Poznaj zabiegi osoczem bogatopłytkowym

0

Osocze bogatopłytkowe zyskuje popularność w zabiegach z zakresu medycyny regeneracyjnej i estetycznej. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż osocze to naturalnego pochodzenia preparat o właściwościach odbudowujących i łagodzących.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym znajdziemy w ofercie Bieńkowscy Clinic, która posiada dwie placówki: w Bydgoszczy i Częstochowie.

Czym jest i w jaki sposób działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP to preparat pozyskiwany z krwi obwodowej, wyróżniający się dużą liczbą płytek krwi w niewielkiej objętości. Osocze zawiera czynniki wzrostu, które znacznie przyspieszają proces regeneracji tkanek. Znajdujące się w osoczu niewyspecjalizowane komórki macierzyste są zdolne do szybkiego namnażania i przekształcania się w komórki wyspecjalizowane. Podanie preparatu wspomaga tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i stymuluje produkcję kolagenu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym

Pierwszy etap każdego zabiegu osoczem bogatopłytkowym to pobranie krwi. W dalszej kolejności krew jest poddawana obróbce, która polega na odwirowaniu. W efekcie powstaje gotowy do podania preparat o bardzo wysokim stężeniu płytek czerwonych. Osocze wstrzykuje się bezpośrednio w leczoną okolicę, gdzie uwalniają się zawarte w nim czynniki wzrostu i rozpoczyna się proces regeneracji. W zależności od potrzeb, zabieg może być kilkakrotnie powtarzany w około 3-4-tygodniowych odstępach. Jak zapewniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, obecnie najbardziej innowacyjną formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest Arthrex ACP. Wykorzystuje zamknięty system 2 strzykawek, który ułatwia precyzyjne oddzielenie preparatu bogatego w czynniki wzrostu i czyni zabieg bezbolesnym.

Co można osiągnąć dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym?

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe to m.in. zabiegi regenerujące skórę. Za pomocą preparatu pochodzącego z krwi leczone są uszkodzenia skóry, różnego pochodzenia blizny i rozstępy. Bardzo ważnym wykorzystaniem osocza jest leczenie urazów kości, ścięgien i zwyrodnień stawów. PRP stymuluje regenerację uszkodzonych tkanek, dzięki czemu proces gojenia jest bardziej dynamiczny. Osocze bogatopłytkowe skutecznie walczy z oznakami starzenia, fotostarzenia i przebarwieniami. Wiotka, przesuszona skóra pod wpływem terapii osoczem bogatopłytkowym odzyskuje elastyczność, a drobne zmarszczki zostają wygładzone. Efekty tego zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Terapia preparatem krwiopochodnym jest jednym z nielicznych metod wykazujących skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego. Dzięki niej dochodzi do odnowy cebulek i mieszków włosowych, która umożliwia porost włosów. Kuracja sprawdza się też przy problemie słabych, łamliwych włosów. Osocze bogatopłytkowe pełni istotną rolę w regeneracji tkanek i wzmacnianiu efektów innych zabiegów, leczeniu ran oraz eliminowaniu różnego rodzaju bólów.

Zalety terapii osoczem bogatopłytkowym

Najważniejszą korzyścią zabiegu wykorzystującego preparat krwiopochodny jest wysoka skuteczność w regeneracji tkanek. Następuje ona stopniowo, dlatego na pierwsze efekty trzeba poczekać około 1-2 tygodnie. Ze względu na wykorzystanie substancji naturalnego pochodzenia, zabiegi osoczem należą do bardzo bezpiecznych. Nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej lub wystąpienia powikłań. Dodatkowym plusem jest krótki czas zabiegu i możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności. Procedura pobrania i wstrzyknięcia osocza jest całkowicie bezpieczna, dlatego lista przeciwwskazań do zabiegu jest stosunkowo krótka.

Chcesz poznać więcej szczegółów o zabiegach osoczem bogatopłytkowym w Bieńkowscy Clinic? Koniecznie odwiedź stronę internetową Kliniki lub jedną z jej placówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here