Jak dobrać kolorystykę mebli do małej kuchni

0

Praca w małej kuchni może być nieco utrudniona – niewielka przestrzeń robocza sprawia, że ciężko jest gotować w kilka osób, więc najchętniej robisz to sam. Jednak małą kuchnię można optycznie powiększyć, co, o dziwo, wpłynie także na Twój codzienny komfort podczas gotowania. Jak zatem dobrać kolorystykę mebli do małej kuchni, aby wydawała się być bardziej przestronną?


Jak dobrać kolorystykę mebli do małej kuchni

Kolory mebli do małej kuchni

Nie od dzisiaj wiadomo, że jasne kolory odbijają światło, przez co urządzone na biało pomieszczenia zdają się być przestronniejsze. Biel zdaje się być zatem idealnym wyborem na meble do białej kuchni. Wiele osób jednak obawia się, że ten kolor będzie trudny do utrzymania w czystości lub po prostu…. nudny. Czy musi tak być?

Biel, lub inny jasny odcień, powinna dominować w białej kuchni, jednak nie oznacza to, że cały zestaw musi być jednolity. Czasami wystarczy jedna szafka w innym odcieniu, by efekt wykończenia otoczenia zachwycał i zdumiewał. Jeśli pragniesz nadać swojej małej kuchni nowoczesnego sznytu, koniecznie wybierz do białych mebli jedną wysoką szafkę utrzymaną w szarościach – przełamie ona neutralny charakter wnętrza i urozmaici go. Równie dobrze możesz wybrać część frontów w intensywnych barwach, np. czerwonej, żółtej czy zielonej, postaraj się jednak, aby nie zdominowały one jasnych kolorów. Dodatkowo decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby dodać do kuchni małe akcenty w podobnych odcieniach, które zapewnią pomieszczeniu spójny wystrój.

Dobrze też jest się zdecydować na nowoczesną kuchnię w zabudowie. Dzięki osłonięciu sprzętów AGD zyskasz swoistą meblościankę, unikniesz eksponowania urządzeń, które by przyciągały wzrok, a tym samym całość stanie się bardziej harmonijna. To również wpływa na odbiór wnętrza jako większego.

Meble w macie czy połysku?

W tym pojedynku bezapelacyjnie zwycięża połysk. To właśnie on czyni wnętrza bardziej przestronnymi, szczególnie, jeśli posiada efekt odbicia lustrzanego. Takie meble mogą być co prawa trudniejsze w utrzymaniu czystości, ale z drugiej strony cechują się idealnie gładką powierzchnią, którą łatwo wymyjesz. Warto także stawiać na nietypowe rozwiązania, np. wykończenie frontów mebli za pomocą folii z efektem 3D. Taki salon będzie się zdawał nie tylko większy, ale przede wszystkim bardziej efektowny.

Meble do małej kuchni – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby wybierając meble do małej kuchni, nie zapomnieć o ich funkcjonalności. Przede wszystkim zdecyduj się raczej na meble na wymiar niż na gotowe zestawy kuchenne – dzięki temu będziesz mógł maksymalnie zagospodarować dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. Po drugie, zastanów się nad systemem cargo – wysuwane z szafek kosze są pojemne, dają Ci dobry dostęp do wszystkich znajdujących się w meblach przedmiotach i ułatwiają zachowanie porządku. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wysuwanego blatu w szafkach – jeśli zabraknie Ci przestrzeni roboczej do krojenia czy odłożenia garnka, wystarczy jeden ruch ręki, aby ją łatwo i szybko stworzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here