Liposukcja – skuteczny sposób modelowania ciała

Czy wiesz że liposukcja to najbardziej skuteczny i nieodwracalny zabieg, który pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej! Dzięki liposukcji możesz wymodelować precyzyjnie swoje ciało.

Z reguły do klinik medycyny estetycznej udajemy się po to, aby upiększyć nasze ciało. Jednym z często wykonywanych zabiegów jest liposukcja, czyli usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Osoby decydujące się na taki zabieg najczęściej na tym poprzestają. Jednak warto wiedzieć, że dzięki odpowiednio pobranej tkance tłuszczowej można wymodelować inne partie ciała. Tego rodzaju przeszczepy stają się coraz bardziej popularne przede wszystkim z uwagi na to, że organizm dobrze je toleruje, a także dają dobre efekty wizualne.

Liposukcja, co warto o niej wiedzieć?

Liposukcja, to obok powiększania piersi i korekty nosa, jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Jej popularność wiąże się przede wszystkim z tym, że daje szybko widoczne efekty, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na uzyskanie w krótkim czasie wymarzonej sylwetki.

Obecnie przy zastosowaniu nowoczesnych metod tłuszcz może być usunięty z różnych partii ciała bez dużej ingerencji. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu laserowej liposukcji. Laser pozostawia mniejsze blizny i powoduje mniejsze krwawienie w czasie zabiegu, co w czasie rekonwalescencji skutkuje mniejszymi obrzękami czy krwiakami.

Rany po zabiegach laserowych goją się też znacznie szybciej dzięki czemu osoba, która poddała się liposukcji może o wiele szybciej wrócić do swojego normalnego trybu życia.

Ciekawymi metodami liposukcji są: Vaser Lipo HD oraz Body Jet, które pozwalają na pobranie tkanki tłuszczowej z brzucha i wykorzystanie jej do modelowania innych części ciała. Więcej szczegółowych informacji na temat obu tych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej przeczytasz na stronie http://www.liposukcja.com.pl.

Warto tutaj zaznaczyć, że z pobranego w czasie liposukcji tłuszczu można pozyskać komórki macierzyste, które mają coraz szersze zastosowanie w medycynie i to nie tylko estetycznej. Komórki macierzyste mają zastosowanie również między innymi w ortopedii, leczeniu ran, medycynie regeneracyjnej, a także w okulistyce.

Lipotransfer – co to takiego?

Lipotransfer to fachowa nazwa zabiegu, jakim jest przeszczep tłuszczu. Jest on już od dłuższego czasu wykorzystywany w medycynie estetycznej, jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach zabieg ten zyskał na popularności wśród pacjentów, szczególnie kobiet, którym zależy na chirurgicznym wymodelowaniu sylwetki przy dobrych i szybkich efektach i jak najmniejszym ryzyku wystąpienia powikłań.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod, przeszczep tłuszczu jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpieczniejszym niż wszczepienie sztucznych implantów piersiowych czy pośladkowych. Z uwagi na to, że materiał do przeszczepu pobierany jest od pacjenta, to istnieje mniejsze ryzyko tego, że zostanie on odrzucony przez organizm.

W jaki sposób można wykorzystać tłuszcz pobrany w czasie liposukcji?

Tłuszcz, który zostaje pobrany w czasie zabiegu liposukcji najczęściej wykorzystywany jest do modelowania sylwetki – powiększania i liftingu piersi, a także do modelowania ud i pośladków. Jednak to nie jedyne miejsca, w których można wykorzystać pobraną od pacjenta tkankę tłuszczową.

Coraz częściej jest ona wykorzystywana również w zabiegach na dłonie, szyję, ramiona czy twarz. Dzięki takiemu przeszczepowi można uzupełnić niedobór tkanki tłuszczowej w okolicy policzków i poprawić symetrię twarzy. Przeszczep tłuszczu na twarzy stosuje się także do zmniejszenia widoczności zmarszczek i bruzd.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

zabiegi

Obrzęk limfatyczny czy lipodemia?

Obrzęk limfatyczny to nagromadzenie płynu, zwanego limfą, w tkankach pod skórą, gdy coś blokuje jej normalny przepływ. Powoduje obrzęki i duży dyskomfort. Często występuje w rękach lub nogach, ale może również dotyczyć twarzy, szyi, pleców, brzucha i narządów płciowych. Pamiętaj, by nie lekceważyć objawów i umówić się do specjalisty. Objawy lipoedemy Obrzęk limfatyczny powoduje obrzęk, […]

Czytaj...
Depilacja bikini – skuteczne sposoby na zbędne owłosienie
zabiegi

Depilacja bikini – skuteczne sposoby na zbędne owłosienie

Marzysz o tym, aby pozbyć się niechcianych włosków z okolic intymnych? Jeśli chcesz, aby depilacja woskiem przebiegła szybko, sprawnie i niemal bezboleśnie, poszukaj salonu specjalizującego się w takich zabiegach. Doświadczona kosmetyczka poradzi sobie nawet z mocnymi i grubymi włoskami, nie powodując przy tym podrażnień. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed wizytą! Jak wygląda depilacja pachwin? Zanim […]

Czytaj...
zabiegi

Zestaw do hybrydy – podstawa udanego manicure’u

Planujesz zrobić sobie manicure hybrydowy? To świetnie! Z pewnością masz już podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci: pilnik, cążki, waciki, zmywacz… Zanim zaczniesz swoją przygodę z hybrydą, zapoznaj się także z pozostałymi dostępnymi w sklepach produktami, które pozwolą Ci zostać mistrzynią samodzielnej stylizacji paznokci. Baza, top, cleaner – czy na pewno ich potrzebujesz? Przede wszystkim rozejrzyj […]

Czytaj...