Nowoczesna kuchnia – jakie sprzęty wybrać?

0

Nowoczesna kuchnia w stylu minimalistycznym to obecnie jedna z najmodniejszych aranżacji wnętrz. Oprócz wyboru mebli do wyglądu pomieszczenia, dużą uwagę musisz zwrócić także na sprzęty elektroniczne. Odpowiednio dobrane urządzenia powinny idealnie komponować się z całą aranżacją wnętrza. Jakie sprzęty wybrać, by dopasować je do nowoczesnej kuchni? Dowiesz się z tego artykuły.

Płyta indukcyjna, czy gazowa?

Dawniej na wygląd sprzętów AGD mało kto zwracał uwagę. Nawet sami projektanci nie kłopotali się tym, by tworzyć urządzenia o specyficznym designie. Ważniejsze zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego była przede wszystkim funkcjonalność. Obecnie także jest to ważne kryterium podczas wyboru sprzętu, ale oprócz tego liczy się też wygląd. W nowoczesnych aranżacjach bez wątpienia króluje minimalizm i połysk. Kuchnia w takim stylu może być zabudowana lub wolnostojąca. Płyty indykcyjne dzięki swojej połyskującej tafli idealnie pasują do nowoczesnej aranżacji wnętrza. Możesz ją umieścić na przykład na powierzchni marmurowego blatu. Jeśli natomiast chcesz w kuchni również wprowadzić trochę klasyki, to z pewnością spodoba Ci się ceramiczna płyta gazowa do zabudowy, która posiada widoczne na zewnątrz palniki oraz pokrętła. Bez względu na to, które z urządzeń wybierzesz możesz mieć pewność, że doskonale uzupełnią one wygląd aranżacji.

 

Niezastąpiony ekspres do kawy

W żadnej kuchni nie powinno zabraknąć porządnego ekspresu do kawy, a szczególnie w nowoczesnej. Wiele sklepów z urządzeniami AGD oferuje mnóstwo modeli tych sprzętów, dzięki czemu z łatwością wybierzesz ten odpowiedni. Wiele z nich posiada ogrom praktycznych funkcji, jak na przykład wbudowany zegar, który uruchamia zaparzanie napoju o określonej przez Ciebie godzinie. W ten sposób zamiast budzika, co rano obudzi Cię zapach aromatycznej, gorącej kawy.

Innowacyjne czajniki elektryczne

Klasyczne czajniki na płytę indykcyjną odchodzą w niepamięć. Obecnie w każdym domu czy mieszkaniu spotyka się innowacyjne czajniki elektryczne. Większość z nich cechuje się ciekawym designem i różnorodną kolorystyką, w związku z czym z pewnością znajdziesz model, który dopasujesz do swojej kuchni. Ponadto posiadają one wiele zalet, jak na przykład szybkie ugotowanie wody nawet w minutę!

Nowoczesna lodówka side by side

Największą zaletą nowoczesnych lodówek typu side by side, jest ich przejrzystość i wyjątkowy design. Wewnątrz posiadają o wiele więcej miejsca niż tradycyjne modele. Dzięki dużej ilości miejsca w drzwiach możesz umieścić w nich soki, mleko czy wino. Dodatkowo praktyczną i ciekawą funkcją jest także kostkarka do lodu oraz dyspenser wody. Te gadżety sprawią, że każdego dnia możesz pić czystą, schłodzoną wodę. Taka lodówka stanie się idealnym dopełnieniem w Twojej nowoczesnej kuchni i przyciągnie wzrok odwiedzających Cię gości.

Trzeba przyznać, że projektowanie oraz urządzanie kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. W tym pomieszczeniu spędzamy większość czasu przygotowując posiłki dla całej rodziny. Na szczęście wybierając sprzęty nie musisz rezygnować z nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań oraz wygody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here