Masz kompleksy z powodu małych piersi? Wybierz się na powiększanie biustu!

0

Wiele kobiet ma kompleksy wynikające z wyglądu swojego biustu. W takim przypadku warto pomyśleć o zabiegu jego powiększenia!

Za małe, niezbyt jędrne i opadające, ale również za duże – bardzo dużo kobiet ma problemy z akceptacją wyglądu swoich piersi. W takich przypadkach można jednak skorzystać ze wsparcia – nowoczesna chirurgia plastyczna oferująca powiększanie piersi oraz innego typu zabiegi na biust to sprawdzone rozwiązanie!

Zabieg powiększania biustu – recepta na idealne piersi

Zabiegi polegające na powiększaniu biustu prowadzone są już od kilkudziesięciu lat. Chociaż zmieniły się metody i materiały stosowane podczas tego typu procedur, cel nadal pozostaje ten sam – nadanie piersiom wymarzonego wyglądu.

Nowoczesne powiększanie piersi to zabiegi cechujące się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Dla wielu kobiet to najlepsze rozwiązanie, aby w końcu pokochać swoje piersi i pozbyć się związanych z nimi kompleksów!

Powiększanie piersi – wskazania:

  • poprawa wyglądu piersi, a tym samym zmniejszenie kompleksów związanych z nimi
  • korekta utraty objętości piersi, co może nastąpić po ciąży i karmieniu piersią, wskutek nadmiernej utraty masy ciała, jako efekt starzenia się skóry
  • wyrównanie asymetrii piersi, gdy jedna z nich jest znacznie większa od drugiej
  • rekonstrukcja piersi w przypadku ich usunięci, na przykład po chorobie nowotworowej

Metody powiększania biustu – co wybrać?

Aktualnie powiększanie biustu to zabieg, który można wykonać z wykorzystaniem kilku metod. Co sprawdzi się najlepiej?

Najczęściej powiększanie piersi przeprowadzane jest z wykorzystaniem implantów. Do dyspozycji jest szeroka gama kształtów i rozmiarów implantów piersi. Obecnie najbardziej popularne to implanty anatomiczne, które posiadają kształt kropli, dlatego też prezentują się one bardzo naturalnie.

Dobór odpowiedniego implantu jest obecnie prowadzony także zużyciem technologii komputerowej – specjalne oprogramowanie pozwala na zwizualizowanie wyglądu biustu po operacji.

Powiększanie biustu wykonać można również z wykorzystaniem mniej inwazyjnych technik, a mianowicie przez przeszczep własnego tłuszczu (przeszczep autologiczny), a także przez wstrzykniecie kwasu hialuronowego w biust. Tymi zabiegami zajmuje się medycyna estetyczna.

W tym przypadku można uzyskać efekt niewielkiego powiększenia piersi, jednak nie można ich wymodelować, na przykład podnieść wtedy, gdy opadają. Powiększanie piersi z użyciem tych metod jest jednak popularne, ponieważ pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów z mniejszym ryzykiem, a także zabiegi te są bardziej przystępne cenowo od operacji chirurgicznej.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi implantami?

Zanim pacjentka zdecyduje się na zabieg powiększania biustu, bierze udział w konsultacjach z lekarzem chirurgiem, a także musi wykonać odpowiednie badania. Wśród badań znajdują się między innymi:

  • szerokie badania krwi
  • badania EKG serca
  • badania USG piersi
  • i inne wymagane przez lekarza badania

Przed zabiegiem, na około 2 tygodnie przed jego wykonaniem, należy także ograniczyć zażywanie określonych środków, w tym leków zawierających aspirynę.

Sam zabieg powiększania biustu przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje wówczas nacięcie pod piersią lub też przy brodawce, a następnie wprowadza implant. Można umieścić go pod mięśniem piersiowym albo też nad nim. Po umieszczeniu implantów w piersiach zakładane są szwy oraz dreny. Cały czas trwania operacji to około 60-90 minut.

Po operacji pacjentka pozostaje w klinice przez kolejnych kilka dni w celu monitorowania efektów. Po wypisaniu do domu musi pamiętać także o przestrzeganiu zaleceń lekarza, w tym między innymi o noszeniu odpowiedniego biustonosza, masowaniu piersi, a także u unikaniu czynności fizycznych, ćwiczeń.

Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia skutków ubocznych i uzyskanie optymalnych efektów powiększenia piersi!

Nie tylko powiększanie biustu – z jakich zabiegów można jeszcze skorzystać?

Najczęściej kliniki chirurgii plastycznej wykonują powiększanie piersi, ale również można skorzystać w nich z innego typu procedur, które pozwalają na uzyskanie optymalnych efektów – pięknie wyglądających piersi odpowiadających swojej właścicielce w stu procentach.

W przypadku, gdy piersi są duże i stanowią na co dzień powód do dyskomfortu, można zdecydować się na ich zmniejszenie. Zabieg ten może obejmować także modelowanie biustu, aby zniwelować jego opadanie.

Popularna jest również plastyka piersi, której celem jest nadanie im bardziej estetycznego wyglądu – zmniejszenie opadania, co można połączyć również z zastosowaniem odpowiednich implantów.

Warto zatem udać się do kliniki oferującej zabiegi powiększania piersi oraz innego rodzaju zabiegi, aby tam skorzystać z profesjonalnych konsultacji oraz otrzymać porady dotyczące poprawy wyglądu swojego biustu.

Gdzie warto wykonać zabieg powiększania piersi?

Obecnie powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów, a także zabiegi, które włącza medycyna estetyczna, są prowadzone w wielu klinikach na terenie całej Polski.

Dla uzyskania optymalnych efektów kluczowe jest wybranie takiej kliniki, która posiada doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. Wówczas można mieć pewność, że jej zabiegi będą nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Właśnie dlatego przed umówieniem się na wizytę warto sprawdzić również opinie dotyczące konkretnych gabinetów oraz lekarzy medycyny estetycznej.

Zabieg tego typu można wykonać także w mieście Kraków. To tutaj oferuje je między innymi Klinika Chirurgii Plastycznej – Marta Raczkowska, która od lat specjalizuje się w prowadzeniu zabiegów chirurgii plastycznej w tym w zabiegach powiększania piersi.

Zatem wtedy, gdy chcesz cieszyć się ze swojego biustu, pomyśl o skorzystaniu z profesjonalnych zabiegów. Dzięki nim możesz pozbyć się swoich kompleksów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here