Nie zdążyłaś umyć włosów? Sprawdź jak je odświeżyć bez mycia głowy!

0

Zaspałaś, poranek zaskoczył Cię nieprzewidywalnym, wróciłaś późno poprzedniego wieczora, a może przesadziłaś z odżywką do włosów lub olejkiem a teraz, chociaż są tuż po myciu wyglądają nieświeżo i nie mają objętości. Która z kobiet nie zna tych sytuacji? Zdarzają się co najmniej kilka razy w roku. A czas nie jest z gumy, musisz już wyjść, masz ważne spotkanie, randkę po pracy lub zaplanowaną podróż. Nie martw się. Sprawdź jak odświeżyć włosy bez mycia głowy już w kilka minut.

Domowa recepta na poranny dramat

Jak odświeżyć włosy bez mycia głowy jeśli masz tylko kilka minut, goni Cię czas, a szafka z kosmetykami nie obfituje w specjalistyczne, profesjonalne kosmetyki fryzjerskie? Recepta jest prosta. Przeszukaj szafki w kuchni. W każdym domu znajdziesz torebkę z mąką ziemniaczaną lub skrobią kukurydzianą, uratują Twój poranek i nie zaszkodzą włosom.Jak odświeżyć włosy bez mycia głowy używając skrobi? Bardzo łatwo, pamiętaj tylko o kilku zasadach:

  • Dokładnie rozczesz włosy, pozbądź się wszystkich splątań i kołtunów. Włosy muszą być gładkie i dobrze rozczesane. Nałożenie skrobi na splątane włosy pogorszy sytuację i będzie skutkowało pogorszeniem wyglądu włosów.
  • Podziel włosy na sekcje, dzięki temu łatwiej wmasujesz skrobię we wszystkie partie włosów. Możesz sobie pomóc grzebieniem ze szpikulcem.
  • Wmasuj we włosy niewielką porcję skrobi, w razie konieczności aplikację możesz powtórzyć, odświeżanie włosów bez mycia głowy wiąże się z ryzykiem ich delikatnego zmatowienia, aby tego uniknąć skrobi nie może być zbyt wiele.
  • Pozostaw skrobię na włosach odpowiednio długo – wystarczy 5-10 minut. Nie oczekuj natychmiastowego efektu, drobiny skrobi muszą mieć czas by zaabsorbować sebum i zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy.
  • Dokładnie wyczesz mąkę z włosów, pochyl się i z włosami skierowanymi do dołu rozczesz włosy, zrób to dokładnie, od samej skóry włosów. Pamiętaj by szczotkę lub grzebień przepłukać wodą. Jeśli nie wyczeszesz mąki wystarczająco dokładnie będzie ją widać, a czupryna będzie przesuszona i zmatowiona.

Alternatywą dla mąki ziemniaczanej czy kukurydzianej może być mąka ryżowa. Nie używaj popularnych mąk do pieczenia – pszennej czy żytniej. Nie wyczeszesz jej z włosów.

Sposób z drogerii

Znacznie wygodniejszym i skuteczniejszym sposobem na odświeżenie włosów bez mycia głowy jest zastosowanie suchego szamponu. Wystarczy, że spryskasz nim włosy u nasady, a po kilku minutach wyczeszesz.

Bez względu na metodę jaką wybrałaś pamiętaj, że jest ona jednorazowa. Odświeżone włosy najlepiej upiąć lub zapleść, kolejnego dnia włosy należy dokładnie, nawet dwukrotnie umyć szamponem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here