Implanty zębów a protezy i mosty. Czemu warto postawić na implantologię?

Implanty zębów to w większości przypadków najlepszy sposób na uzupełnienie braków zębowych. Na potwierdzenie tych słów przedstawiamy krótkie porównanie z pozostałymi technikami.

Brak zęba to problem nie tylko natury estetycznej. Nawet pojedyncze luki w łuku zębowym obniżają komfort gryzienia, a w przypadku utraty większej ilości zębów uniemożliwiają dokładne przeżucie posiłków, przyczyniając się do problemów trawiennych. Po krótkim czasie dochodzi też do przesunięcia sąsiednich zębów i rozwoju wad zgryzu. Każdy brak należy więc jak najszybciej uzupełnić. Najlepszą metodą jest wszczepienie implantów. Jak wypadają one na tle pozostałych technik protetycznych? Czemu to właśnie je warto wybrać?

Implanty zębów a protezy ruchome. Krótkie porównanie

Najtańszym sposobem na uzupełnienie braków zębowych jest wykonanie akrylowej protezy osiadającej. Poza niską ceną to rozwiązanie nie ma jednak zbyt wielu zalet. Protezy tego typu są niewygodne, a poprzez nacisk na dziąsło mogą przyczyniać się do rozwoju zapalenia przyzębia i utraty pozostałych zębów. Wymagają też wyciągania na noc, a ponadto mogą wypadać – zwłaszcza, jeśli nie są idealnie dopasowane. Implanty zębów nie mają tej wady. Stanowią uzupełnienie stałe, a więc niewymagające wyciągania. Zapewniają komfort identyczny z naturalnymi zębami, a jeśli właściwie o nie zadbamy, mogą służyć nawet do końca życia. Co ważne, na implantach można osadzić również protezy pełne, odtwarzające cały łuk zębowy.

Implantologia a korony protetyczne. Co warto wybrać?

Kolejna opcja to korony protetyczne. Są one zakładane na mocno zniszczone zęby, odtwarzając ich estetykę i funkcje. Korony pełnoceramiczne wyglądają jak naturalne uzębienie i są uzupełnieniem stałym. Do ich założenia potrzebny jest jednak przynajmniej korzeń zęba w odpowiedniej kondycji. Implantologia w Wójcik Dental Clinic daje zaś możliwość uzupełnienia braków po ekstrakcji lub wybiciu zęba, kiedy odbudowa na korzeniu nie jest osiągalna.

Implanty Warszawa a mosty protetyczne. Która opcja lepsza?

Implantologia stomatologiczna dobrze wypada też w porównaniu z mostami protetycznymi. W przeciwieństwie do nich, nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów, dając przy tym możliwość uzupełnienia każdego typu ubytków – od pojedynczego zęba, aż po całkowite bezzębie. Odbudowa braków za pomocą implantów daje też bardziej długoterminowe efekty niż w przypadku mostów, których trwałość jest uzależniona od kondycji zębów filarowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

medycyna

Obrzęk limfatyczny czy lipodemia

Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie płynu, zwanego limfą, w tkankach pod skórą, gdy coś blokuje jej normalny przepływ. Powoduje obrzęki i duży dyskomfort. Często występuje w rękach lub nogach, ale może również dotyczyć twarzy, szyi, pleców, brzucha i narządów płciowych. Pamiętaj, by nie lekceważyć objawów i umówić się do specjalisty.

Czytaj...
medycyna

Skuteczne i bezpieczne usuwanie żylaków metodą EVRF

Ponad jedna czwarta dorosłej populacji ma żylaki kończyn dolnych. Po 60 roku życia problem niewydolności żylnej pojawia się tak często, że niemal uważany jest za normę. Niestety żylaki to nie tylko estetyczny problem, ale przede wszystkim zdrowotny, a leczenie tego schorzenia zależy od stanu zaawansowania choroby.

Czytaj...
medycyna

Wizyta u ortodonty – co warto wiedzieć?

Jak przygotować się do wizyty? Ile kosztuje? Czym zajmuje się ortodonta i co leczy? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście. Przeczytaj i sprawdź co powinieneś wiedzieć o wizycie u ortodonty.

Czytaj...