Jak lato sprzyja dbaniu o zdrowie?

0

Prowadzenie zdrowego trybu życia jest bardzo ważne przez cały rok. Żadna pora roku nie sprzyja jednak zdrowiu w równym stopniu co lato, przez co to w tym okresie najwięcej osób wprowadza nawyki, które mają pomóc im w zachowaniu witalności i szczupłej sylwetki.

Aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe

Letnia pogoda sprzyja podejmowaniu różnych form aktywności fizycznej – podczas tej pory roku najwięcej osób zaczyna spacerować, biegać lub uczęszczać na siłownię. Świetną formą aktywności fizycznej podczas upalnej pogody jest pływanie, które łączy przyjemne z pożytecznym, poprawiając kondycję i przynosząc ochłodę podczas wysokich temperatur.

Wykonywanie sportów to jednak nie wszystko. Bardzo ważne, zwłaszcza podczas odchudzania, jest również zdrowe odżywianie, które w sezonie wiosenno-letnim jest szczególnie proste, ze względu na dużą dostępność owoców sezonowych, takich jak truskawki, jagody czy porzeczki. Dodatkowo można zastąpić część produktów ich zdrowszymi odpowiednikami, takimi jak na przykład cukier brzozowy, mąka owsiana lub jaglana czy też olej kokosowy. W swoim asortymencie posiada je każdy sklep ze zdrową żywnością online lub stacjonarny. Warto jednak pamiętać, aby zdrowe nawyki wdrażać stopniowo, tak aby nie zrazić się już na samym początku.

Olej kokosowy i inne naturalne kosmetyki

Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną, warto również zastanowić się nad zamianą niektórych kosmetyków na środki naturalne i preparaty ziołowe. Charakteryzują się one dużą wszechstronnością i mniejszym ryzykiem wywołania reakcji alergicznej, niż w przypadku niektórych gotowych kosmetyków. Jednym z takich naturalnych kosmetyków jest olej kokosowy, który dobrze sprawdza się jako środek do demakijażu, ale również balsam nawilżający, który dodatkowo pomaga zwalczyć cellulit i rozstępy.

Innym naturalnym kosmetykiem jest aloes, z którego można przygotować odżywkę na wysuszone i rozdwajające się końcówki włosów. Aloesu nie powinno również zabraknąć w żadnej apteczce, jako że bardzo dobrze przyspiesza gojenie się ran i pomaga zwalczyć ból przy oparzeniach.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here