Maski w płachcie i maseczki bąbelkowe. Hity kosmetyczne tej wiosny

0

Największym atutem maseczki jest to, że pozostawiamy ją na twarzy przez kilka lub kilkanaście minut. To szansa dla naszej cery, aby pobrała z preparatu wszystko, czego potrzebuje.

Każdej z nas zależy na perfekcyjnym wizerunku. Chcemy zadbać o pielęgnację swojej twarzy i ciała, dlatego wybieramy produkty, które są świetnej jakości i stanowią odpowiedź na potrzeby naszej cery.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczkami cery tłustej, mieszanej czy suchej, warto postawić na pielęgnację i optymalne nawilżenie. Zapewniają to produkty dostępne na rynku. Dużą popularnością cieszą się maseczki do twarzy w płachcie i bąbelkowe (szeroka ofertę maseczek do twarzy znajdziesz na stronie: https://callunamedica.com/).

Korzyści ze stosowania pielęgnacyjnych maseczek

Największym atutem maseczki jest to, że pozostawiamy ją na twarzy przez kilka lub kilkanaście minut. To szansa dla naszej cery, aby pobrała z preparatu wszystko, czego potrzebuje. Nasza skóra jest wystawiona na działanie czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Wpływ na nią ma to, jak się odżywiamy, czy nasz organizm jest dobrze nawodniony, a także zanieczyszczone powietrze, dlatego potrzebujemy odpowiedniego oczyszczania.

Wiele zabiegów możemy wykonać same w domu. Użycie maseczki może być regularnym rytuałem, który będzie dostarczał wiele przyjemności, a dla naszej skóry stanie się odżywczym i nawilżającym kompresem. Popularność zyskują obecnie maski w płachcie. Wykonane są z cienkiej tkaniny nasączonej składnikami aktywnymi. Kształt maseczki pasuje do twarzy, ma wycięcia na oczy, nos i usta.

Mocne strony maseczek w płachcie

Jest to lepsze rozwiązanie od maseczek w kremie, ponieważ składniki takie jak antyoksydanty, witaminy czy kwas hialuronowy przylegają do skóry i nie ulatniają się, bo ogranicza to tkanina. Skład takiej maseczki zazwyczaj jest bardzo skondensowany i nie zawiera ona zbędnych substancji.

Wiele kobiet przyznaje, że już po pierwszym zastosowaniu maseczki zauważyły rezultaty. Skóra jest bardziej promienna, gładka i lepiej nawilżona. Maseczka w płachcie jest bardzo łatwa w aplikacji, nie brudzi ubrań ani nie wymaga klasycznego zmywania. Ich wybór jest bardzo szeroki, więc należy się sugerować potrzebami swojej cery. W zależności od tego, czy mamy skórę wrażliwą, czy może suchą, trzeba dobrać odpowiednie składniki aktywne.

Maseczki bąbelkowe – śmieszne chmury na twarzy

Jeśli chodzi o maseczki bąbelkowe to mogą one sprawić dużo frajdy przy aplikacji. Pęcherzyki powietrza, które powstają w wyniku utleniania pobudzają krążenie krwi. Składniki odżywcze docierają więc w głębokie warstwy skóry. Te oczyszczające, dotleniające produkty sprawiają, że skóra staje się miękka i dobrze nawilżona. Maseczka ta otwiera pory i usuwa z niej zanieczyszczenia ma działanie podobne do popularnych masek z węglem.

Po nałożeniu, maseczka bąbelowa znacznie zwiększa swoją objętość. Trzeba ją wklepać w skórę, poczekać kilka minut według zaleceń podanych na opakowaniu i zmyć maskę.
Niezależnie od tego, który produkt wybierzemy, trzeba dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here