% wody. Ma łagodniejsze działanie niż olejki i mniej intensywny zapach. Możesz go stosować na całe ciało, nie powodując podrażnień. Niektóre substancje mogą uczulać, więc najpierw powinnaś przetestować niewielką powierzchnię.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat (inaczej woda kwiatowa) to naturalny kosmetyk, który powstaje w wyniku destylacji olejku eterycznego. Powstaje z destylacji  pary wodnej i płatków róży. Jest bezpieczny do stosowania na skórę jako produkt wodny i ma łagodniejsze działanie niż olejki eteryczne. Zachowuje ten sam skład chemiczny i właściwości.

Właściwości hydrolatu różanego

Wielokierunkowe działanie hydrolatu różanego wynika z wysokiej zawartości składników biologicznie czynnych. Hydrolat różany jest najbardziej znany ze swoich właściwości kojących i pielęgnacyjnych, ale posiada również właściwości antybakteryjne. Wspomaga regenerację naskórka, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, zapobiega pękaniu naczynek i redukuje przebarwienia. Woda różana, która jest tonikiem, pomaga utrzymać pH skóry i nawilża ją. Woda różana znana jest również ze swojej zdolności do zatykania porów, co skutkuje zmniejszeniem przetłuszczania się skóry i trądziku.

Hydrolat z róży damasceńskiej to sekret nawilżenia

Liczba naturalnych hydrolatów rośnie. Naturalne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, ponieważ świadomi konsumenci odchodzą od toników dostępnych tylko na receptę. Ze względu na podrażnienia skóry, alergie i inne negatywne skutki stosowania kosmetyków opartych na drażniących alkoholach, trend ten jest widoczny. Naturalny hydrolat może być stosowany nie tylko do łagodzenia podrażnień skóry, ale także do poprawy jej ogólnej kondycji.

Dostępnych jest wiele hydrolatów, ale najczęściej stosowany jest ten z płatków róży damasceńskiej. Jest delikatny dla skóry i ma silne właściwości nawilżające. Pachnie w sposób przypominający Prowansję. Taki właśnie jest hydrolat różany. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością. Zastanawiasz się gdzie kupić hydrolat różany? Na domiuroda.pl

Hydrolat różany to przede wszystkim środek nawilżający skórę. Należy go stosować po oczyszczeniu skóry peelingiem enzymatycznym lub mechanicznym. Hydrolat różany świetnie nadaje się do stosowania przed i po zastosowaniu maseczek oczyszczających do twarzy.

Jaki jest koszt hydrolatów?

Hydrolaty dostępne są zazwyczaj w pojemnościach 100ml i kosztują około 12 złotych. Hydrolaty mogą być droższe, jeśli są wykonane z trudno dostępnych składników lub roślin uprawianych ekologicznie.

podobne wpisy

kosmetyki

Pianka Foa-m my god! nagrodzona przez magazyn Women’s Health!

Jury konkursu Produkt Roku 2020 magazynu Women’s Health uhonorowało piankę Foa-m my god! Alkemie w kategorii: produkty wegańskie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Produkty podzielone zostały na 10 kategorii, a w każdej z nich znalazły się też szczegółowe podkategorie. 

Czytaj...
kosmetyki polecane

NIEZBĘDNE NOWOŚCI ALKEMIE!

Wiemy, że przez szybkie tempo życia i pośpiech, zdarza nam się pomijać niektóre etapy na krętej drodze dbałości o zdrową cerę. My mówimy: zwolnij. Odetchnij. Zadbaj o siebie. Ten kosmetyk to jeden z najważniejszych produktów, które powinnyśmy mieć w kosmetyczce…

Czytaj...
kosmetyki polecane

CZARUJ SPOJRZENIEM KAŻDEGO DNIA!

Listopad to miesiąc nowości od AURI, które zachwycą każdą miłośniczkę makijażu.  Nowa seria akcesoriów marki AURI dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossmann, przez cały listopad. 

Czytaj...