Kosmetyki naturalne i ich właściwości

1

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej powszechne. Badania naukowe, które są przeprowadzane na tych surowcach pokazują, że działają one bardzo pozytywnie na skórę człowieka. Najczęściej są one robione z surowców naturalnych, więc są przyjazne dla środowiska.

Kosmetyki naturalne

Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki te są zbudowane z samych naturalnych surowców. Warto czytać etykiety produktów, ponieważ zdarza się, że producenci nadużywają tej nazwy. Jeśli na produkcie widnieje napis, że jest to produkt naturalny i w jego składzie nie ma żadnych dziwnych środków to można śmiało z niego korzystać.

Przykłady kosmetyków naturalnych

Masło kakaowe – wytwarza się je z dojrzałych ziaren kakaowca. Dzięki dużej zawartości polifenoli zauważa się bardzo dobry wpływ na organizm ludzki. Polifenole działają bardzo dobrze na stany zapalne skóry, wspomagają jej regenerację, a także bardzo dobrze wpływają na jej jakość, przez co masło kakaowe jest uznawane za jeden z lepszych środków do ochrony ciała.

Masło shea – wytwarzane jest z owoców drzewa masłowego. W jego skład wchodzi bardzo dużo witamin z grup A, D, E, F, a także pożądane kwasy tłuszczowe i lateks. Jeśli chodzi o wygląd masła to jest ono bardzo twarde, jednak pod wpływem temperatury ciała zaczyna przechodzić w bardziej płynną formułę przez co bardzo dobrze nawilża skórę. Zauważone właściwości po stosowaniu to: zmniejszony świąd, chroni przed promieniami słonecznymi, zmiękcza skórę, a także podobno bardzo dobrze wpływa na gojenie się ran.

Jak kupić naturalne kosmetyki

Warto wspierać swój lokalny rynek i kupować marki produktów, które nie są znane na cały świat. Wiele mniejszych firm oferuje tańsze rzeczy, a ich skład jest bardzo podobny. Warto przetestować parę produktów na swojej skórze, ponieważ nie każdy będzie działał na każdego tak samo i lepiej przekonać się na własnej skórze jakie działanie ma dany kosmetyk. Przed zakupem warto też poczytać o właściwościach danego kosmetyka, a także zaczerpnąć opinii innych osób na jego temat. Będzie to na pewno bardzo pomocne, gdy nie wiadomo, który produkt wybrać.

Podsumowując, naturalne kosmetyki są robione z naturalnych surowców. Firmy często nadużywają tej nazwy, dlatego warto czytać etykiety produktów. Przykładami naturalnych kosmetyków będą: masło kakaowe i masło shea. Kupowanie powinno odbywać się po sprawdzeniu właściwości danego produktu, a także po przeczytaniu opinii na jego temat. Żeby zobaczyć jednak działanie kosmetyku w 100% trzeba go wypróbować na własnej skórze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here