Krzesełko do karmienia – na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania?

1

Rozszerzanie diety niemowlęcia rozpoczyna się od 4. miesiąca życia w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lub od 6. miesiąca życia, gdy maluch jest karmiony wyłącznie mlekiem matki. Gdy niemowlę poznaje pierwsze nowe smaki, rodzice stają przed wyborem krzesełka do karmienia. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Klasyczne krzesełka do karmienia

Klasyczne, wysokie krzesełka do karmienia są najłatwiej dostępne. Jeżeli wybiera się ten model, powinno się przyjrzeć materiałowi, z jakiego wykonane jest krzesełko. Siedzisko z tworzywa sztucznego łatwo utrzymuje się w czystości, dlatego jest ono odpowiednie do nauki samodzielnego jedzenia przez dziecko. Resztki jedzenia, rozlane napoje i zupki można usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki nawet bez dodatku detergentów, a tacki można myć w zmywarce.

Powierzchnia mebla powinna być możliwie gładka, gdyż w zakamarkach gromadzą się resztki jedzenia, które stają się siedliskiem bakterii. Dobrze jest zwrócić uwagę na podstawę siedziska – dół powinien być wyposażony w gumowe, antypoślizgowe wykończenie, które dodatkowo chroni podłogę przed porysowaniem. Ze względu na to, że dziecko siedzi wysoko, krzesełko do karmienia powinno posiadać pasy bezpieczeństwa.

Niewielkie i praktyczne siedzisko do karmienia

Większość krzesełek do karmienia to mebelki na wysokich nóżkach. Dziecięce siedzisko znajduje się na podobnej wysokości co większość stołów, dzięki czemu podczas posiłku rodzice i maluch widzą się wzajemnie. Wysokie konstrukcje zajmują dość dużo miejsca, dlatego krzesełka do karmienia do montowania na krześle są dobrym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Siedzisko wygląda identycznie jak w klasycznym krzesełku do karmienia, lecz jest pozbawione nóżek. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze możliwe jest zabieranie mebelka na wakacje oraz korzystanie z niego w pociągu.

Ciekawym rozwiązaniem jest krzesełko-walizeczka, które można złożyć do kompaktowych rozmiarów i przenosić jak torbę na akcesoria na ramieniu. Oparcie siedziska jest składane, a w podstawie znajduje się praktyczne miejsce do przechowywania jedzenia dla maluszka.

Krzesełko, huśtawka, stoliczek do rysowania – wielofunkcyjne meble dziecięce

Wielofunkcyjne krzesełka do karmienia przydają się rodzicom, którzy chcą korzystać z jednego mebla przez wiele lat. Krzesełko 2w1 z huśtawką sprawdzi się w przypadku wymagających maluchów, które często płaczą i lubią kołysanie. Huśtawka działa automatycznie, dzięki czemu rodzic może zająć się gotowaniem, sprzątaniem bądź wykonywaniem innych obowiązków, a niemowlę jest spokojne. Dzięki blokadzie, podczas jedzenia siedzisko znajduje się w jednej pozycji, co ułatwia karmienie maluszka i uczenie go samodzielnego spożywania posiłków.

Na rynku dostępne są również krzesełka drewniane, które wykorzystuje się zarówno podczas karmienia niemowlęcia, jak i jako stolik do rysowania i siedzisko dla przedszkolaka. Krzesełko ustawia się na stoliku obróconym na bok, tworząc wysoki mebel, który ustawia się przy rodzinnym stole.

Podobne Artykuły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here