Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z aloesem?

0

Aloes to znana i ceniona roślina lecznicza rozpowszechniona na całym świecie – dotychczas rozpoznano około 400 odmian różniących się od siebie wielkością i formą.

Łączy je jednak wspólna cecha – żelowa substancja wypełniająca wnętrze liści, składająca się w 98% z wody. Aloes ma także właściwości cenione przez przedstawicieli dziedzin takich jak farmaceutyka, medycyna i kosmetologia. Kosmetyki z aloesem są na rynku od bardzo dawna, jednak w ostatnim czasie zyskały szczególną popularność. Jak do tego doszło? Kiedy warto sięgnąć po aloesowy żel do twarzy?

Smiling woman with healthy skin and aloe vera leaf, skincare concept

Aloesowy żel do twarzy – dlaczego jest tak ważny?

Aloes ma właściwości silnie nawilżające, kojące i sprzyja łagodzeniu podrażnień. Aloesowy żel do twarzy przyda się więc osobom, które mają problem z utrzymaniem właściwego poziomu nawilżenia naskórka, borykają się z nadmierną suchością i dyskomfortem. Aloes, w zależności od stężenia ekstraktu w kosmetyku i jego formuły, może przynosić ulgę natychmiastowo. Po kosmetyki z aloesem powinny sięgnąć również osoby posiadające cerę trądzikową i z tendencją do powstawania wyprysków oraz przetłuszczania się. Co ciekawe, przetłuszczanie cery często jest spowodowane niewystarczającym nawilżeniem skóry. Paradoksalnie tym sposobem naskórek rekompensuje sobie brak nawilżenia z zewnątrz i wydziela sebum, które ma natłuszczać skórę. Aloes ma jednak też działanie antybakteryjne – stosowanie go na cerę trądzikową pozwala oczyścić ją z bakterii, a tym samym zadbać o higienę, co w przypadku tego typu cery bywa szczególnie trudne. Stosowanie tego typu kosmetyków warto skonsultować jednak z dermatologiem – zbyt duże stężenie ekstraktu z aloesu może mieć zbyt mocne działanie i wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Aloesowy żel do twarzy – jaki kupić?

Aloesowy żel do twarzy nie jest unikatowym produktem – na rynku jest wiele tego typu kosmetyków od różnych producentów. Jednym z nich jest żel Aloe Jelly od marki Garnier – to kosmetyk o delikatnej, żelowej konsystencji, która po aplikacji szybko się wchłania. Ten żel można stosować zarówno na dzień, jak i na noc, a oprócz tego, aplikując grubszą warstwę kosmetyku, można potraktować go jako maskę. Aloe Jelly to innowacyjne połączenie właściwości aloesu z kwasem hialuronowym – oprócz nawilżenia i ukojenia gwarantuje skórze także utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia nawet przez dwie doby po aplikacji. Dzięki temu w standardowej wielkości pojemniczku zamknięto wielofunkcyjny i błyskawicznie działający kosmetyk, na który, dzięki przystępnej cenie, może pozwolić sobie każdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here