Jak zapewnić dziecku komfort podczas podróży?

0

Okres wakacyjny to czas, w którym wyruszamy w podróże, te duże i te małe. Bardzo często zabieramy ze sobą naszą pociechę. Jak zapewnić mu komfort podczas długiej i nużącej podróży samochodem? Przede wszystkim – dopasuj odpowiedni fotelik samochodowy, który zagwarantuje mu bezpieczeństwo. Zresztą, przed każdym dłuższym wyjazdem, nie tylko wakacyjnym, należy się do takiej podróży odpowiednio przygotować. Jak? Podpowiadamy!

Bezpieczne foteliki samochodowe

Fotelik spełnia swoją funkcję jedynie w momencie, kiedy jest on dopasowany do postury dziecka. Wybierając odpowiedni fotelik samochodowy, należy kierować się przede wszystkim masą naszej pociechy, a nie – wzrostem. Należy mieć na uwadze, że tempo wzrostu każdego dziecka jest kwestią bardzo indywidualną.

Foteliki samochodowe 15-36 kg

Taki rodzaj fotelików przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, które ważą już 15 kg. Powszechnie przyjmuje się, że są to malce w wieku ok. 3 lat. Czym charakteryzuje się taki fotelik? Przede wszystkim tym, że nie jest wyposażony w wewnętrzne pasy bezpieczeństwa – oznacza to, że nasza pociecha zapinana jest pasem samochodowym łącznie ze swoim fotelikiem. W momencie, kiedy nasz mały podróżnik siedzi już w wygodnie w swoim foteliku, zwracamy uwagę na to, aby jego zagłówek był wyregulowany w odpowiedni sposób. Co więcej wymaga się, aby pas bezpieczeństwa przebiegał dokładnie przez ramię, a także biodra dziecka. Przy wybieraniu odpowiedniego modelu fotelika, warto zapewnić naszemu maluchowi taki, który dodatkowo będzie posiadał system ochrony bocznej. Taki rodzaj zabezpieczenia ochroni małego pasażera w momencie bocznego uderzenia.

Średnie koszty fotelika

Wiadomo, że każdy fotelik jest inny, dlatego też ceny są bardzo zróżnicowane. Przeciętny fotelik możemy już kupić za niecałe 200 zł. Pytanie tylko, czy zapewni ono ochronę naszemu dziecku? Kupując produkt w takiej cenie, możemy się spodziewać, że spełni on podstawowe oczekiwania. Posiada on wbudowany zagłówek, jak również prowadnice, dzięki którym możliwe jest ułożenie pasa w prawidłowy sposób oraz dodatkowo: uchwyty na kubek i pokrowiec, który łatwo możemy utrzymać w czystości. W późniejszym czasie możliwe jest, aby zdemontować oparcie, dzięki czemu nasze dziecko będzie już miało gotowe siedzisko. Jeżeli chodzi o foteliki w przedziale cenowym 300-400 zł, to przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że posiadają one już regulację szerokości, wysokości, a także kąta nachylenia oparcia. Wyposażone są oczywiście w wysokie osłony boczne i siedzisko. Stworzone są z nowoczesnych, ale przede wszystkim – oddychających materiałów, co pozwala na ich dłuższe użytkowanie. Warto zwrócić uwagę, że na rynku znajdziemy również foteliki, które są raczej drogie, ponieważ ich cena może wynosić nawet 1 000 zł. Jednak takie foteliki zapewniają naszym maluchom najwyższy komfort, a co najważniejsze – bezpieczeństwo. Wyposażone są w specjalne mocowanie IsoFix, które w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo naszej pociechy, a także – eliminuje niebezpieczeństwo, jakie wynika z nieprawidłowego zamontowania fotelika samochodowego. Dodatkowo fotelik wyposażony jest w duże osłony boczne i takie, które znajdują się w obrębie głowy, a także ruchomy zagłówek. Posiada również wygodny uchwyt, dzięki któremu w łatwy sposób będziemy mogli go przenieść.

Bezpieczeństwo twojego dziecka jest najwyższym priorytetem

Warto pamiętać o tym, że nie każdy fotelik uchroni nasze dziecko, jeżeli będzie on zamontowany w niewłaściwy sposób. Pomimo tego, że wydaje nam się, że wiemy, jak taki fotelik zamontować, skorzystajmy mimo wszystko z załączonej do niego instrukcji i wykonajmy wszystko zgodnie ze wskazówkami tam zawartymi. W przeważającej mierze fotelik samochodowy 15-36 mocujemy na 3-punktowe pasy, system IsoFix. Przed ich zakupem koniecznie musimy zapoznać się z tym, czy interesujący nas model fotelika spełnia określone normy. Jeżeli nie orientujemy się w tych kwestiach, nie wiemy, jak to sprawdzić – najlepiej poprosić w sklepie o pomoc ekspedienta, który z pewnością udzieli nam wszystkich niezbędnych informacji i pomoże wybrać ten najdogodniejszy i najbezpieczniejszy fotelik.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here