Malowanie oczu wypukłych – propozycja na szybki codzienny make-up

0

Makijażem można nie tylko dodać sobie uroku i pewności siebie. Malowanie oczu ma przede wszystkim podkreślić ich mocne strony i skorygować wszelkie niedoskonałości. Poznaj naszą propozycję na szybki codzienny make-up oczu wypukłych.

Malowanie oczu wypukłych – propozycja na szybki codzienny make-up

Malowanie oczu ma jedną, ważną zasadę – jasne kolory przybliżają i powiększają oko, ciemne je zmniejszają i optycznie oddalają. Dlatego też makijaż oczu wypukłych najlepiej sprawdza się w ciemnych odcieniach.

Malowanie oczu wypukłych – wybierz kolory

Posiadaczki wypukłych oczu nie muszą sięgać wyłącznie po czekoladowy brąz, czerń i granat. Raczej po prostu powinny unikać nadmiaru perłowych tonów i złocistych efektów. Mogą za to bez obaw całe oko obwieść kredką. Powinny przy tym przeważać raczej delikatne, dyskretne kreski, zarówno na dolnej, jak i na górnej powiece.

Makijaż oczu wypukłych na co dzień krok po kroku

Na co dzień oczywiście nie sięgniesz po ciemne cienie. Choćby na twoich oczach smoky eyes będzie prezentował się najlepiej, do pracy wybierz raczej delikatniejsze tony. Zacznij od pokrycia powieki bazą lub cieniem w kremie o neutralnym kolorze. Będzie świetną podstawą utrwalającą.

Kolejnym krokiem jest nałożenie szarego lub brązowego cienia o pośrednim odcieniu nad załamaniem powieki. Nasadę dolnej powieki zaznacz szarym odcieniem. Malowanie oczu wypukłych nie może obyć się bez zastosowania kredki – czarnym kolorem obwiedź górną powiekę wzdłuż linii rzęs. Rozetrzyj ją delikatnie aplikatorem, by powstała miękka, ciemna smuga. Podobną kreskę narysuj na dolnej powiece i ją także rozetrzyj. Ostre, cieniutkie kreski nie do końca nadają się na co dzień, a tego typu makijaż będzie naprawdę świetnie wyglądał.

Malowanie oczu jeszcze nie jest skończone. Teraz koniecznie musisz zaznaczyć łuk brwiowy – rozjaśnij skórę jasnym, beżowym cieniem o matowym wykończeniu. wówczas twoje oko nabierze zupełnie innego kształtu i od razu zaprezentuje się lepiej. Dwukrotnie wytuszuj rzęsy i już – szybki makijaż na co dzień gotowy.

Kredka do oczu wypukłych

Malowanie oczu wypukłych zawsze powinno zakładać zastosowanie kredki. Najlepiej w czarnym kolorze, ale możesz wypróbować także brązy. Ich roztarcie to najlepszy pomysł. Dlaczego?

Taka rodzaju ramka, która obejmuje powieki, sprawi, że oczy będą wydawały się mniej wypukłe i nieco mniejsze. Kredka jest najlepszym kosmetykiem do delikatnego makijażu korygującego. Jeśli lekko ją wyciągniesz w górę, wypukłe oko stanie się bardziej owalne, nabierze migdałowatego kształtu, który jest uważany za najidealniejszy i najbardziej zmysłowy.

Podobny efekt możesz uzyskać, rysując miękkie kreski cieniem. Pamiętaj jednak, że tuż przy linii rzęs, a zwłaszcza w zewnętrznym kąciku, musi być on ciemniejszy niż wyżej. Dlatego dobrym pomysłem jest malowanie oczu dwoma cieniami i zblendowanie ich ze sobą za pomocą aplikatorka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here