Keto – czy jest dla Ciebie? Sprawdź!

0

Keto, czyli dieta ketogeniczna, jest obecnie coraz bardziej popularna. Czym dokładnie jest tego typu dieta i kiedy warto na nią przejść?

Dieta ketogeniczna powstała jako odpowiedź na coraz więcej wysokoprzetworzonych, niezdrowych produktów spożywczych, które możemy obecnie kupić w sklepach. Jej głównym celem jest całkowita zmiana stylu odżywiania się, co następnie pozwala nie tylko na zmniejszenie wagi, ale także na poprawę stanu zdrowia.

Jeśli także zastanawiasz się nad tym, jak wybrać dla siebie odpowiednią dietę, sprawdź już teraz, na czym polega dieta ketogeniczna!

Dieta ketogeniczna – główne zasady

Dieta ketogeniczna, ma na celu zastąpienie dużej ilości węglowodanów w diecie białkiem oraz tłuszczem. W diecie keto głównym źródłem węglowodanów powinny być nie pieczywo czy makarony, ale zielone warzywa bogate w błonnik, a także niektóre gatunki owoców.

Dieta ketogeniczna ma być wyrazem powrotu do przeszłości, czyli do odżywiania się tak, jak robili to nasi przodkowie. Wówczas dostęp do produktów węglowodanowych był ograniczony.

W przebiegu diety ketogenicznej dochodzi do tak zwanej ketozy, czyli do sytuacji, gdy organizm nie postrzega glukozy, czyli cukru jako głównego źródła energii. Zaczyna on wówczas wykorzystywać ciała ketonowe – w uproszczeniu tłuszcz. W rezultacie nie dochodzi to tak dużego wyrzutu insuliny, dlatego dieta ta jest rekomendowana również dla osób z cukrzycą.

Jak zacząć stosować dietę ketogeniczną?

Podobnie jak w przypadku innych typów diet, także w diecie keto konieczne jest odpowiednie komponowanie posiłków. Jak to zrobić? W sieci można znaleźć obecnie wiele poradników dotyczących tego typu diety. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby stworzyć ją samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy dietetyka.

Dawid Woźniakowski jest jednym z dietetyków służących pomocą w przygotowaniu indywidualnie dopasowanej diety keto. Więcej informacji na jej temat można znaleźć już teraz na jego stronie internetowej pod adresem: https://dawidwozniakowski.pl/keto/dieta-ketogeniczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here