Jakie są efekty koloryzacji bez amoniaku?

0

Przez wiele lat stosowano agresywne farby do włosów, zawierające substancje drażniące, a to, czy skóra głowy będzie bardziej lub mniej podrażniona, było właściwie loterią. Miliony kobiet odetchnęły z ulgą, gdy dostępna stała się koloryzacja bez amoniaku.

Dziś więc nie potrzeba zadawać pytań, czy w ciąży można farbować włosy, nie trzeba martwić się o podrażnienie układu oddechowego, bo i to się zdarzało. Cieszy nas trwała koloryzacja bez amoniaku, choć nie jest ona wolna od wad. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać w tym zakresie.

Jakie są efekty koloryzacji bez amoniaku?
Jakie są efekty koloryzacji bez amoniaku?

Amoniak jest agresywnym związkiem chemicznym. Ta kombinacja azotu i wodoru świetnie sprawdza się w farbach do włosów, jako składnik spełniający funkcję nośnika pigmentu. To dzięki niemu barwnik wnika w głąb struktury włosa i zabarwia go trwale. Niestety amoniak może wywoływać podrażnienia skóry głowy, a czasem nawet alergię. Jego zapach jest bardzo nieprzyjemny i potrafi podrażnić drogi oddechowe. Kobiety odetchnęły z ulgą, gdy producenci zaczęli zastępować amoniak innymi, bardziej przyjaznymi składnikami, takimi jak monoetyloamina. Tym samym koloryzacja bez amoniaku stała się faktem.

Trwała koloryzacja bez amoniaku

Może to się wydać zaskakujące, ale monoetyloamina jest związkiem działającym znacznie siniej niż amoniak. A jednak to ona jest używana w nowoczesnych produktach koloryzujących. Swoją popularność zawdzięcza temu, że jest o wiele mniej agresywna i lepiej tolerowana przez człowieka, nie wywołuje podrażnień i nie ma brzydkiego zapachu.

Monoetyloamina ma jednak także swoje wady. Amoniak samoistnie ulatnia się najczęściej w ciągu 30-40 minut, natomiast monoetyloamina, jeśli nie zostanie dość dokładnie spłukana i pozostanie na włosach przez dłuższy czas, to będzie miała bardzo niekorzystny wpływ na włosy. Niestety przyczynia się ona do przesuszania zarówno włosów, jak i skóry głowy. Pod jej wpływem same włosy ulegają rozpulchnieniu, łuski nie chcą się zamykać, a końcówki się rozdwajają. Aby koloryzacja bez amoniaku przynosiła dobre efekty, trzeba stosować się do podobnych zaleceń, jak przy tradycyjnym farbowaniu włosów. Nie należy myć włosów przed farbowaniem, ale warto je delikatni zwilżyć. Farba nie powinna pozostawać na włosach dłużej, niż zaleca to producent.

Dzięki koloryzacji bez amoniaku kolor włosów utrzymuje się przez długi czas, a same farby dostępne są w wielu kolorach i odcieniach, co cieszy panie.

Koloryzacja bez amoniaku wymaga również solidnego zadbania o włosy. Muszą być porządnie nawilżane i odżywiane. Dobrym rozwiązaniem są farby bez amoniaku posiadające w swoim składzie substancje nawilżające. Takim produktem jest farba do włosów Olia od Garnier. Preparat w swoim składzie zawiera kwiatowe olejki pozyskiwane ze słonecznika i kamelii. Olejki te są skoncentrowane w sześćdziesięciu procentach, a zawierająca je farba jednocześnie koloryzuje i nawilża włosy.

Dobre farby sprawiają, że koloryzacja bez amoniaku jest trwała i przyjemna. Farby mają nawet bardzo przyjemne zapachy. Zapewniają także doskonałe pokrycie włosów, także tych siwych. Intensywny kolor utrzymuje się na włosach przez długi czas. Dobre farby, takie właśnie, jak Olia, bardzo łatwo nałożyć na włosy i nie trzeba się obawiać, że same z nich spłyną. To bardzo ważna cecha, szczególnie wówczas, gdy chcemy farbować włosy samodzielnie. Po spłukaniu farby włosy są miękkie w dotyku, lśniące i pięknie pachną. Koloryzacja bez amoniaku jest zdecydowanie aromatyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here