Krem nawilżający lekki czy bogaty? Poznaj zalety stosowania każdego z nich

0

Codzienne nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji, która pomoże Ci zachować jej piękny i promienny wygląd. Jednak oferta na rynku kosmetyków jest tak szeroka, że łatwo się pogubić. Jeśli masz dylemat, czy wybrać lekki krem nawilżający, czy kosmetyk o bogatej formule, poniższy tekst podpowie Ci, na czym polegają różnice między nimi i dla kogo przeznaczone są poszczególne rodzaje kremów.

Krem nawilżający lekki czy bogaty? Poznaj zalety stosowania każdego z nich

Bogaty vs lekki krem nawilżający – krótka charakterystyka

Aby odróżnić od siebie bogaty i lekki krem nawilżający, wystarczy rozsmarować odrobinę na skórze, bo pierwszą cechą, która je różni, jest konsystencja. Krem bogaty jest gęstszy i może trochę dłużej się wchłaniać. Nowoczesne kosmetyki nie powinny pozostawiać jednak na skórze tłuste warstwy. Ponadto znaczenie ma skład. Bogatsze kremy zawierają bowiem większy procent składników intensywnie nawilżających, takich jak masło shea, karite albo gliceryna. To sprawia, że pokocha je skóra bardzo silnie przesuszona lub odwodniona. Czy to jednak oznacza, że kremy bogate są lepsze? Nie do końca. Każda skóra ma inne wymagania, które mogą się zmieniać także pod wpływem warunków środowiskowych. Suche powietrze sprzyja bowiem utracie cennej wilgoci przez skórę. Są jednak osoby, które lepiej tolerują kremy, które błyskawicznie się wchłaniają, dobrze nawilżają, ale jednocześnie nie są zbyt ciężkie. Rodzaj kosmetyków warto także zmieniać ze względu na porę roku, gdyż wymagają tego warunki klimatyczne.

W jakich sytuacjach odpowiedni będzie bogaty, a w jakich lekki krem nawilżający?

Używanie kosmetyków nawilżających skórę twarzy i ciała to niezbędny element codziennej pielęgnacji. Zarówno bogate, jak i lekkie kremy mają swoje zalety, a tym, co powinno decydować o wyborze, powinny być indywidualne potrzeby Twojej skóry. Bogaty krem nawilżający sprawdzi się wówczas, kiedy Twoja skóra jest mocno odwodniona, łuszczy się, piecze. Po taki krem na pewno dobrze jest sięgnąć zimą, szczególnie w bardzo mroźne dni. Jeśli jednak jest dla Ciebie za ciężki, możesz smarować nim tylko mocno przesuszone obszary skóry. Taki krem będzie też dla Ciebie odpowiedni, jeśli przebywasz w trudnych warunkach klimatycznych, na przykład w górach. Podczas doboru kosmetyków kieruj się także wiekiem. Starsza skóra potrzebuje bowiem bardziej dogłębnego nawilżenia i uelastycznienia, dlatego bardziej odpowiedni dla niej będzie krem bogaty. Lekki krem nawilżający to natomiast odpowiedni wybór na ciepłą porę roku. Zaspokoi codzienne potrzeby skóry i pomoże ją nawilżyć nawet wówczas, jeśli traci wilgotność pod wpływem klimatyzacji, przemęczenia, zaniedbań dietetycznych. Polubią go szczególnie osoby młode i żyjące w pośpiechu, gdyż błyskawicznie wtapia się w skórę. To również dobra opcja na dzień, gdyż w nocny warto zafundować skórze potężniejszy zastrzyk nawilżenia i odżywienia.

Jak wybrać krem nawilżający do skóry wrażliwej?

Kosmetyk, który dla jednej osoby jest spełnieniem wszelkich oczekiwań, dla innej może okazać się zupełnie nieodpowiedni. Dlatego metodą prób i błędów poszukuj kremu idealnego dla siebie. Jeżeli masz wrażliwą skórę, kup krem dedykowany specjalnie dla tego rodzaju, który nie zawiera zbędnych dodatków drażniących i wysuszających, jak parabeny, alkohol, substancje zapachowe. Na co dzień odpowiedni będzie np. lekki krem nawilżający Mixa, który możesz także stosować jako maseczkę. Taki kosmetyk przyniesie ulgę Twojej skórze i pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia przez wiele godzin. Kiedy natomiast przyjdzie zima i będziesz potrzebować mocniejszej ochrony, wówczas wypróbuj krem o bogatszej formule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here