Puzzle dla 2 latków

0

Twoje dziecko dorasta i coraz częściej interesują go zadania, na których musi skupić uwagę? To kolejny skok rozwojowy w jego życiu. Uważa się, że około drugiego roku życia dzieci potrafią skupić się na zadaniu dłużej niż 5 minut. Dobrym pomysłem dla rozwoju jego wyobraźni będzie zakup puzzli. Jest to zabawa, która rozwinie zmysł przestrzenny dziecka.

Puzzle dla 2 latków

Jak wybrać Puzzle dla dwulatka?

Żeby zachęcić dziecko do układania puzzli wybierz te, które są z obrazem jego ulubionej bajki. Jeżeli dziecko nie ma ulubionego bohatera, wybierz klasykę na przykład puzzle przedstawiające myszkę Miki. Kto nie lubi myszki miki? Wszyscy ją kochają – wybór puzzli z tą postacią jest ogromny. Znajdziesz ją prawie we wszystkich sklepach z puzzlami dla dzieci. Gdy już wybierzesz motyw jaki interesuje twoje dziecko kolejnym etapem będzie wybór ilość elementów do ułożenia. Pamiętaj, że puzzle dla dwulatka nie mogą być trudne. Dzieci w tym wieku często się denerwują zwłaszcza gdy czegoś nie umieją zrobić. Zbyt trudny poziom puzzli może zniechęcić twoje dziecko. Oczywiście medal ma zawsze dwie strony. Puzzle dla dwulatka nie mogą być za łatwe. Dzieci mają tendencje do powtarzania czynności. Niektóre dzieci mogą pół dnia wykonywać tą samą czynność w pętli, ćwiczą przy tym swój charakter a jednocześnie dobrze się bawią. Najważniejsze by dziecko samo decydowało w co i jak długo chce się bawić. Oczywiście, możesz stymulować małego człowieka przez zachęcanie go do danej czynności, przez proponowanie różnych zabaw z tą czynnością związanych. Są dzieci, które godzinami mogą układać puzzle a są takie, które zainteresują się tylko przez dwie minuty. To wcale nie świadczy o tym, że mają puzzli nie układać. Zapytaj dziecko dlaczego nie chce układać puzzli. Może nie podoba mu się obrazek a może nie chce tego robić sam.

Co dają nam puzzle?

Układanie puzzli pogłębia więź między domownikami. Wykonywanie jednej czynności od początku do końca i wspólne kombinowanie nad kolejnymi elementami zbliża nas do siebie. Uczymy dziecko pracy zespołowej oraz tego, że może na nas polegać. Wybierając puzzle dla dwulatka możemy skorzystać z oferty puzzli edukacyjnych. Są to puzzle, które za pomocą zabawy uczą nasze dzieci. Tutaj możemy znaleźć na rynku puzzle z literkami, cyferkami uczące sów języków obcych. Ciekawą opcją są też puzzle, które uczą dzieci rzeczy codziennych z otaczającej ich rzeczywistości na przykład: jak się ubrać, gdzie mieszkają zwierzęta, jakie są pory roku. Dziecko w takich puzzlach musi ułożyć obrazek i połączyć go z innym, tak żeby tworzyło ono jedną sensowną całość.

Podsumowując puzzle dla dwulatka są doskonałym pomysłem na codzienną zabawę. Z pewnością rozwiną wyobraźnie malucha. Są również dobrym pomysłem na prezent. Puzzli dobrej jakości nigdy nie dość w domu w którym są dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here