Maski na noc jak stosować i czy warto?

0

Kosmetyki na noc budzą coraz większe zainteresowanie. Popularność na nie zapoczątkowała moda na azjatycką pielęgnację twarzy. Na noc na twarz aplikować można zarówno kremy, jak i sera, maski, a nawet peelingi. Kosmetyki te potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Efekty ich działania widać od razu po przebudzeniu. Jakie rezultaty przynosi stosowanie maski na noc i jak często aplikować?

Jak działa skóra, kiedy śpimy?

Skóra w czasie nocnego odpoczynku bardzo dobrze przyswaja składniki aktywne zawarte we wszystkich preparatach kosmetycznych. To, dlatego tak ważne jest niezapominanie o wieczornej pielęgnacji.

Po oczyszczeniu twarzy obowiązkowo powinno się aplikować krem lub serum. Koreańska pielęgnacja twarzy idzie jednak o krok dalej i rekomenduje, aby niektóre kosmetyki nie zmywać, ale zostawiać na cerze przez całą noc. Dzięki temu preparaty działają jeszcze intensywniej, a efekty są jeszcze lepsze niż przy standardowym aplikowaniu kosmetyków.

Maska na noc – podstawa koreańskiej pielęgnacji twarzy

Azjatki pochwalić mogą się piękną, zdrową i niemal wiecznie młodą cerą. Zawdzięczają ją m.in. odpowiedniej pielęgnacji. Zakłada ona, że po oczyszczeniu skóry, nałożeniu na nią kremu lub serum nakłada się specjalną maskę tzw. sleeping packs. Zadaniem masek jest przyspieszenie wchłaniania się składników aktywnych aplikowanych substancji.

Chcąc naśladować pielęgnacje Koreanek, można postępować zgodnie z wyżej opisanymi krokami, można też uprościć sobie cały proces. Wystarczy wybrać odpowiednią maskę – bogatą w składniki odżywcze i nakładać ją na twarz w zastępie kremu na noc. Maski na noc, które mogą zastąpić krem, proponuje, chociażby marka Korres dostępna tutaj https://www.perfumeria.pl/collections/korres.

Produkty tej marki łączą w sobie działanie kremu, serum i tradycyjnej maseczki. Działanie kosmetyku opiera się na dobroczynnym wpływie snu na skórę. W jego czasie komórki regenerują się i zaczynają wytwarzać kolagen, a przy tym cera jest chłonna jak gąbka, dzięki czemu składniki maseczki na noc łatwiej wnikają w głębokie jej warstwy.

W efekcie skóra na twarzy rano jest miększa, gładsza i bardziej elastyczna. Sięgając po maseczki o działaniu peelingującym zauważy się również, że zmarszczki ulegną spłyceniu.

Jak nakładać maseczkę na noc?

Wszystkie kosmetyki na noc powinny być nakładane na dobrze oczyszczoną cerę. Twarz dobrze umyć antybakteryjnym żelem lub pianką, a potem przetrzeć tonikiem. Dzięki temu składniki aktywne będą się lepiej wchłaniać. Jeśli zakupi się maseczkę w słoiczku, dobrze jest dokupić szpatułkę lub pędzelek.

Akcesoria te ułatwiają aplikacje kosmetyku oraz zagwarantują higieniczność całego procesu i nieprzedostawanie się bakterii. Kosmetyki na noc należy nakładać cienką warstwą, najlepiej 20 minut przed snem. Po maseczki na noc dobrze jest sięgać 1-2 razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here